REKOR : 372 km/Gün

hkn

Aktif Üye
Tepki
463
@mcaliskan23

Maraton tur için antreman bilgilerinde bu konuları detaylı olarak açıklamıştım.
Bu sayfadaki 89. satırda ve diger sayfalarda ayrıntı bilgiler yer almaktadır.
(link)

Not: Avatar resim bilgisi 20 Haziran/Cuma 19:45 günü yeniden güncellenmiştir.

hakaN
(link)
(link)
(link)

Scudo

hkn

Aktif Üye
Tepki
463
@Mesut Girgiç

ilave sorulara, ilave cevaplar :

1. Günlük olarak rekor sayılması için saat 24:00 sonra olması gereklidir. Bundan sonraki maraton turlarda daha erken başlamayı seçerim, örnegin 03:00 gibi. Psikolojik olarak havanın aydınlanacağını bilmek daha fazla pozitif etki yapar. Böyle ultra maraton turlarda sona yaklaştıkça ve havanın kararması, olumsuz anlamda psikolojik etki yapmaktadır. Özetle daha erken saat, daha erken sonlandırma.

2. Daha önce yanıtlanmıştır. (bkz: kisisel resim bilgileri (link))

3. Allah ne nasip ettiyse, yedik içtik.

4. Fırsat buldukça bisiklet deryar takibi ve Pro bisiklet taktikleri uygulandı. Herhangi bir mobil araçın deryarı kullanılmadı. Herhangi bir araç tutulmadı, bu anlamdaki olumsuz yaklaşıma gerek yok.

5. Rekor turunda herhangi bir tartışma yaşanmadı, ama sonlara doğru herkesde psikolojik bir yıpranma gözlendi. Özellikle bende kasıkdaki sancı nedeniyle fazlaca sinir vardı.

6. Daha öncede konu oluştuğunda belirtim, başkasının ne düşündügü bizim rekor grubun zerre kadar umrumda olmaz, biz antremanlara, güzel spora, işimize ve başarımıza bakarız.

Yine merak eden arkadaşlar için; toplamda iki ay süren (link) ve istatistik verileri baştan sona okumasını, incelemesini tavsiye ederim.

Not:
Ultra maraton rekor takımdan diger arkadaşlar şimdilik meşguller, zamanı gelince onlarda kendi paylarına düşen bilgileri ve çevapları verecektir. Bu konuda da biraz sabırlı olun.

hakaN
(link)
(link)
(link)

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@hakan baba

Verdiğiniz tüm cevaplar için teşekkürler.

Sorularımın tamamı iyi niyetle yıkanmış olduğu halde ve soru sormaya cesaret edemeyen üyeler adına da konuştuğum halde bazı cevaplarınızın kısmen tepkisel tavırlara ve emir ifadelerine kaçmasını yol yorgunluğunu tam atamadığınıza veriyor ve halen çektiğiniz sağlık sorunundan ötürü bu tarz yaklaşımlarınızı mazur görmek istiyorum.
Ancak şunu da belirteyim ki; hangi tür niyetle sorulursa sorulsun size yakışan ayrım yapmadan sorulan tüm sorulara bir şekilde cevap vermektir. Zira ortada iddialı bir rakam ve iddialı bir olay var ama bir tane bile foto yok. "Bana şu tür yaklaşımda bulunmayın, yada şu tür soruları sormayın" diyemezsiniz. Herkes sizin nasıl birisi olduğunuzu ve neleri başardığınızı ancak sizin anlattıklarınızdan anlayıp değerlendirecek.
Unutmayın ki siz cevap verirken tavırlarınızdan en çok kırılacak kişiler yine size en çok değer verenler olacaktır.

Artık soru sormayacağım.
Sorularım sizi incittiyse ben özür dilerim ama yine de ben sizin yerinizde olsam; yanlış anlamalara sebebiyet vermemek için hiç bir tür yaklaşımdan gocunmazdım.
Niyetim asla olumsuz yaklaşımda bulunmak değil idi, bunun altını tekrar çiziyorum.

