Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Salcano Ng 650 hd 29" Bisikletime Yol Lastiği

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında erenbarisalkan tarafından paylaşıldı.

1. erenbarisalkan

erenbarisalkan Yeni Üye

Adı:
    Eren Barış ALKAN
    Bisiklet:
    Salcano
    Dağda bayırda zevkle kullandığım bisikletim ile çok daha uzun mesafeler kat etmek istiyorum. Fakat işin acemisi olduğumdan nasıl bir lastik alınır ne yapılır ne edilir ne alınır bilemiyorum. Sizce bu bisiklete hangi tip ve ölçülerde lastik alınır tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    1.50'den incesi çok ince olur ve çok çirkin gözükür. Aslında 1.75 idealdir. Schwalbe Marathon Plus tavsiye edilir. Eğer 1.50 gözünüze çokta ince gelmiyorsa ve eğe, marka olarakta Schwalbe Marathon veya eşdeğer kalitede ürün alacaksınız tavsiye olunur. Biraz Schwalbe lerin bütçesi fazladır ama fayda performans ürünüdür. Kahrınızı çeker.

3. erenbarisalkan

erenbarisalkan Yeni Üye

Adı:
    Eren Barış ALKAN
    Bisiklet:
    Salcano
    Cevabınız için çok teşekkür ederim Soner Bey. 1.5 ile 1.75 arasında çok fark etmez gibi geliyor sürüş anlamında. Fakat jantıma uyup uymadığını nasıl anlarım.

4. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bunlar yol bisikleti lastiği değil. Sizin jantınızla uyumlu yani jantı öpen yeri standart ama genişlik olarak sadece daha ince. Herhangi bir sorun yaşamazsınız. Yol bisikletlerinde ve bazı tur bisikletlerinde durum farklı. Benim bildiğim hiçbir sorun yaşamazsınız. Ben 1.75'e kadar kullandım hiç sorun yaşamadım. Yalnız 1.5 ile 1.75 arasında gezide bariz fark olur diye düşünüyorum. tamamen aynı diş, aynı model lastik için konuşmamız gerekirse,