Öğrenci geliriyle alınan bisilet :) - Kron xc 150 (2013)

Tepki
14
Bisiklet
Geotech
gözlük çok iyi ya şu çinden sipariş olayını biraz anlatırmısın rica etsem :D (ödeme seçeneği,kargo olayları,gümrük vs) yardımcı olursan çok sevinirim :) önceki mesajda söylemeyi unutmuşum bisiklet çok hoş duruyor kron'un mtb'lerinde yeşil ve sarı çok iyi oluyor :)

Scudo

Ebr33401

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Bianchi
@Çağdaş A.

Çok teşekkür ederim :)
Sorularınıza gelirsek, gümrük konusunda kesinlikle problem yok. 75 doların altında gümrüğe takılmaz. Türkiyeye gelene kadar china post ya da hong kong post, türkiyeye girdikten sonra da ptt ile gelir. Kuruş para ödemezsiniz. Ödeme ile ilgili bir arkadaşa özelden anşatmıştım, buraya kopyalıyorum. Aklınıza takılan birşey olursa zevkle cevaplarım. Görüşmek üzere :)

"1-direkt kredi kartı ile de olur ama kesinlikle ve kesinlikle paypal kullanmanızı öneririm.
2-para hesaplarına direkt geçiyor.
3-paypalle alışveriş yaparsanız güvenebilirsiniz, yok kredi kartı numarasını vereceğim nerseniz hiç güvenilmez

Bu kadar paypal dedim, nedenini söyleyeyim: diyelim ki kargonuz gelmedi, ya da mal bozuk geldi, ya da hiç sallamadılar geri dönüş de yapmadılar. Paypale mail atıyorsunuz sipariş tarihini, ödeme kodunu vs, satıcıyı uyarıyorlar, olmadı paranızı hemen geri çekiyorlar. Ayrıca kredi kartı numaranızı da vermemiş oluyorsunuz. Peki karı ne? Dolar kurunu biraz daha yüksek tutuyorlar fakat 15 20 dolarlık alışverişlerde farketmiyorsunuz bile.

Diğer bir yol da sanal kredi kartı oluşturmak. Kredi kartınızın sitesinden yeni sanal bir kart oluşturarak(kendine ait bit numarası var) limit beliyliyorsunuz. Atıyorum 20 dolarlık. Bu kartın numarasıyla alışverş yapıyorsunuz. Ama kargonuz gelmeyince türk bankaları sizin 10 dolarlık siparişinizi sallar mı? Hayatta sallamaz."

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Her şey güzel de o kask olmamış dostum, kafayı sağlama al, bu kasklar darbelere karşı ne kadar dayanıklı tartışılır ;)
Bisikletten memnun musun? 2. bisiklet olarak ben de almayı düşünüyorum da.

Ebr33401

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Bianchi
@Enes Çatal

Gayet memnunum şimdilik :) daha iki gün oldu ama baya zorladım bisikleti diyebilirim. Hızla sert çukurlara girince maşa falan dağılacak diye korktum ama hiç sorun çıkmadı :) garantisi var diye rahatım :D biliyorsunuz kronlarda maşa problemi var diyorlar, hiç sorunluymuş gibi gelmedi bana. İlerleyen zamanlarda göreceğiz bakalım. Bence gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

Tepki
0
Bisiklet
Kron
Hayırlı olsun çok güzel.Bende xc 500 aldım 2.gün bugün 50 km yaptım.

Ebr33401

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Bianchi
@Görkem Çim

Teşekkürler, sizinki de hayırlı olsun :) benim ki de 59 falandı sanırım, sizin seleyi bilmem ama benimki epey rahatsız edici :D neyse alışacağız artık :)

Serdar Sarı

Daimi Üye
Tepki
77
Bisiklet
Cannondale
@Halit Akçiçek

Selenin ince olması doğal olarak sert olmasına da yol açıyor. Ama bisiklette ergonomik anlamda sürücünün hareket kabiliyetini kısıtlamaması için olması gereken bu. Benim size tavsiyem seleyi değiştirmekten ziyade içinde ped olan bisikletçi taytları var onlardan kullanmanız.
Bacak arasında sele şeklinde yumuşak bi ped var bu sizin bisiklet uzerinde rahat etmenizi sağlıyor. Ben tayt giymem diyosanız giyin ama iç çamaşırı gibi kullanın üzerine şort falan giyebilirsiniz.
Özellikle uzun yollarda giymenizi şiddetle tavsiye ederim uzun süre sele üzerinde gitmek kısırlığa yol açabiliyor.

Serdar Sarı

Daimi Üye
Tepki
77
Bisiklet
Cannondale
Ayrıca sizin çin sitesine bi göz atayım derken 1-2 model bisiklet taytı da dikkatimi çekti. İsterseniz oradan da temin edebilirsiniz :)

Tepki
8
Bisiklet
Bianchi
Hayırlı olsun bol pedallamalar bende XC500 HD almayı düşünüyorum allahın izniyle

Ebr33401

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Bianchi
@SerdarSarii

@SerdarSarii

Açıklama için çok teşekkürler. Tayt meselesi aklımda da pahalı olduğundan pek yanaşamıyordum. :) çinden kıyafet almak konusunda da biraz kararsızım, naylon ağırlıklı bir şey olacağını tahmin ediyorum :D yine de bir göz atayım. Teşekkürler.

Ebr33401

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Bianchi
@İlker Yalçın

Teşekkür ederim. Xc 500'le sağlam görünüyor cidden, umarım kısa zamanda alırsınız ;)

Ebr33401

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar km saati pil çıkarılınca sıfırlanıyor demiştim. Kullanma klavuzunu okuyuca farkettim ki çözümü gayet basitmiş :) pil değişimi yapmadan önce son km kaydetmemiz gerekiyor, pili değiştirdikten sonra bir önceki km'yi alete girebiliyoruz.

mert temiz

Üye
Tepki
26
Bisiklet
Salcano
Hayirli ugurlu olsun sozde beraber alicaktik ama ben xc150 den vazgectim :) kazasiz belasiz her daim tekerin duz bassin. Bu arada km saati kask ve gozlugun linklerini ozelden atarmisin ?

niyazi akarken

Daimi Üye
Tepki
181
Bisiklet
b'Twin
arkadaşlar yaklaşık 15 gündür gece gündüz bisiklet araştırıyorum ve sonuç kron 150 ve 250 si sırf görüntü 750 tl nin üstü iyi gibi aynı fiyata sedona veya carraro alabilirsiniz. bianchi speed serisi daha ucuz gitsin yeter derseniz alınabilir. salcano nun kadrosu ağır ama donanımı daha iyi...

Ebr33401

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Bianchi
@mert temiz

Teşekkür ederim :)

Km saati
(link)

Gözlük
(link)

Kask
(link)

Ebr33401

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Bianchi
@niyazi akarken

Hocam tabi ki 750 tl'lik bisiklet daha iyidir. Gönül isterdi ki sedona 731 alayım. Fakat bu bisiklet 450 tl. Fiyatına göre gayet güzel. Şunu da eklemek lazım kronların kadrosu bianchi speed'e göre daha iyidir.

Ebr33401

Aktif Üye
Tepki
31
Bisiklet
Bianchi
@Ahmet Eroğlu

Teşekkürler, daha iyisi sizin olsun.