Hayırlı akşamlar.
Tekrar tebrikler.
Sizleri 400+ larda izlemek dileğiyle.
Başarılarınızın devamını dilerim.

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
bu ne yaa saka gıbı gelıyo bana ben surda 45-50 km yapsam kendımden gecıcem sız 372 dıyorsunuz :) cok cok tebrık edıyorum ne dıyeyım inş daha iyilerını de yaparsınz.
bu arada avatarınız cok guzel olms Turk bayragı faln :):)

• Beğen
Tepkiler: hkn

Bibendum

Forum Bağımlısı
Tepki
463
Arkadaşın biride İzmire kamyonete tutunup gidiyor dediler !...
Acaba bu Ultra Matraton işinde biraz fantazi varmı ?

coşkun ayaz

Daimi Üye
Tepki
661
Selamlar,
Yapılan ve burada paylaşılan bütün tur ve etkinlikler çok hoş ve bilgi ve örnek almak için gereklidir.
Örneğin ben uzun yıllar denizlerde dolaşmış bir denizci olarak bisiklete son 30 yıldır hiç binemedim desem yeridir.
Ancak son 2-3 senedir bir hobi olarak başladım ve bu forumdan çok faydalandım.
Diyeceğim ben Mesut bey ve Hakan bey'i ilgiyle takip ediyor ve kendilerini etkinliklerini bizle paylaştıkları için kutluyorum.
Seviyeli oldukça her tartışmanında bizleri geliştireceğine inanıyorum.
Sizler ikinizde takip etmekten zevk aldığım kişilersiniz.
İyiki varsınız.
Yolunuz açık olsun...

• Beğen

hkn

Aktif Üye
Tepki
463
@Mesut Girgiç

Sabırla sebatla bütün merak edilen konulara en ince detayına kadar cevap verildi. Ayrıca soru sormaya cesaret edemeyen üyeler kimdir? Hangi soru sorulmaya cesaret edilmemiştir ?

Yol yorgunluğu rafa kalkmıştır; Konuları daha iyi incelerseniz, bu rekor turun üzerine 2 adet 120 km'lik Ankara Temelli Gölüne gidiş geliş antreman turu yapılmıştır.

Sizden daha iyi niyetli, destekleyici ve komplike yazılar beklerdim. Sizin yazılarınızdan rahatsız olmuyoruz, sadece daha olumlu ve konuyu fazla dağıtmadan merak ettiklerinizi veya paylaşmak istediğiniz konuları yazmanızı bekliyoruz.

Eger gerekirse aynı rekoru yine yapar, sizi de gözlemci olarak davet ederiz !

@Bibendum

Her santimi, her metresi alın teriyle yola kazınmıştır, buna emin olabilirsiniz.

hakaN
(link)
(link)
(link)

hkn

Aktif Üye
Tepki
463
@coşkun ayaz

Çoşkun bey, bu güzel dilek ve önerileriniz için çok sağolun.
Herşey gönlünüze göre olsun.

• Beğen
Tepkiler: coşkun ayaz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
yeter artik daa cook uzattiniz herkezlere fenalik geldi
birakin artik bu kiskanclik krizi triplerini
adamlar acaaaip birsey yapmislar bize onlari ayakda alkislamak düser
:winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux :winkenlux
bazilari asagidaki arkadaslarin yazdigi yaziyi tekrar okusunlar

@d.berkay

@G-trek

ralakoç

Üye
Tepki
64
Sevgili Hakan ve Derviş, sizle bu rekoru paylaşmak cok güzel bir duygu. Ayrıca bize eşlik eden Gökhan´a çok teşekkür ederim. Onunla beraber pedal çevirmekte çok eğlenceliydi. Hiçbir şey imkansız değildir. Genç arkadaşlarımızın istediklerinde ve kendilerini hazırladıklarında daha iyilerini yapacaklarına inanıyorum. Karadeniz 400+km´nin tadını çıkartmak umuduyla, hepinizi selamlarım.

