Pedal önerisi

Baranaslan

Üye
Tepki
79
İsim
Baran Aslan
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba, yeni bir flat pedal satın alacağım ama kararsız kaldım. Önerebileceğiniz bir flat pedal olursa çok memnun olurum.
İlk seçeneğim, (link)
İkinci seçeneğim, (link)

Scudo

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.216
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba, yeni bir flat pedal satın alacağım ama kararsız kaldım. Önerebileceğiniz bir flat pedal olursa çok memnun olurum.
İlk seçeneğim, (link)
İkinci seçeneğim, (link)
Crank brothers stamp 1 large bir senedir kullanıyorum her hangi bir sorun yaşamadım fakat 5.10 flat pedal ayakkabın yoksa pek bir anlamı kalmıyor. Gündelik ayakkabları kullanırsan bu pedal ile ayakkabı tabanını mahfedersin.

• Beğen
Tepkiler: Baranaslan

ratm

Forum Bağımlısı
Tepki
1.894
İsim
Hakan Engin
İlk seçeneğim, (link)
İkinci seçeneğim, (link)
Böyle bir soruda tabii ki Crack Brothers denir ama. ben şunu söyleyeyim, enduro tarzı bir kullanımınız varsa pin sayısının çok olması avantajdır, düm düz bir yolda gidiyorsa çok önem arz edeceğini düşünmüyorum. Ama daha önemlisi pin yapısı. ikisi farklı pinler kullanıyor. enduro , downhill için kullanılan düz taban ayakkabılar (five ten gibi) crank brothers da kullanılan pine daha uygun, daha iyi tutuyor, diğer Impact in pinleri zaten diğeri kadar tutmuyor ve zamanla aşınıyor onlar ve törpülendiği için daha da iyi tutmamaya başlıyor. İki tip pedalı da kullanan biri olarak söylüyorum bunu. Ama dediğim gibi sizin kullandığınız rotalar zaten XC rotaları ise extreme patikalara dalmıyorsanız Impact yeterli gelecektir.

• Beğen

Batuhan B.

Aktif Üye
Tepki
133
İsim
Batuhan Bora
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
İlk seçeneğim, (link)
İkinci seçeneğim, (link)
(link)
Crank brothers almasan bile yine ince çivili
Ve çok pimli pedal öneririm.impacın bu pedaları bile olur.

• Beğen

Sinyor

Daimi Üye
Tepki
195
İsim
Can
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Screenshot_20240322_203738_com.dmall.mfandroid.jpg
Bu pedalı öneririm. Çivili değil bacağa çarpınca kanatma yapmıyor. Aynı zamanda yağmurda ayak tabanından kayma yapmıyor. Metal değil, bu da ağırlıktan kazanım sağlıyor.

• Beğen

V-TR

Üye
Tepki
6
İsim
Volkan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar tavsiyenize ihtiyacım var Shimano SH-XC502 model bir ayakkabı alacağım yarın sabah kararımı verdim ama pedal konusunda hiçbir bilgim yok uzun ömürlü kilitli bir pedal almak istiyorum ayakkabının yanında onunla uyumlu olacak şekilde ne önerirsiniz hangi modellere bakmalıyım
PD-ED500
M 520
M 540
Karşıma bunlar çıktı sizin önerileriniz nedir hangi pedalı almalıyım ?

• Beğen

Amanita

Daimi Üye
Tepki
249
İsim
Hasan UĞUZ
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Ben (link) düşünüyorum yorumları oldukça güzel.

Yada bütçeyi arttırabilirsem (link).

Bunları kullanan var mıdır acaba

• Beğen

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.995
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
@Baranaslan Kendi adıma konuşayım, plastik gövdeli pedal almazdım. Plastik zamanla sertleşir, gevrer ve kırılganlaşır. Alüminyum daha dayanıklı bir materyal.

• Beğen

Amanita

Daimi Üye
Tepki
249
İsim
Hasan UĞUZ
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

Can Çelik

🛠 🛠 🛠
Tepki
6.995
İsim
Can Çelik
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
CNC pedal resmen ölümsüzdür fakat, 2. ilandakinin gövdesi CNC (freze) ile şekil almışa benzemiyor. Bunu nerden anladığımı yazmayayım şimdi. CXWXC 8 çivili olması sebebiyle fiyatına göre çok iyi bir pedal.

• Beğen
Tepkiler: Amanita

Sinyor

Daimi Üye
Tepki
195
İsim
Can
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Baranaslan Kendi adıma konuşayım, plastik gövdeli pedal almazdım. Plastik zamanla sertleşir, gevrer ve kırılganlaşır. Alüminyum daha dayanıklı bir materyal.
7.500 km oldu. yağmur kar çamur sıcak soğuk yaz kış fark etmeden.Kırılma olmadı daha. Bugün mili söküp bilyeleri gresledim.1 pedalın içinden 28 tane bilye çıktı. Normalde kaç bilye oluyor standart olarak?

• Beğen

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.989
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
315709 dosyayı görüntüle
Bu pedalı öneririm. Çivili değil bacağa çarpınca kanatma yapmıyor. Aynı zamanda yağmurda ayak tabanından kayma yapmıyor. Metal değil, bu da ağırlıktan kazanım sağlıyor.
umarım bunu söylediğim için bir sonraki sürüşümde başıma bir şey gelmez ama kaliteli pedal ve ayakkabı kombinasyonuyla pedalı ayağınızdan kaçırmanız çok zor :D

Baranaslan

Üye
Tepki
79
İsim
Baran Aslan
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Evet ben de alüminyum almayı düşünüyorum. Öneriniz üzerine yeni karşılaştığım bir pedalı daha ekliyorum seçeneklerimin arasına. (link) ve markası hakkında bir bilginiz var mı acaba ?

• Beğen
Tepkiler: Bilge dönmez