Rublem neden bu renk ?

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
Merhaba arkadaşlar bir süredir rublemin kirli bi renk oluşu kafamı kurcalıyo yakından bakınca pislikler görünüyo zaten dişli boşluklarında falan normal olması gereken ruble ; image.jpg böyle gıcır ama bendeki ; image.jpgzincir yağlamamı sırasıyla balata temizleyici(wurth)-zincir yağı(wurth) şeklinde yapıodum acaba sırayı wd40-balata temizleyici-zincir yağı yapsam olurmu ? İyi günler

Scudo

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Rublenin orijinal rengini bilmek gerekiyor. Aynı durum bende de vardı. En garanti yol gümüş renkli ruble. Bazı rublelerin orijinali siyah oluyor sizde kirlenmiş sanıp,temizliyorsunuz :)

Bu arada WD-40 kullanma. Sende benim gibi öğrencisin bizde maddiyat önemli. Mazot veya gazyağı ile temizle sonra da Zefal'in yağı ile yağla.Zefal yaģı da biraz pahalı ama yol bisikleti için gerekli :)

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
@big bike wd40 kullanılıyo da tolga (yaş bilmediğim için tolga diyorum) wd40 pahalı demiş kullanılmaz dememiş

çağrı can

Daimi Üye
Tepki
184
Bisiklet
Mosso
Sayfa başındaki görüntü için salon dışında sürmemek lazım :(

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@big bike @Ulaş Çavuşoğlu

Tabii ki söylersin Ulaş :) 17'yim bende.

WD-40 önermiyorlar ya. Çok tartışıldı bu konu. WD-40 pas çözücü gibi bir şey. Yani yağlamaya ve temizlemeye pek yeterli değil. Pahalı derken ben bir kere almıştım 7 liraya,hemen bitirdim :) Benden ötürü olabilir ama bayağı sıkmıştım.

Ancak forumda ki genelgeçer tavsiye ; MAZOT yada GAZYAĞI + Zefal veya Joe's yağ. :harika:

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

m.klcts

Forum Bağımlısı
Tepki
428
İsim
Muhammed
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ilk görüntüdeki zincir yağsız yada saydam yağ

bua

Daimi Üye
Tepki
362
İsim
Burak Akdağ
Bisiklet
b'Twin
wd40 bir noktadan sonra yapış yapış oluyor, toz, kir ne varsa çekiyor, çamurlaşıyor. kullandıktan sonra yine mazot ile temizleyip yağlamanız hoş olur :)

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
bu rublenin yapıldığı metal ile alakalı bir bir şey paslanmaz çelik ise normal haaaa üretici boya atar siyah olur. Bence beyaz olması avantajınız siyah olduğu zaman kirlendiği anlamına gelir. Çünkü yağlama zamanla toz ve kir yapışıyor kararır kir olur.

Kirlendiği zaman beyaz olmaz.

Ulaş Çavuşoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
936
İsim
Ulaş
Bisiklet
Mosso
Wd 40 la girişicem 10 dk sonra bisiklete :)

@Tolga Çelebi zaten vd40 ı sıkıp bırakmıolar wd40 ı temizleyici arındırıco gibi kullanıyolar onun üzerine normal yağları bidaha sürüyolar zaten ;)

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
wd-40 pas sökücüdür.

Zincir temizleme için würth fren balata temizleyici kullanıyorum

Kubilay Koparan

Forum Demirbaşı
Tepki
365
İsim
Kubilay Koparan
Bisiklet
Salcano
@Ulaş Çavuşoğlu Telefondan ekledim mobilde sürüklenmiyor en yakın zamanda bilgisayara geçip düzelteceğim :D

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
WD-40 ile yemek yapanlar bile var....:koptum::koptum::koptum::koptum::koptum::koptum::koptum: WD_40 mucizesi, her yerde kullanilir.
Ucuz olsunda isterse yag yerine su olsun, buda bazilari icin bisiklet benim hobim tutkumdur diyenlere gelsin.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Rubleniz gümüş. Yağınız yanlış ve fazla kaçmış. Wurth motosiklet zincir için yağ yapıylr bisiklet için değil. Shimano ptfe (4mevsim) yağı tavsiye ederim. Ben zefal dry lube kullandıktan sonra buna geçtim çok memnunum.