• Beğen
Tepkiler: hkn ve BF Okuru

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@ralakoç

Ruhi bey, öncelikle sizleri bu muhtesem rekor için tebrik ederim.:winkenlux
Her ne kadar sahsinizi tanimasamda hakan bey sizden övgüyle söz etti.
Sizileri tekrar kutlarim kismet olursa antremanlarda görüselim.
Saygilarimla
Hidayet Karas

• Beğen
Tepkiler: hkn ve ralakoç

ekzotik

Üye
Tepki
35
helal olsun yahuuuuuuuuuu
ben günde en fazla 1000km yapıyordum..!
bisikletle değil değil merak buyurmayınız R1'le ve bu bile müthiş bir perfonmas gerektiriyor ki bisiklet le 372 km. şimdilik hayal bile edemiyorum,ama şimdilik...

• Beğen

ralakoç

Üye
Tepki
64
Sevgili Mesut, bisiklet gönüllüleri olarak selamlarım. Üye olduğumdan beri forumda aktivitelerinizi ilgiyle izliyor ve takdir ediyorum. Yapmış olduğunuz bu güzellikleri fotoğraflamanız kusura bakmayın ama hiçbir şey ifade etmez. Önemli olan foruma yakışır bir ciddiyet ifadesidir. Gerçek şu ki soru sormada cesaretsizlik söz konusu olmamalı. Sizin sözünü ettiğiniz turumuzu kolaylaştıracak durumlar söz konusu değildir. Başından sonuna kadar ekibimizin fizyolojik ve psikolojik yeterliliği kendini kanıtlamıştır. Kısaca kendimden bahsedeyim, aralıksız 19 yıldır pedal çeviriyorum ve Avusturalya´da çok uzun turlarda hala tekerlek izlerim duruyor. Lütfen beni yanlış anlama, pedalımla ne kadar yakınım, bunu ifade etmek için söylüyorum. Diğer ekip arkadaşlarımında benden geri kalır yanı yok. Hepsini tebrik ediyorum. Sizinle beraber pedal çevirmek de bizleri mutlu kılar, hem fotoğrafımızı da çekersin. Sağlıcakla kalın.

ralakoç

Üye
Tepki
64
Sevgili Mesut, bisiklet gönüllüleri olarak selamlarım. Üye olduğumdan beri forumda aktivitelerinizi ilgiyle izliyor ve takdir ediyorum. Yapmış olduğunuz bu güzellikleri fotoğraflamanız kusura bakmayın ama hiçbir şey ifade etmez. Önemli olan foruma yakışır bir ciddiyet ifadesidir. Gerçek şu ki soru sormada cesaretsizlik söz konusu olmamalı. Sizin sözünü ettiğiniz turumuzu kolaylaştıracak durumlar söz konusu değildir. Başından sonuna kadar ekibimizin fizyolojik ve psikolojik yeterliliği kendini kanıtlamıştır. Kısaca kendimden bahsedeyim, aralıksız 19 yıldır pedal çeviriyorum ve Avusturalya´da çok uzun turlarda hala tekerlek izlerim duruyor. Lütfen beni yanlış anlama, pedalımla ne kadar yakınım, bunu ifade etmek için söylüyorum. Diğer ekip arkadaşlarımında benden geri kalır yanı yok. Hepsini tebrik ediyorum. Sizinle beraber pedal çevirmek de bizleri mutlu kılar, hem fotoğrafımızı da çekersin. Sağlıcakla kalın.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@ralakoç

@hakan baba

Ruhi Alakoc ve Hakan bey sordugu soruların cevabini bizde Mesut beyden bekliyoruz
bu konuyu gereksiz art niyetli sorularla kisisel kriz tripleri yapan Mesut Girgiç Nerede?
niyetim asla olumsuz yaklaşımda bulunmak değil, bunun altını tekrar çiziyorum
bu tabir Mesut Girgiç'in kendi kelimeleriyle yazilmistir örnegi alta görebilirsin
Mesut'un bu kadar tantana yaptiktan sonra cevaplari beklemek bizim hakkimiz

@Mesut Girgiç

• Beğen
Tepkiler: ralakoç

exacbachay

Daimi Üye
Tepki
43
Merhaba Arkadaşlar.Bilgisayarımdaki sorundan dolayı internete çok fazla giremiyorum,dolayısıyla sorularınızı cevaplayamadım kusura bakmayın.
En kısa zamanda gerekli açıklamaları yapacağım.

