Osmaniye

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
@C. Yavuz

yok estağfurullah. Bunu diyorsunuz sanırım

newyork ta fixed speed bisikletler sokakta yarışıyorlar. a noktasından b noktasına ilk gelen kazanıyor. fakat hileolmaması için ve yolun biraz da değişken olması için check point noktaları koymuşlar.
check point in amacı o noktalara değişken yollardan gidip yarışı zevkli yapmak.

bir diğer amacı da yarışanlar özellikle profesyonel bisikletli kuryeler. kurye zaten hep bazı noktalara uğrar düz yol olmasın demişler.

ama biraz abartmışlar yayaya saygı sıfır : D

• Beğen
Tepkiler: C. Yavuz
Scudo

C. Yavuz

Üye
Tepki
19
@halil keten

Fazlasıyla abartmışlar bence. :D Aşırı tehlikeli geldi her ne kadar profesyonel de olsalar. Ama yine de izlemesi zevk veriyor insana. :)

• Beğen
Tepkiler: halil halil

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
Benim şahsi görüsüm şehirde bisiklet sürmek için bisiklet alcak olsam ne şehir bisikleti alırım nede mtb alırım , gider single speed alırım tam benlik kadans sevmeyen biri olarak :)

• Beğen

Barıs Yazıcı

Aktif Üye
Tepki
81
Bisiklet
Salcano
Halil bey paylaşımlarınız için teşekkürler. Bisiklete daha bir sempati duyuyor insan izleyince:)

• Beğen

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
@Yücel Dk
şehiriçi hiç gerek yok dediğiniz gibi

http://www.thebikelist.co.uk/images/models/Pinarello/2012/catena-single-speed-bike---584-2012/Main.jpg

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
@Mert C.

Adana,Mersin,Kayseri,Samsun,Konya vs... bu şehirlerde çok var bu bisikletler'den.Sebebi apaçık orta'da sağlamlığı her türlü yüke gelmesi ve şehirlerin düz oluşu kullanımı kolay kılıyor.Bizde 2 tane vardı birde amcam'da vardı işe gitmek için yılda 4 5 bin km yol yapardı bu bisikletle.Babam'da 15 20 yıl arası amcam daki 35 yaş üstüydü:D Arkada ki dişliyi bi büyük dişliyle değiştirince bazı çok sert olmayan rampaları çıkabiliyorsun.Türkiye'de işçinin ve öğrencinin bir numaralı tercihi okuduğum lisede 3 4 kişi bineni görmüştüm:D

• Beğen

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
@Barıs Yazıcı

Rica ederim Barış Bey çok güzel gerçekten:)

Barıs Yazıcı

Aktif Üye
Tepki
81
Bisiklet
Salcano
@halil keten

ayrıca bir Adana'lı hemşerin olarak memleketimizde bu kadar bisiklet görmek güzel:):alkis:

• Beğen

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
@halil keten

Hocam arkadaşlar ne bilsin sanki her gün bunları mı görüyorlar :d,Mersin Tarsus'ta 3 tane tüp atıp gideni mi,arkasına eşini alıp öne çocuğunu oturdup gezeni mi hurda arabası çekenimi hangisini anlatayım.Düz yolda bu bisikletin bir gerçeği var ki gerçekten hızını aldımı mtb bisiklet arkadan nal toplar:D Şahsen ben yetişemiyordum hızlanmasıda ağırlığına göre iyiydi.Ayrıca yeni modelleri akıcılık'ta sınır tanımıyor,bir pedal çevirip kaç yüz metre gider diye ara sıra bi ölçüm yapardım:d

• Beğen

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
@halil keten

Bayıldım buna , şöyle rengarenk bi single toplamak lazım yahu :)

• Beğen

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
@halil keten

550 Dolar aslında mantıklı ama nasıl bisiklet gelcek parcalar ne olcak kim bilir ..

(link)

• Beğen

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
@Mert C.

Sanırım bunları yazdığına göre uzun süre single speed kullandın. Kendi topladığım 12,5 kiloluk Bisan single speed'in herhangi bi dağ bisikletinden daha performanslı olduğunu kesinlikle söyleyebilirim. Ayrıca toplarken de piyasadaki bulabildiğim en uygun fiyatlı malzemeyle topladım, göbekler dahil. Hele fixed gear yapılırsa yol bisikletinden daha performanslı olduğunu da söyleyebilirim. Tabii bu söylediklerim düz yol için geçerli. Yokuşta viteslinin daha performanslı olduğu tartışılmaz bi gerçek :)

Ayrıca fotoğraflara da çok imrendim. Keşke bütün şehirlerimiz böyle olsa, tabii böyle emniyet müdürleri olmadan...

• Beğen

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
@Yücel Dk

bu tarz bisikletlerde pahalı komponentler olmadığı için( 10 lu ruble, aktarıcı vb) aslında çok uyguna dizebilirsin. çelik kadro da en fazla 2-3 kg gelir hi ten olanlar.
yani toplamda bisiklet 10-11 kiloyu mümkün değil geçemez.
buradan alabilirsin belki 100 dolarda kargo tutar en az ama değmez o masrafa.

ağırlıklarını tartıp kırıyor.

benim tavsiyem 100-200 liraya bi bisiklet dizmen sonra memnun kalırsan pahalı bi single alabilirsin istersen.

mesela
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

toplasan 150-200lira tutar

Yücel Demirkılıç

Forum Bağımlısı
Tepki
278
İsim
Yücel Demirkılıç
Bisiklet
Specialized
@halil keten

Şuan üniversite sınavı vs pek fırsat bulamıyorum ama seneye bir tane toplayacagım ınsallah sımdılık yol bisikletiyle devam etcem , fakat kafaya koydum bi single speed :)

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
2011 de sormuşsun soruyu :D buğün ben varım ama umarım buradan birileriyle tanışmayı umut ediyorum.

halil halil

Forum Bağımlısı
Tepki
1.564
@OsmaniyeRehber

he ben varım emmoğlu ama sen kadirliliye benziyon biraz
hangi mahalledesin ben rahimehatundayım
bu sıralar olmasa da ileride turlara katılabiliriz.