Mywhoosh Kullanıcıları

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
779
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bilmeyenler için kısaca özetlemek gerekirse; zwift benzeri bir uygulama.
Bu başlık altında uygulama ile ilgili paylaşımlar, karşılaşılan sorunlar ve çözümleri vs gibi paylaşımlar olması adına güzel olur diye düşünüyorum.

Zwift aylık 400 tl olunca ben bıraktım. Yaklaşık 2 aydır mywhoosh kullanıyorum.
Zwiftten aşağı kalır yanı yok. Hazır programlar vs var. Traininpeaks ve strava ile senkronize oluyor. Hatta Trainingpeaks de takviminizdeki antrenman programı da oyun içindeki ajanda da görebiliyorsunuz.

internet sitesi: (link)

Güzel bir inceleme yazısı için: (link)

Şu an için sistem gereksinimleri ve desteklediği ekipmanlar listesi bu şekilde. Bu arada ben Xiaomi redmi note 12 pro telefon , elite suito trainer ve decathlon marka nabız bandı ile sorunsuz kullanıyorum.

Minimum Apple Device Specs / Models
  • iPad Mini 6 and above
  • iPad Air 4 and above
  • iPad Pro 3 and above
  • iPhone 11 and above
  • iOS 12 and above
    Devices with 4.0 GB RAM or more
Minimum Android Device Specs
  • GPU: Adreno 640 and above / Mali G76-MP10 and above
  • RAM: 5 GB and above
  • Processor: Octa Core (Kryo 485 or Cortex A55 and above)
  • Android OS: 10 and above
  • Disk Space: 2 GB
Minimum Specs for Windows
  • Processor: Intel i5 7th Gen, AMD Ryzen 5
  • RAM: 8GB
  • GPU: AMD Vega 64, Nvidia GTX 1080 Ti
  • Disk Space: At least 10GB
Recommended Specs for Windows
  • Processor: Intel i9 10th Gen, AMD Ryzen 9
  • RAM: 64GB
  • GPU: AMD RX6900 XT, Nvidia RTX 3090
  • Storage: NVME M 2.0 SSD (Free space of 15gb at least)
Recommended Smart Equipment
  • Elite Direto XR
  • Elite Suito T
  • Elite Justo
  • Tacx Neo
  • Wahoo Kickr
  • Wahoo Kickr Core
  • Wahoo Kickr Bike
  • Wattbike Atom
  • Stage SB20
  • Zycle ZDrive
  • Zycle ZBike
  • Oreka O5
  • Oreka O7
  • Garmin Heart Rate Monitor
  • Wahoo Heart Rate Monitor

Scudo

Aesert

Aktif Üye
Tepki
1.108
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mywhoosh'un bence en kötü yanı Intervallerde otomatik lap almaması. belki ayarlarda vardır ancak ben görmemişimdir, bilemiyorum.

TeamO2.cc

TeamO2.cc
Tepki
11.142
İsim
TeamO2.cc----Strava----
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben geçen yıl yüklemiştim bir kaç cihaza.Harika geliştirdiler kendilerini.Zwift in fiyatı çok yüksek.
Dediğiniz gibi aşağı kalır yanı yok.Tavsiye ederim herkese.Saygılar...

Omzu kalabalık

Daimi Üye
Tepki
544
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de zwiftten geçenlerdenim. Zwifti kullandığım eski tel ve bilg ile kullanamadım. S23 ile sorun olmadı. Şimdilik sadece antreman programım için kullanıyorum. Zamanla kullanıcısı arttıkça grup sürüşü yapılabilir.

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.347
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ancak sanırm Mywhoosh smart trainerlar ile konuşabiliyor. Kadans/hız/HR sensörleri tanıtayım da Zwift gibi süreyim diyemiyoruz. Zwift pahalı ama basic trainer+sensörlerle sürülebiliyor du. :)

Fırat İler

Forum Demirbaşı
Tepki
676
İsim
-
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de mywoosh a geçenlerdenim. amacım smart trainer da sürüş yapmak olduğu için beni şimdilik karşılıyor. Ipad üzerinden bağlanıyorum. Sadece bir kere sürüş ortasında kapandı sürüş boşa gitti ama onun dışında bir problem ile karşılaşmadım. Çok çeşitli çoğu disipline özel workoutlar var ben onlardan faydalanıyorum. Yanlış anlamadıysam yarışma ve eventlere katılmak için video filan çekmeniz gerekiyor onunla uğraşmadım şimdilik. Kullandıkça göreceğiz.

karaomermustafa

Kozan Bisiklet ( KOZBİ)
Tepki
779
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ancak sanırm Mywhoosh smart trainerlar ile konuşabiliyor. Kadans/hız/HR sensörleri tanıtayım da Zwift gibi süreyim diyemiyoruz. Zwift pahalı ama basic trainer+sensörlerle sürülebiliyor du. :)
Nabız bantlarını görüyor. Hız sensörü çok yakında aktif olacakmış.
Ben de mywoosh a geçenlerdenim. amacım smart trainer da sürüş yapmak olduğu için beni şimdilik karşılıyor. Ipad üzerinden bağlanıyorum. Sadece bir kere sürüş ortasında kapandı sürüş boşa gitti ama onun dışında bir problem ile karşılaşmadım. Çok çeşitli çoğu disipline özel workoutlar var ben onlardan faydalanıyorum. Yanlış anlamadıysam yarışma ve eventlere katılmak için video filan çekmeniz gerekiyor onunla uğraşmadım şimdilik. Kullandıkça göreceğiz.
Yarışmalar ödüllü onun için. Ön doğrulama formu doldurmak lazım. Sahte işler vs. yapılmasın diye bir takım önlemleri var. Aslında güzel bi uygulama. Burada sağlanan başarılar UAE takımının da dikkatini çekebilir. Belki bununla ilgili ilerde bi program yaparlar. Örneğin buna benzer bi uygulama zwift te var. Zwift Academy, burada şampiyon olursan pro bi takımla anlaşma imzalıyorsun.