Bizi merak eden arkadaşların kaygılanmamasını, + nın esnekliği üzerine çalışmalarımızın hızla sürdüğünü belirtmek istiyorum.:D
Hayal gücünüzü sınırlamamanız dileklerimle,iyi pedallar...

• Beğen
Tepkiler: ralakoç

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Öncelikle herkese iyi geceler.
Bu güzel rekora ve bu rekorun sahibi takdir edilesi başarılı ekibe yönelttiğim iyi niyetli soru ve ifadelerime bu denli art niyet atfettiniz ya tebrikler. Demogoji ve ajitasyon bu kadar yapılabilir.
-İyi niyetli üyeleri tenzih ederim.-

Not: Konu tamamen offtopik tartışmalara kaydırılır ve Hakan baba ve ekibinin emeğine, rekorun görkemine gölge düşürür boyuta gelirse kilitlenecektir. Ancak ben böyle bir şeyi asla istemiyorum

@hakan baba

Sizin tavırlarınızdan dolayı size sorulmaya çekinilen ancak benim kulağıma gelen soruları üyelerin nam-ı hesabına ben size daha önce yöneltmiştim.
Siz de hiç düşünmeden bu tür soruların bir kısmını art niyetli bulup benim sözde-art niyetime verdiniz.

Daha önce de dediğim gibi bende olan isimler bende saklı.

Ancak, üyeler herşeyi merak etmekte haklıdır. Merak etme doğal bir olgudur. Soru sormak ise herkesin en doğal haklarıdır. İlgi duyup merak ediyorlar ki soru soruyorlar.
Herkes bisiklete başka bir türlü biniyor. Sizin bisiklete nasıl bindiğinizi insanlar televizyondan seyretmedi. Fotosu da yok ki görsünler. Tabi ki ayrıntıları soru sorarak öğrenecekler.

İşte bana özelden gelen sorulardan birini önce ben size soruyorum. Sonra cesur başka bir üye aynı soruyu tekrar soruyor. Hem de benim hiç şahsi diyaloğum olmayan bir üye. Demek ki sorular benim şahsıma münhasır konular değil.
@Mesut Girgiç

Sizin vediğiniz cevap( ki sonunda soru soranı caydırmaya yönelik sarfetilmiş bir emir cümlesi dikkatleri çekiyor, buradan da anlaşılıyor ki bazı tür soruları sormayı olumsuz bir yaklaşım olarak değerlendiriyorsunuz)
Şöyle ki:

@hakan baba

Peki bu tür kısıtlayıcı tavırlarınız insanları ikna ediyor mu? Hayır, çünkü ya ikna olmadı da sordu yada farketmedi de tekrar sordu bilemiyorum ama bahsi geçen üye aynı soruyu bir daha sormuş.
Çünkü bu soru ön önemli sorulardan biri.

@Bibendum

Eğer insanları tüm ekipcek bu eleştirel ve kısıtlayıcı tavırlarla bezdirmeye devam etmezseniz, daha önce de başarabildiğiniz gibi size yakışan biçimde aydınlatıcı eğitici teşvik edici bir tarzda konuya cevaplar vermeye devam ederseniz ilgi duyan herkes daha pek çok şeyi rahatça sorabilecektir.
ve bu sayede bana özelden gelen soruları da öğrenebileceksiniz.
Ama ekip arkadaşlarınızla beraber bana gösterdiğiniz olumsuz tepkiyi okuyan üyelerin bundan sonra size soru sormaya cesaret edebileceğini de pek sanmıyorum artık.

