Salcano yeni aero kadro

gunes1001

Daimi Üye
Tepki
183
İsim
Güneş A.
Bisiklet
b'Twin
@Cem Ç Şahsen ben bisikletimin üstünde zubizaretta(eski kaleci) yazmasını isterim :koptum:

Scudo

ognsylr

Üye
Tepki
48
İsim
Ogün S.
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Yusuf Z. Şipal

Aydınlandım resmen :D SALih CAN Oğulları :D

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.473
Bisiklet
Cannondale
Burada (bir nevi) yerli sayilabilecek, gurur duydugumuz ve duyacagimiz bir markanin hizmet politikasini biraz servis hizmetlerinden satis sonrasi destege, biraz reklam ve fiyat takdirinden cokca logo ve onu temsil edecek karakterlere bazi noktalarda elestiriyoruz. Yazan pek cok arkadasin mesele hakkinda hemen hemen ayni elestirileri yaptigini goruyoruz. Bunlara dikkat etse cok daha basarili bir firma olurdu diyoruz. Bunun otesinde herkes rengin, logonun vs performansa etkisi olmadigini bilecek kadar sporcu ve bilincli. Farkli yerlere cekmeyelim.
Kuskucu yaklasanlara soyleyelim. Salcanonun takdir edilecek pek cok yani var. Bu spora verdigi destekten dolayi yine tesekkurler.

avkebele

May2009
Tepki
496
Bisiklet
Giant
Tasarım işlerinde ehil, gönüllü arkadaşlarımız varsa forumda Salcano için bir kaç örnek tasarım yapsa, bizler de görsek fena mı olur.

Aynı kadroda farklı tasarımlarla ortaya neler çıkar görmüş oluruz.

Yağız Gökmen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
İsim
Yağız GÖKMEN
Bisiklet
Focus
baya salcano linç i olmuş buralar :D

kimse kadro lara kötü demiyor yol bisikleti denince işin içine estetikte giriyor yeni kadro ya bayıldım ama o tasarım o yazılar 10 dk uğraş ile painte acelece yapılmış gibi :)

yerli malı yurdun malı eyvallah daha özen göstermeliyiz haklısınız ama marka da bir şey yapmalı tek taraflı ilişki gibi

örnek vermek gerekir ise canyon markasını 3 sene önce bilmiyorduk ama şuan durumunu biliyorsunuz bisiklet almak için aylarca sıra bekliyorsunuz elinde.Türkiye pazara nın büyük çoğunluğuna hakim bir firma daha ilerici bir politika izlemeli

Türkiye de bisiklet satması maalesef hiç bir şeyi değiştirmeyecek global leşmeden de zor gözüküyor.

umarım yeni bir isim altında daha minimal kadro tasarımları ile değil Avrupa ya dünya ya satar

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.515
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kimse salcano kadroları kötü demedi şuana kadar, sadece bir kısım salcano kadroları iyi diyerek savunmaya geçiyorlar. Evet iyidir muhakkak, öyle diyorsanız doğrudur, kullanmadım bilemeyeceğim. Ama çoğunluk estetikten bahsediyor, dünya markaları nasıl tasarım uyguluyor ondan bahsediyor. Tamam belki salcano kullanmadık ama gözümüz var çok şükür onu kullandık. Estetiğini eleştirdik diye ne zengin olup tepeden bakmadığımız kaldı, ne bisikleti ego tatmin aracı olarak kullanmadığımız kaldı. Evet salcano xrs karbon kadrolarına hiçbirşey yazmadan simsiyah bir kadro çıkarsa bundan çok çok daha güzel bir görüntüsü olur. En azından modaya uymuş olur.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.470
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

salçanonun eski sevgili azmana baktım. benzer kadroyu bulamadım. Yeni bir tayvancımı buldular kendilerine veya kendilerine tahsisli kalıplardanmı ürettiyorlar nedir durumun içyüzü belli değil. Belkide hiçbir zaman bilemeyeceğiz.

B

BF Okuru

Misafir
Ben çok sevdim şeklini de rengini de :D Yazısı daha hoş olsa, gidon bandı ve gidon boğazı değiştirilse çok güzel olur alet.
Bizim buralarda üretilemiyor mu bunlardan onu anlamış değilim. Bisiklet kadrosu bile üretemiyorsak daha ne diyim.

Boran Selçuk

Daimi Üye
Tepki
352
Bisiklet
Cube
Yahu bu forumda okuduklarıma artık gülmek dışında başka bir eylemde bulunamıyorum. Algı yönetimi hakkında uzman olduğunu iddia edenlerin, algı yönetiminin marka seçiminde olmazsa olmaz ve de tuhaf bir şekilde algıdan başka kuş tanımam diyenlerin bizzat o yönetimin kurbanı olduklarını unutup azimle klavye ye sarılmaları...

