Salcano City Sport 21VR --> Kron Tourer 21 V-Fren Full

Tepki
25
Bisiklet
Bianchi
Selam arkadaşlar,

Sıfır aldığım Salcano City Sport 21VR bisikleti Kron Tourer 21 V-Fren Full (Sport olmayan) bisikletle takasımın öyküsüdür. :)

Hep ikinci el şehir bisikleti bakıyordum iki üç aydır. Forumdan da iki arkadaşın bisikletiyle ilgilenmiştim ama kısmet değilmiş.

Bayram haftası hediye çeki kampanyasını görünce çok yaygın bilinen bir internet sitesinden Salcano City Sport 21VR model bisikleti sipariş ettim. Ürün açıklamasında 18 inç yazmasına rağmen 20 inç geldi. Kutusunu hiç açmadan Salcano'yu aradım. 3 gün, 6-7 defa aradıktan sonra anladım ki ellerinde 18 inç olmadığı için 20 inç göndermişler. :mad: Telefondaki hanımefendi farkı olmadığını, bu boya da binebileceğimi telkin etmeye çalıştı. :eek: :alkis:

Bisikleti iade edecektim ki bayileri aramak aklıma geldi. Maltepe'den bir bayi aradım elinde o modelden yokmuş. Kadıköy'den bir bayiyi aradım. Sağ olsun, getir beğendiğin bir tanesiyle takas ederiz dedi. Elindeki iki 18 inç şehir bisikletinden düz maşa olanı + Salcano olmayanı, yani Kron Tourer 21 vitesli modeli tercih ettim.

Bisiklet takas farkına 140 TL
Ön/arka ledli lambalara 40 TL
Mini Alyan setine 20 TL
Bisiklet ziline 20 TL
Anahtarlı uzun kilide 20 TL

Toplamda 240 TL fark vererek çamurluklu, aksesuarlı, boyuma uygun bir bisiklet almış oldum. ;)

24 ya da 27 vites düşünüyordum ama böyle denk geldi. Çok da fark etmez. Yükseltmek istersem yeni bir bisiklet alırım zaten. Şimdilik gayet yeterli benim için.

Okuduğunuz için teşekkürler. :)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hepsiburada'dan 490 TL + 75 TL world puanla aldığınızı varsayıyorum. Puansız olsa bile, 750 liralık bisikletle takas etmişsiniz. 260 lira kazancınız var. 140'ı tekrar bisiklete gitmiş oldu. Kârlı ama tabi aksesuarlardan epeyce zararlı çıkmışsınız. 100 lira ödediğiniz kilit, alyan, lamba ve zili en fazla 30-40 liraya Çin'den alabilirdiniz. Yine de boyunuza uygun bisiklete binmeniz önemli. Güle güle kullanın. :)

Kron Tourer 21 V meselesine gelirsek; bu paraya Salcano City Sport 30 veya 40, Carraro Sportive 224 veya Sedona 301 Sport alabilirmişsiniz. Bayi neler satıyordu bilemiyorum tabi ama seçenek olarak bunlar aklıma geldi.

Tepki
25
Bisiklet
Bianchi
@ahmetcan44

Evet dediğiniz gibi. 140'ı bisiklete, 60'ı fazladan aksesuara desek bile 60 TL kârdayım. Olmasam da mesele değil; Salcano'yla (firma) uğraşmadan boyuma uygun giriş seviye çok güzel bir şehir bisikletim oldu. :)
Ayrıca Salcano siyahken Kron beyaz. Beyaz bisiklet görülebilirlik açısından daha iyi olacaktır.

Bisikletçide Kron'dan başka sadece Salcano'nun ön amortisörlü bir modeli vardı. Daha hafif olsun diye bunu seçtim. Gerçi aralarında 1 Kg ancak vardı ama Kron'da bagaj+çamurluklar var.

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
Hayırlı olsun nasip kronaymıs demekki. vites sayısından cok kullanılan kompanentler daha önemli yani 27 vites olsa zaten bi nebze üst olurduda 24 olunca gene alt seviye gruplarla aynı sayılır cokta sıkıntı olmaz dediigniz gibi. İlerdede bisikletten epey yararlanınca hem degiştirmiş olursunuz hemde daha üst malzemeye sahip olmus olursunuz. Malum insan hep üst istior elindeki bisikletin üstündekileri deiştirince bisiklet gene aynı ama sizin ilerde komple bisikleti deigştirmek gibi bi sansınızda doguyor güzel bi secim olmus kazasız bol sürüşler.

• Beğen
Tepkiler: Kürşad Üsküdar

Alpaslan.Savacı

Aktif Üye
Tepki
181
Bisiklet
Canyon
Salcano'dan uzak dur diyenlerin sonsuz sayıdaki hikayelerine bir tane daha eklemişsiniz. Neyse ki kendinizi kurtarmışsınız. Aslında forumdaki arkadaslar da sizi Sedona ve Giant'a yönlendirmis ama bir yonlendiren de "bütçe" tabii ki hepimizi. Sizin hikaye guzel bitiyor masallah. Güzel günlerde güle güle kullanın.

• Beğen

Tahir Keskin

Forum Bağımlısı
Tepki
2.003
İsim
Tahir Keskin
Bisiklet
Kron
Aynı bisikletin 28" olanına biniyorum. Çok iyi etmişsiniz. Kazasız belasız sürmeniz dileğiyle...

• Beğen
Tepki
25
Bisiklet
Bianchi
@Alpaslan.Savacı

Teşekkür ederim.

Yaz başında Giant Escape 2'ye Kaçkar Bisiklet'te, Sedona 321'e Velespit'te baktım. Çok güzel bisikletler, ikisini de çok beğendim ama bisiklet için 1050 TL veya 950 TL çıkarmak istemedim o zaman. Dediğiniz gibi bütçe ve heves meselesi.

Gürkan E

Üye
Tepki
10
Bisiklet
Kron
bende bir kron tourer24 v kullanıcısıyım bir kaç kez kullanmama rağmen genel olarak kron markasından memnun olduğumu söylemek isterim :) hayırlısı olsun :)

• Beğen