ÖTE YANDAN:

@Mesut Girgiç
Yukarıdaki mesajımda “avatarını değiştirilmesi” kastedilmiyor. Zira bir avatar fotosu ne kadar iyi olursa olsun bir insanın simasını daha yakından görme fırsatı vermez. Yukarıdaki fotoda esprili bir dille sizin simanızı izleyebileceğimiz bir foto ihtiyacından bahsediliyor ve siz bu fotoyu gösteriyorsunuz. Ama tutup bir de avatar fotosunu değiştiriyorsunuz. Sonra onu bir daha değiştiriyorsunuz. Nihayet simanın belli olmadığı demir maskeli bir fotoda karar kılıyorsunuz. Olsun, bence hiç bir sakıncası yok. Gönderdiğiniz diğer fotonuz yeterliydi ve bu sayede sizin sanal bir varlık değil gerçek bir bisikletçi olduğunuz sizi etinizle kemiğinizle karşısında görmemiş insanların nazarında da anlaşıldı zaten.

@hakan baba

@Mesut Girgiç

@hakan baba

Hem kastetmediğim şeyi öyle anlıyorsunuz. Hem de size karşı kibarlık yapmak suretiyle inisiyatifin sizde olduğunu hatırlatmama rağmen bu tavrımda eleştirecek bir nokta arıyorsunuz. Bu durumda ben size karşı kibarlık yaptığım için özür dilerim. Sizi iyi tanımadığıma verin lütfen. İnisiyatifi kendimde toplayarak "Hakan baba avatarını değiştir" diye emir cümlesi kurmalıymışım herhalde Sineği sıkıp yağını çıkarmak suretiyle benle uğraşmayı bırakmanız sizi forum üyelerinin daha iyi birisi olarak tanımasına yardımcı olacaktır, hatırlatırım.

@hido_karas

Beyefendi (gerçi nickinizden kim olduğunuz belli olmuyor ama),
öncelikle sizi kibar olmaya davet ediyorum.
Tantana kelimesini de zatınıza iade ediyorum.

Ben Hakan bey ve ekibinin 372 km. yaptığına fotosu da olmasa şahsen inanıyorum.
Ama inanmayanlar var. Adlarını burada açıklamam uygun düşmez. Ama maalesef var. Ben bu sitede yöneticiyim pek çok üyeyle diyaloğum var ve biliyorum. Ancak o üyelere Hakan beyin sorularıma verdiği cevaplardan alıntı yaparak ikna edici deliller göstererek sözkonusu rekor ekibini savunan da yine benim. Bunları siz bilemezsiniz.
Şimdi bir de şöyle düşünün. Kendinizi insanları söylediklerine inandırmaya çalışan bir üye gibi değil de bir müddet bu sitenin yöneticisi gibi düşünün lütfen.
Başka biri çıksa da ben de günde 572 km. yaptım. Ama hiç fotom yok. Bana böylece inanacaksınız ama soru da sormayın dese. Hakan beye de hiç soru sormadınız. Bana da hiç soru sormadan inanacaksınız dese. Haklı değilmidir?
Böyle bir durumda o şahsa da tamam sana da sorgusuz sualsiz inandık dememiz gerekmezmi?Tamam, sana da inandık desek bu sefer Hakan Bey itiraz etmez mi?.
Bisikletforum Guiness rekorlar kitabı değil ama buranın da belli bir güvenilirliği ve inandırıcılığı var.
Türkiye de adını bildiğimiz yada bilmediğimiz binlerce bisikletçi var ve belki ondan daha fazla da bisikletçi olmayan ama bisikletçi gibi geçinen var. Nickinde tam adını dahi yazmayan bir insana-Burada Hakan beyi tenzih ediyorum- neden doğmatik bir inanç taşısın bu forumun üyeleri. Sorgulamak hakları değil mi?