Son düzenleme:

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.209
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Burada sağlanan başarılar UAE takımının da dikkatini çekebilir. Belki bununla ilgili ilerde bi program yaparlar. Örneğin buna benzer bi uygulama zwift te var. Zwift Academy, burada şampiyon olursan pro bi takımla anlaşma imzalıyorsun.
Mesela Jaye Vine, zwift academy ile tanındı ve büyük takımların dikkatini çekti. Elbette daha önce spor geçmişi vardı ama sadece kendi ülkesinde CT takımında, ismini uluslar arası bilen yoktu. Şuan ise UAE ile 2027 yılının sonuna kadar sözleşmesi var​

Son düzenleme:
Tepki
359
İsim
ferhat
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar, mywhooshda yaptığım sürüşleri stravaya atarken toplam km hep daha az gösteriyor, kullanan herkesde böyle mi?

Aytaç DİREK

Daimi Üye
Tepki
1.558
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar ben uygulamayı indirdim iPad pro kullanıyorum . Şimdi uygulamanın çalışması için bir ANT + mı gerekiyor acaba? Cihaz bulunamadı uyarısı alıyorum. Bisiklette Garmin hız sensörü var ancak uygulama onu algılamıyor.

Tepki
178
İsim
Adem
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Cyclocross
Selamlar ben uygulamayı indirdim iPad pro kullanıyorum . Şimdi uygulamanın çalışması için bir ANT + mı gerekiyor acaba? Cihaz bulunamadı uyarısı alıyorum. Bisiklette Garmin hız sensörü var ancak uygulama onu algılamıyor.
Uygulama şuanda hız sensörü ile çalışmıyor. Smart trainer kullanıyor olmanız gerekmekte. Yakın zamanda hız sensörü ilede çalışacağı yönünde paylaşımlar mevcut, umarım çok daha uzamaz bu süreç. Çünkü bununla birlikte kullanıcı yönelimi artacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Aytaç DİREK

ŞenolKalyoncu

Aktif Üye
Tepki
630
İsim
ŞENOL KALYONCU
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba, Elite Direto X ile uyumsuz mu acaba? Kullanan var mı?

Recommended Smart Equipment
  • Elite Direto XR

Tepki
178
İsim
Adem
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Cyclocross
Tavsiye edilen cihaz listesinde yok ama Elite Aleno ile sorunsuz kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: ŞenolKalyoncu

kyucel

Daimi Üye
Tepki
698
İsim
Kamuran YÜCEL
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de kullanmaya başladım, iphone 12 pro ve Samsung a71 telefonlara kurdum her ikisi ile de sorunsuz çalışıyor. Elite suito t trainer ve coospo nabız bandı kullanıyorum. Hiç sorun çıkarmadı ama hız konusu biraz kafamı karıştırdı. Şöyle bir iki deneme yaptım; ön ve arka dişlileri değiştirmeden 75 kadans da sabit dururken hız %8 eğimde 15km/s civarı iken -%2 eğimde 34km/s civarıydı (elbette watt lar farklıydı). Bu durum nedendir normal midir anlayamadım.

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.209
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben de kullanmaya başladım, iphone 12 pro ve Samsung a71 telefonlara kurdum her ikisi ile de sorunsuz çalışıyor. Elite suito t trainer ve coospo nabız bandı kullanıyorum. Hiç sorun çıkarmadı ama hız konusu biraz kafamı karıştırdı. Şöyle bir iki deneme yaptım; ön ve arka dişlileri değiştirmeden 75 kadans da sabit dururken hız %8 eğimde 15km/s civarı iken -%2 eğimde 34km/s civarıydı (elbette watt lar farklıydı). Bu durum nedendir normal midir anlayamadım.
Muhtemelen kullandığın trainerın eğim aşağı simülasyon özelliği olmadığından.

• Beğen
Tepkiler: kyucel

geniusbjk

Daimi Üye
Tepki
302
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Zwift'ten sonra Wahoo RGT ile MyWhoosh arasında kalmıştım. Neyse ki Wahoo RGT bu ayın sonuna kapanıyormuş. Bundan sonra forza MyWhoosh 😄✌🏼

Omzu kalabalık

Daimi Üye
Tepki
544
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Stravaya sürüşü attığında bisikletin altında "garmin edge 1030 plus" yazıyor, sebebini anlayabilen var mı?

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.209
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Stravaya sürüşü attığında bisikletin altında "garmin edge 1030 plus" yazıyor, sebebini anlayabilen var mı?
Direk strava ile eşleştirdin mi o platformu yoksa, sürüş ilk garmine gidip ordan mı stravaya aktarılıyor. ?

Omzu kalabalık

Daimi Üye
Tepki
544
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Direk strava ile eşleştirdin mi o platformu yoksa, sürüş ilk garmine gidip ordan mı stravaya aktarılıyor. ?
Mywhoosh ile garmin connect bağlantısı yok ve benim 1030 plus'um da yok.