Salcano NG 030 SLX

Tepki
7
Arkadaşlar merabalar.

(link)

Linketik konuyu açmamla bisiklet araştırmam başlamıştı. Konuma cevap yazanlara ayrı ayrı teşekkür ederim bana çok faydası oldu. Sizlerin telkinleri ile salcano 255srd'yi almaya karar kılmıştım ancak bütçemi biraz daha yükseltip Salcano ng 030 slx alsam mı diye de içimden geçirmiyor değilim.

(link)

TİP : 26" MTB
VİTES : SHIMANO SL-M660 / RD-M662 27 VİTES
KADRO : TRIPLE BUTTED ÖZEL ALAŞIM 6069 ALÜMİNYUM KADRO
MAŞA : SUNTOUR SF11-RAIDON-RLD GİDONDAN KİLİTLEMELİ AMORTİSÖRLÜ MAŞA
FREN : SHIMANO SLX HİDROLİK DİSK FREN TAKIMI
GİDON : RITCHEY MTN WCS RIZER (wet white)
GİDON BOĞAZI : RITCHEY STEM WCS 4-AXIS 44 84/6D (wet white)
SELE : RITCHEY WCS MARATHON V2
SELE BORUSU : RITCHEY WCS 1B 350mm (wet white)
MAŞA YATAĞI : RITCHEY WCS LOGIC ZERO PRESS FIT
TEKERLEK : DT SWISS X430 JANT VE İNOX PASLANMAZ JANT TELİ
LASTİK : MICHELIN WILD RACER LASTİK
SEÇENEKLER KADRO ÖLÇÜLERİ 16"-18"

Vereceğim paraya değer mi? bisiklette hızı seven biriyim ve kasisli yollarda hız yaparım. bunun için fren ve kadronun çok sağlam olması gerek. bir de kilom 90kg, boyum 1.80cm yani beni hiç bir sorun çıkartmadan taşıması lazım.. Vereceğim paraya değer mi. malzeme konusunda pek anlamıyorum. bisikletle ilgili yorumlarınızı yazarsanız çok sevinirim. şimdiden herkese teşekkürler..

Scudo

Miraç AKSEL

Forum Demirbaşı
Tepki
55
Kardeşim eğer durumun varsa düşünme al NG 030 Slx i. Salcano nun sitesindeki fiyatı 1.81o, bayiye gitsen nakit 1.6oo e rahat alırsın. Tek bişey söyleyeyim, sadece slx setin fiyatı 1.9oo TL. Gerisi sana kalmış.

Tepki
7
@Miraç AKSEL
fiyat olarak normal bir bisikletten çok pahalı ve yüksek fiyat=kalite'ye pek fazla inanmam ama bisikletin kaliteli olduğuna inanıyorum ve bunu sizin yazdığınızdan sonra birkez daha kanaat getirdim. bi aksilik çıkmazsa kpss sınavımı olduktan sonra hemen alacağım. çünkü şu anda bisikleti alıp aklımı bisiklete vermek istemiyorum. peki kadro ve frenler hakkında ne düşünüyorsunuz?

bu arada görüşünüz için çok teşekkürler.

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
@ahmet şahin

Salcano'nun kadrolarına hiçbir şekilde güvenmiyorum ama donanım olarak başarılı bir bisiklet.

• Beğen
Tepkiler: Miraç AKSEL

Miraç AKSEL

Forum Demirbaşı
Tepki
55
@ahmet şahin

Frenler slx hidrolik fren ki zaten Slx set üst gruba girer yani frenlerden yana hiiiiiiç endişen olmasın. Kadroya gelince; kadro genel olarak iyi, iş görür ama hoşuna gitmezse kadroyu 2oo liraya elinden çıkarıp 4oo-5oo lira arasına daha kaliteli bi kadro alabilirsin. Örnek veriyorum bu Salcano'yu alıp kadroyu satıp yerine Scott, Giant gibi üst model kadrolar alırsan 1.8oo e full slx dizili Giant ya da Scott a binersin.

Eğer yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

Miraç AKSEL

Forum Demirbaşı
Tepki
55
1.8oo e bu bisikleti alınca ilerde parça halinde en kötü ihtimalle yine 1.8oo civarına zarar etmeden elinden çıkarırsın zaten :)

Mehmet_Gürsoylu

Forum Bağımlısı
Tepki
381
Bencede alın derim kadro olarak hiç güvenmediğim bir marka ama üstündeki donanımlar bile o fiyata değer hiç olmadı ilerde isterseniz kadro değişikliği yaparsınız

Tepki
7
@Miraç AKSEL
Miraç hocam ilginize çok teşekkürler. galiba en mantıklısı bu bisikleti alıp para biriktirdikten sonra dediğiniz gibi kadroyu değiştirmek çok mantıklı gibi.. :)

• Beğen
Tepkiler: Miraç AKSEL