Paris-Nice 2016

Scudo

meiakanze

Daimi Üye
Tepki
160
İsim
Mertcan Sarı
Bisiklet
b'Twin
İnternetten izleme şansımız varmı bu yarışları

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
şimdi açtım. "demare abandon" yazdı..

• Beğen
Tepkiler: Tolga Çelebi

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.768
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@x-rayted

Etabını aldı,normaldir bırakması :) Zaten etap alamazdı birdaha ama yeşil mayoyu kaybetti.

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
izleyemedim yağ,özetleyecek olan var mı.ya da özet linki

Murat A

Velocity216
Tepki
343
Bisiklet
Scott
Etap için önce katyusha çalıştı. Bana göre biraz da fazla çalıştı. Kaçış grubu ile farkı kapattılar derken katyusha bıraktı basmayı. Zita çalışması anlamlı değildi. Sprinte takat kalmayacaktı. Son 3 km kala devreye cofidis girdi. Farkı kapattı. Tren iyi çalıştı, iş bitti. Katyusha dersini almıştır umarım. Orica etap peşinde koşmuyor, aradaki 3, 5 saniyelik zaman farkının peşinde koşuyor. Mayo gitmesin yeter. Astana ve Tinkoff sprinte girmez. Andre Greipel kış uykusundan uyanmamış, bir sprinter olarak forma girmek için yeterince vakti var gibi takılıyor. Movistar ve Sky aynı kafadalar, her şey büyük turlar için. Bir tek Etixx hayal kırıklığı... Yeter da. Bir tren kaldırın artık...

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@Murat A

Hocam bu ne sitem :komik::komik: Öncelikle Katusha, Kristoff'a güvendiği için çalıştı sonra yakalamayacaklarını anlayınca Cofidis öne geldi ve işi bitirdi, Katusha'nın ders alacağı bir durum göremiyorum ben sadece güçleri yetmedi :harika::harika: Orica bu etap çalışmaması çok doğru, Bouhani, Kristoff, Graipel gibi saf sprinterlere karşı şansı çok düşükken sadece onlar için amelelik yapmış olacaklardı, bıraktılar onlar debelensin diye :harika::harika: Andrei Graipel geçen hafta kaburgasını kırmıştı ya da çatlatmıştı buraya form tutmaya geldi, elinden geleniyor yapıyor :harika::harika: Etixx de Kittel tırmanışa dayanamadıktan sonra niye tren yapsın ki Boonen Bouhani'yi mi geçecek :komik::komik:

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Bugün baştan sona kaçış galibiyeti kokuyor, Mont Ventoux geçilecek ama etabın çok başı olduğu için sanırım göremeyeceğiz :( Profile bakınca kaçışa girmesini beklediğim birkaç isim şunlar; Zakarin, Meintjes, Hansen, Latour, De La Cruz, Reza, Rosa, Mate, Quemenuer, Pauwels, Kruijwik, Denifl, Sorensen, Gregorio gibi adamlar kaçmak isteyecektir.

Normalde büyük genel klasmancılar çok sert atak yapmayacaklardır, eğer rakiplerini zor durumda olduğunu fark ederlerse elbette hamle yapacaklardır ama yarın ki etap bugünden çok daha sert ve zirve ile bittiği için güçlerini yarına saklayacaklardır, onun dışında Orica ve SKY takımı Swift ve Matthews'in dayanabileceği tempoda pelatonu çekerek sprinte götürmeye çalışacaklardır ama o tempoyla kaçanları yakalayabilirler mi acaba :komik::komik:
http://www.procyclingstats.com/uploads/uploads00001/original/Stage-1456480493.png

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.768
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@taner07

Zirve finişi yarın mı var sadece ?

Caner Eler Mont Ventoux iki kere çıkılacak demişti acaba son etap için mi bu ?

Murat A

Velocity216
Tepki
343
Bisiklet
Scott
@taner07
Herhalde yahu, sprinteri için çalıştı fakat erkenden pozisyon aldı ve yıprandı :)
Cofidis daha doğru bir zamanlama ile çalışıp etabı kolayca, tekrar edeyim kolayca kazandı.
Kristoff'un postürüne dikkat edelim, başını öne eğecek takati bile bulamıyor.
Hatta şöyle diyeyim, son 50 metrede Bouhani'den başka kimse sprint atamıyor.
Orica'nın pozisyonunda bir hata yok elbette. Graipel'in sakatlığını bilmiyordum; çok güçlü bir sprinter, perfect storm bi abi :)
Kittel'in karakteristiği mi böyle, sadece flat etaplarda mı etkili; yoksa formsuz mu?

@taner07

Murat A

Velocity216
Tepki
343
Bisiklet
Scott
@taner07

Mont Ventoux tırmanışı pek çok isim için eziyet olur :)
Bu tırmanış Matthews'ün boyunu aşar gibime geliyor.
Aslında çok güzel bir profil, çok güzel yarış olur. Dediğin gibi kaçan alır.
Genel klasman kasıntısı olmasa ne güzel, ne kanlı olurdu :)

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@Murat A Kittel'in olayı bu, dümdüz olacak, en ufak tepede bitiyor gerçekten bu kadar yüksek seviyede bir adamın bu kadar çabuk dökülmesi üzücü. Tempo yapılmazsa Matthews ve Swift pelatonla çıkabilir, çıkamasa bile sonradan takımı yetiştirebilir onları pelatona diye düşünüyorum ben, ikisi de sprint özelliklerine göre gayet iyi tırmanan adamlar :harika::harika:

baykuş97

Forum Bağımlısı
Tepki
866
İsim
ilhan beyoğlu
Bisiklet
Trek
Nerden seyredeceğiz bu yarışı bi yol bilen var mıdır?

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Greipel abandone..

Kerim A.

Daimi Üye
Tepki
504
İsim
Kerim A.
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@baykuş97 (link) ben burdan izliyorum türkçe ücretli, burdan da izleye bilirsin (link)