Büyük Türk milletinin bu malzeme ile istikbali karanlık :)

D

Domestik

Misafir
Kadro geometrisi ve kullanılan renkler ve çizgiler gayet güzel, ama SALCANO yazısında kullanılan o berbat font bu güzellikleri gölgeliyor. Neden bir bisiklet markası böylesine basit ve göze nahoş görünen bir font kullanmakta senelerdir ısrar eder ki?

anon

Daimi Üye
Tepki
253
İsim
Emir Taha KENAR
@Ahmet.KOÇ
Evet o font konusuna katılıyorum

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
2 seneden beri salcano kullanıyorum btwindan sonra kullanmaya başladım daha iyi sıkıntıarı ise

51 bedene 44 cm gidon 10 cm gidn boğazı 17.5 mm aynakol krank takmaları

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner
D

Domestik

Misafir
@nuruasakir Çok doğru. Yeni bisikletim gelene kadar sağolsun bir arkadaşım 51 kadro XRS 030 unu verdi. Bisiklette 44 cm gidon kamyon sürüyormuşsun hissi veriyor. 48 kadro kullanan bir arkadaş daha vardı. Merak ettim baktım onunkine de 44 cm koymuşlar. Velhasıl cehalet kötü bir şey.

rulokat

Üye
Tepki
23
İsim
Bera
Bisiklet
b'Twin
Kadro renkleri güzel, marka fontu idare eder, tasarım oldukça iyi fakat
Gözlerimi şu sarı gidon boğazından ve uyumsuz gidon bandından alabilirsem daha iyi inceleyebilirim :D

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.515
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Emir Taha Kenar Yeni duraace kola eski ayna uyuyormuş onuda öğrenmiş olduk :D

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Bakın ikisi de yerli marka ikisi de yol bisikleti ikisi de tiagra set (tamam Salcano karbon ve 1000 tl daha pahalı) şimdi dizaynları karşılaştıralım bakalım hangisi daha hoşumuza gidecek...

Önce Salcano

Şimdi de Kron'a bakalım nasılmış

Siz karar verin....

• Beğen
Tepkiler: Ruhullah.Grbz

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.453
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Salcano ticaret yapan bir firma. Üretici değil, sadece ticaret yapıyor. Gerekli malzemeleri ithal edip montajını yaparak satıyor. Ve bence f/p olarak bisikletleri(bir kısmı) diğer markalara göre oldukça iyi. Aynı rakamlara daha üst seviye grup setler ve kadrolar sunabiliyor. Bence asıl sorunu müşteri ilişkileri ve font/logo gübi tasarım sorunları..

Sıkıntılı ve geri dönüşü fazla olan bayileriyle yeteri kadar ilgilenmiyor. Bikaç kez bilgi almak adına fabrika aradığımızda bile düzensizlik sorunlarıyla karşılaşabiliyoruz. Bence sadece internette kendi markalarını aratıp genel olarak olumlu/olumsuz yorumları okusalar bile oldukça güzel işler çıkabilir. Sonuç olarak (bence) çoğu zaman görselliğe işlevsellikten fazla değer veriyoruz. Marka değeri, güzel görüntü yahut sempatik olarak hoş gelen bi ayrıntı için daha kötü ürüne daha fazla para verip alabiliyoruz. Sanırım önce bu sorunlar çözülmeli.

Ayrıca bu bisikleti satmayacak, sadece takıma dağıtacak yahut sadece ileriki yıllarda bu kadroyu amiral gemisi olarak kullanacak ve şimdiden fizibilite çalışması yapıyor da olabilir. Bu sebeple hiçbir duyuru yapmamıştır. Bizler sadece sporcuların kendi sayfalarında ki fotoğraflardan yola çıkarak yorumlar yapıyoruz sonuçta burada:) Yani kendi kendimize gelin güvey oluyoruz belki de.. Marka sadece işini sağlama almak adına kadroyu test için erkenden alıp gelen yoruma göre sonraki sezona satışa sunacakta olabilir..

nuruasakir

Forum Bağımlısı
Tepki
320
İsim
recep
Bisiklet
Salcano
@Ahmet.KOÇ herseyinden memnunum ama komponent uyumu yok merlinden eda gidon bogaz sele borusu siparis ettim.carraro ve btwinin tum modelelerini kullandim salcadaki performans akicilik hafiflik yok.