Rubleden gelen ses?

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
Merhaba abilerim ablalarım bundan yaklaşık 1hafta önce bisikletimi temizledim,kuruladım falan herşey yolundaydı tabi sınavlar falan filan derken anca bugün 15km sürdüm ve şürüşte rubleden yada arka göbekten tıkır tıkır ses geliyor sizce bunun nedeni nedir?

Scudo

TayyipKARALİ

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Cannondale
Pedalı cevirmeyi bıraktığında geliyormu ses

TayyipKARALİ

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Cannondale
Ruble elinle sağ sol doğru sala boşluk filan varsa bitiktir ama gevşemiş de olabilir diyicem ama ters diş gevşemiş olması cok zor ama eğer bilyeli acık hazne bir göbekse büyük ihtimal bir bilyesı ezılmış yada bilye yatana pislik gelmiş ola bilir.

• Beğen
Tepkiler: Umut Kılınç37

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
@tayyip karali

Rubleyi sağa sola itince neredeyse hiç oynamıyor ama 'tok' diye ses geliyor.

TayyipKARALİ

Daimi Üye
Tepki
70
Bisiklet
Cannondale
tok ses pedala bi anda cevirdimi gelen sesmi o ise sıkıntı yok
o değilse onu pek bilemedim .

ama bana geliyorki rublenın bilyelerınde bişey yok jantın göbeğine dediğim gibi temizlerken filan bilye yatana pislik gelmiştir .

bisikletciye bir uğramanız tavsiye ederim tabi göbeği ben acarım dersenız bilyelerı konturol etmenizde fayda var ama ginede bi dıştan beyaz bi işikla aralara bakın berki bir parca takılmış ola bilir rublenın oralara .

• Beğen

sener35

Daimi Üye
Tepki
90
İsim
Şener P.
Bisiklet
Sedona
bu bisikleti sağa sola sallayınca arka göbek yada rubleden ses geliyo tık tık diye.aynı sorunu yaşıyoruz galiba ama çözüm söyleyebilecek arkadaş var mı?

Cihan Şar

Aktif Üye
Tepki
132
Bisiklet
Scott
Ruble ile Göbek arasında plastik koruyucu var mı ? varsa bazen ona sürtmesi/çarpması sonucu ses meydana gelebiliyor.

sener35

Daimi Üye
Tepki
90
İsim
Şener P.
Bisiklet
Sedona
yanlız şunu söylemeyi unuttum ben deoreden sram e geçtim ve ruble de değişti fakat aynı ses yine var. göbekle alakalı galiba. erdoğanlara o kadar söyledik ona da bi el atın diye ya unuttular ya da çözemediler:(

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
Bugün fark ettim arka teker sağa-sola en az 1er cm kadar oynuyor ne yapmam lazım?

fatih selim yakar

Daimi Üye
Tepki
54
@Umut Kılınç37

Allah rahmet eylesin arka gobeginin cani cikmis kardesim.bilyelerde sorun olabilir kendin yapman cok zor bisikletciye git yapar zaten

• Beğen

Umut Kılınç37

Forum Bağımlısı
Tepki
139
Bisiklet
Salcano
@fatihselim

Yeni bisiklet alacaktım ama olmayabilir gib en azından yeni sezonlar çıkana kadar kullanırsam max 400-500km sorun çıkarmı?

fatih selim yakar

Daimi Üye
Tepki
54
@Umut Kılınç37

Kendini yorarsin + bisikletin frenleri olsun janti olsun dengesiz kalirsa sorun cikabilir ama ben kullandim eski bisikleti o sekilde bisey olmadi.Sadece asiri yorucu oluyor bisiklet

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
Jantı bisikletten söküp mili elinde çevir. Göbekte bir sorun varsa belli olur.

Eğer yoksa freewheel mekanizmasında sorun olabilir. Onunda sökülüp değişmesi gerekiyor sanırım tam bilmiyorum.