Sedona 261 mi Salcano NG650 mi?

Ömer Özen

Aktif Üye
Tepki
23
merhaba arkadaşlar,
siteye yeni üye oldum bir konuda yardımınızı bekliyorum. 5-6 gün sonra bisiklet alıcağım ama aklımda 4-5 bisiklet var. bütçem 450 lira civarı. genelde düz yol ve %10 toprak yol.
bisikletler şunlar;
Sedona 261 450 Tl
Salcano NG650 365 Tl
aralarında baya fiyat farkı var. bu farkı vermeye değer mi?
iyi günler dilerim...

Scudo

oguzcan

Üye
Tepki
2
Aynı konuyu açmak üzereydim ki zaten açılmış lakin bir cevap verirseniz çok sevinirim :)
Çok arada kaldım bu iki bisiklet konusunda, haftasonu da almaya gideceğim.

Ali Sezer

Üye
Tepki
10
Ben Salcano NG 650'yi hepsi burada üzerinde 348 liraya aldım. Bu akşam sadece yarım saatlik test sürüşüm oldu. Genel anlamda güzel bi makine. Dikkat çekiyor yani.

• Beğen
Tepkiler: oguzcan

oguzcan

Üye
Tepki
2
Herhangi bir farklarının olmadığını duydum bir bisikletçiden.
Genel anlamda değiştirmek istediğiniz, rahatsız olduğunuz parça var mı veya beğenmediğiniz bir özelliği ?

Ali Sezer

Üye
Tepki
10
@oguzcan

Koltuk biraz rahatsız geldi ama uzun zamandır bisiklet sürmüyorum ondan olsa gerek. Zamanla alışırım diye düşünüyorum. Onun dışında gözüme çarpan bi eski si yok. vites kolları güzel. Hem gösterişli duruyor hemde güzel ayarlanırsa seri bi şekilde çalışıyor.

• Beğen

engin ku

Üye
Tepki
62
Selam,

Eğer bisiklete yeni başlıyorsanız okadar fark vermeye gerek yok. Ben NG 650 den gayet memnunum. Eğer her şey yolunda gider bu hobiye veya spora devam etmeye karar verirsem daha iyi bir şey almayı düşünüyorum. Zaten NG 650 içinde genel kanılardan biri de başlangış için fiyat ve performans açısından iyi olmasıdır. Orjinal selesi biraz sert ancak onu değiştirip bu sorunu ortadan kaldırabilirsin. Açıkçası ben NG 650 den memnunum. Başlangıç için ideal bir bisiklet olduğunu düşünüyorum.

Yeni bisikletin ne olursa olsun şimdiden hayırlı olsun..

cem eroğlu

Aktif Üye
Tepki
24
sedona 261 in görselliğide sıfır ufacık sedona yazıyor bişeyede benzetemedim bisikleti,iyimi dersen iyidir salkanodan ama 100 lira farkada değmez heralde :)

Tepki
59
@Ömer Özen

Benim görüşüm bu fiyat farkına değmez. Böyle bir durumda benim tercihim NG650 olurdu. Ayrıca Sedona 261'e 450 TL vermek niyetin varsa; yaklaşık 500TL'ye Salcano Astro'yu düşünmeni öneririm =)

johncena

Üye
Tepki
18
illa kafayı takdıysan sedonaya git borla al bende ng650 nasıl die konu açtım bir kaçkişi borla al dedi

johncena

Üye
Tepki
18
@Ömer Özen

aslında bende2 gün önce üye oldum ama hergün forumdayım pro oldum artık

oguzcan

Üye
Tepki
2
Herkese çok teşekkür ederim cevaplarınız önemliydi :)
NG 650 daha mantıklı görünüyor da yarın bakıp canlı gördükten sonra kararımı verip alacağım muhtemelen :)

Ali Sezer

Üye
Tepki
10
@oguzcan

Aman dikkat et!! Alırken jantları iyice incele 8 çizme olayı varmı diye. Nolur nolmaz.

Tepki
59
Sibop kapaklarını açıp sibopları incelemeyi ihmal etme sakın! Ben kontrol etmeden aldım, 3 gün sonra lastik şişirmeye gittğimde bir baktm sibop yamuk. =))

• Beğen

oguzcan

Üye
Tepki
2
Peki Geotech Atlas modeli bu iki modele göre karşılaştırdığımızda nasıldır ? (Ağırlık, donanım vs)

Tepki
1
bende bu ikisi arasında kaldım forumda yazanlardan anladığım kadarıyla salcano ng650 de 8 çizme olayını çoğu kişi yaşamış ne olduğunu anlamasamda bu bisiklette ön ve arka göbeğin çabuk dağıldığı da söyleniyor dağ bisikleti olarak çok uygun değil sanırsam. sedona 261 içinse olumsuz bişey görmedim ve forumu baştan sona araştırdım nerdeyse:D bence bu fiyat farkına değer.. ben ikisini de almıycam borla için kasacam:D

Tepki
0
Bence başlangıç için fiyat- performans oranı düşünüldüğünde Sedona Borla en uygunu. Sevgiler...

Tepki
10
Ng 650'yi öneririm başlangıç için fiyat performans bakımından iyi bir bisiklet fakat dediğin gibi kadro bakımından biraz dayanıksızlar arazide fazla kullanmıcaksan ng 650 gayet iyi ama arazide kullanıcam diyorsan borla alman bencede daha mantıklı.