Hakan beyin emeğinin hakkını sahtekarlara karşı korumak da bize düşer, bisikletforumun güvenilirliğini sağlamak da bize düşer.
Ben bu soruları kime olsa sorarım.
Hakan bey cevap verir, ama başka bir sahtekar çuvallar. Dolayısıyla soru cevap olayı yine emek verenin emeğini korumaya yöneliktir. Soru sormaya karşı gocunma olayı ise olaya şüphe düşürür.
Soru sormak benim görevim. Ama isteyen cevap verir istemeyen vermez. Sonucuna da kendi yaşar.
Ben soru soruyorum, Hakan beyin cevapları da rekoru ıspatlıyor. Zira soru-cevap olayından başka olayı ıspatlayacak delil yok. Eğer soru cevapsız bu işe olacak sa yukarıda belirttiğim 572 km./gün yaptım diyecek adamın da dediğine inanmamız gerekecektir.
Sonra biri çıkıp bisikletforumdaki herkes kafadan her denilene inanıyor bari ben de "bisikletle ay'a gittim diyeyim", dese o da haklıdır.

Beyler lütfen ağzımdan çıkanı doğru anlamaya çalışın. Kafanızdan geçen ard niyetli manaları kelimelerime yapıştırmaya çalışmayın.-ard niyetli olmayanları tenzih ederim- Ben tamamen iyi niyetliyim ama iyi niyetin de bir sınırı var. İstemeden de olsa insanın aklına başka şeyler geliyor çünkü.

Bu rekora karşı bir kastım garazım yokken-ki böyle bir şey asla düşünülemez-, hatta bu tür faaliyetleri seviyor destekliyor iken, bu rekorun ayrıntılarını, heyecanını, tadını ekiple birlikte keyifle paylaşmayı hayal ediyorken tüm bunları gölgede bırakacak bir çekişme ortamı oluşturmayın.
Bakın aşırı alınganlık ve gocunma insanın emin olduğu konularda bile şüphe duyulmasına sebep olur. Kimse kimseye avukatlık yada şakşakçılık yapmaya kalkışmasın. Zira yakışık almıyor. Zira herkes kendi derdini anlatabilecek kapasitede.

@ralakoç

Bizim bisikletli gezilerimizi fotoğraflamamız belki sizin için hiç bir şey ifade etmiyor olabilir.
Ancak bir rekor denemesinin hiç fotosunun olmaması çok şey ifade eder.
Burada söz konusu olan bizim gezilerimiz değil.
Lütfen Hakan beyin bu rekor konusunu; "benim rekorum seninkini geçer yada benim babam seninkini döver" seviyesine indirmeyin.
Hakan bey gibi bu konuda azimli ve başarılı bir kişi varken de onunla yarışmak yerine onu izlemek bana daha büyük bir keyif veriyor. Eğer Türkiyede bu rakamlaları telaffuz edip başarmaya çalışan birileri olmasaydı gerçekleştirmek bize de düşerdi. Ancak halen şu anda böyle bir zorunluluğumuz kalmamıştır. Zira ben dostlarımla değil, rakiplerimle yarışırım. Bu ekibi de kendime rakip değil bir dost gibi görmek istiyorum. Hattı zatında ihtiraslı bir tarzımız olsaydı bu yaştan sonra lisans çıkarır yarışlara da katılırdık. (lisanslı ve centilmen tüm sporcuları tenzih ederim)

Her finish foto ile oluyorsa(fotofinish) bu denli güzel bir rekorun hiç olmaz ise bir tane bile fotosu olmalıydı. Ama yok. Ne yapalım. Olmayabiliyormuş. Bu sefer olmadı bir dahaki sefere olur. Benim nazarımda rekora zarar getirmez.Ben Hakan Baba ya ve ekibine inanıyorum.

@hakan baba

Tarafımdan daha önce tarafınıza yazılmış şu aşağıdaki mesajlarda iyi niyet, destek görülmüyorsa tarafınızdan ben bir daha okunsun derim.

@Mesut Girgiç

Hakan beyin kendisine yöneltilen sorulara cevap vermesi gecikince haklı olarak tepki gösteren üyeler karşı benim gösterdiğim tavır aşağıda:
@Mesut Girgiç

@Mesut Girgiç

@hakan baba

Aşağıya alıntıladığım mesajımda görüleceği gibi daha önce belirttiğim üzere bu topikte demogojiye kaydığı için ben soru sormama ve yorum yapmama kararı almıştım. Bu kararımı bozmayacağım.
@Mesut Girgiç

Son söz:

Sayın Hakan bey ve ekibi:

Allah gücünüzü artırsın.
Daha yüksek rekorları sizlere muvaffak kılsın.
Bizlere de rekorlarınızı izlemeyi nasip etsin.
(Bundan sonrakiler İnşallah fotolu olurlar :D )

Benden yana varsa hakkım helal olsun.
Artık bu laflardan sonra da beni hala yanlış anlayan olursa,
Allah bildiği gibi yapsın.

hkn

Aktif Üye
Tepki
463
- Daha önceden belirtmiştim, ama yine dikkatden kaçmış; lütfen bu rekor sahipleri Hakan bey ve ekibi olarak kullanmayın. Bu rekor turu; HakaN, Ruhi (ralakoc), Derviş (exacbachay) ve + Gökhan (Eskişehir bölgesine kadar eşlik etmiştir.) arkadaşlarımla beraber yapılmıştır. Hitap bu şekilde diger arkadaşlarımıda onurlandırarak kullanmanızı bütün arkadaşlardan rica ederim.

- Bu konu herkes tarafından paylaşılması, konuşulması ve tartışılması amaçıyla açılmıştır. Art niyetli ve hakaret içeren yazılar olmamak kaydıyla (ki bu başlıkda küfür yazanda olmuştur, Ender bey gereken işlemi yapmıştır) herkesin mantık sınırlarında fikirlerini söylemesini bekliyoruz. Bırakın siz başkaları yerine konuşmayın, bu forumda bulunan bütün arkadaşlar fikirlerini söyleyecek kadar yetenekli ve sportmen insanlardır.

- Mesut kardeşim, biz sizi gerçekten can-ı gönülden seviyoruz, bazı şeyleri fazla kasmayın.

Şimidilk sabah vakti bu kadar, çünkü bugün çocuklara gezi/eglence sözüm var.
Uygun olan en kısa zamanda diger detaylar hakkında tekrar görüşelim.

HakaN
(link)
(link)
(link)

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Bu sunni-kavgadan büyük bir AŞK doğarsa şaşırmıyacağım...:D

O; 400+ lık karadeniz turunuza foto makinamla birlikte bende gelecem inşallah. :cool:
Bakalım gerçekten gidiyormusunuz, gitmiyormusunuz?:eek:
DERMİŞİM :) (Bir önceki cümlenin şaka olduğunu noterden tasdiklettim, kasıt arayanı direk mahkemeye veririm ona göre :)

Şaka bir yana
Su terazisi gibi düz yolda, kaymak gibi asfaltta, bir yanında deniz, bir yanında orman olduğu halde hele bir de gün boyu rüzgar arkandan eserse göçmen kuşlar gibi 24 saat süzülmenin fikri bile insanı heyecanlandırmaya yetiyor.

İşte size karadenizin denizi:
http://i295.photobucket.com/albums/mm134/mygirgic/IMG_6104.jpg

İşte karadenizin ormanı:
http://i295.photobucket.com/albums/mm134/mygirgic/IMG_6102.jpg
ironman arşivinden (Haziran 2008-Amasra)

Artık sizin bu rekor paylaşımınız da fotoğraflı oldu.
Bu iyiliğimi de unutmayın.
Ya da en iyisi yanlış anlamalara sebebiyet vermemekiçin unutun gitsin.

Herkese iyi pazarlar. :)

.

mcaliskan23

Forum Bağımlısı
Tepki
239
Hiçbir rekor hakemsiz, tanıksız tescil edilmez evet yapılmıştır ama bu haliyle ancak arkadaşlar arasında bir rekor olarak kalır. Bence rekor denemesi yapan arkadaşların bu denemelerini mümkün olduğunca kayda geçirmeleri hatta tarafsız gözlemciler bulmaları çok daha sağlıklı olur, tartışması da olmaz.