MYRA Turu (6-12. Günler) Ve BİTTİ.:)

McMILLERR

Aktif Üye
Tepki
238
Bisiklet
Trek
Merhaba Arkadaşlar,
Mahmutla birlikte düzenlediğimiz Myra Turu nu noktaladık ve evimiz İstanbul’a sağ salim geldik. Hedefimiz bisikletle Çeşme-Kaş arasıydı bilindiği üzere…15 günlük sınırlı zaman ve birazda dinlenmemiz açısından Fethiyede turumuzu noktaladık. Patara ve Kaş darılmaz umarım :)
İzmir/Çeşme - Muğla/Fethiye arası turumuzun zaman ve imkan dahilinde Çeşme-Kuşadası güzargahındaki resimleri yayınlamıştık. Şimdi Kuşadası-Fethiye arasındaki resimleri sizlerle paylaşıyoruz.
.
.
6. Gün
Kuşadası-Didim
98 KM

En son Kuşadasında kaldığımız otelden ayrıldıktan sonra Söke yönünde pedal basmaya başladık. Hedefimiz Didim’e ulaşmak ve yol üzerindeki Priene ve Milet antik kentlerini görmek.
Kuşadası çıkışında uzun bir rampanın sonunda yaylaya ulaştık. Odun ateşinde gözlemelerimizi yedik ve Söke inişi başladı.

(link)

(link)

(link)

(link)

Söke-Didim yolu üzerinde Priene antik kentine ulaştık.

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Antik kent gezisi sonucu Didem’e doğru yola devam ediyoruz ve Büyük Menderes Deltası boyunca uzan uzudayı yola devam ediyoruz.

(link)

(link)

Turburgazı köyünde mola verip köy kahvesinde yemeklerimizi yiyip, ilgilerini çektiğimi iki ufaklıkla güzel bir muhabbete başladık.

(link)

Kısa mola sonrası Büyük Menderes Deltası sonunda Milet (Miletos) Antik Kentine de ulaştık.
İşte Resimler;

(link)

(link)

Mahmut bir ışık gördü :)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

ve Didim’e ulaştık. Orman çadır kamp merkezinde çadır kampımızı gerçekleştirip geceyi burada geçirdik.

(link)

(link)

7.Gün
Didim-Bodrum
137 KM

8-9. Gün
Bodrum- Dinlenme

Bugün hedefimiz Didim-Bodrum arasını geçmekti ve sabah erken saatte 05:00 gibi yola koyulduk.

(link)

Bafa Gölünden geçerken birkaç resim çektik ve göl kenarında güzel bir yemek yedik.

(link)

(link)

(link)

Bafa Gölü bitiminde uzun bir rampa bizi bekliyordu. Rampanın bitiminde gölge bir yerde dinlendik ve Karacabey tünelinden geçtik…Artık güzel ve serin bir iniş başlamıştı…

(link)

(link)

Güvercinlik bölgesinden geçerken yer minderiyle dekore edilmiş mantıcıda güzel ve çok lezzetli bir mantı yedik.

(link)

Bodrum yollarında…

(link)

(link)

ve Bodrum’a ulaştık, 2 gün dinlemenin zamanı gelmişti. Liman, Şehir Merkezi, Bodrum Kalesi ve Sualtı Arkeolojik Müzesini gezdik. İşte resimler..

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

10.Gün
Köyceğiz-Fethiye-Ölüdeniz
Km:103 Km

Bodrum’da bir arkadaşımızın aracıyla Köyceğize kadar gitmenin uygun olacağını düşündük. Köyceğizde biraz dinlenip Köyceğiz-Dalaman-Fethiye arası 90 km yol yaparak Fethiyeye ulaştık en zor olan Fethiye merkezden Ölüdenize giderken ki dik rampa oldu.
Ölüdeniz bizim için artık dinlenmenin yeri oldu diyebiliriz ve 3 gün burada kaldık ve birazda dinlenmeye, paraşütle atlamaya, ve deniz turuna, yüzmeye zaman ayırdık. Birkaç resim…

(link)

(link)

(link)

(link)

Artık bizim için turun bittiği ve geri dönüşün başladığı gün.

(link)

ÖZETLE;

Gidilen Merkezler;
Çeşme-Urla-Seferhisar
Kuşadası-Didim-Bafa Gölü
Bodrum-Köyceğiz-Dalaman
Fethiye-Ölüdeniz

Gezilen Tarihi ve Arkeolojik Merkezler;
Çeşme Kalesi
Klaros
Efes
Priena
Milet
Bodrum Kalesi
Sualtı Arkeolojik Müzesi

Herkese Sevgilerle….

Scudo

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Pedal çeviren ayaklarınıza, resim ve yazıları hazırlayan ellerinize sağlık arkadaşlar.

Artık yeni memleketim olan Didim'e yazın uğrayan uğrayana. Kışın koca Didim'de tek başıma pedallıyorum... Vaktim de pek olmadı ilk aylarımda. Sadece Bafa Kapıkırına gidebilmiştim. Bir de Didim'den Akköy'e Bodrum yolundan gidip diğer yoldan geri dönmüştüm.

Yapmayı planladığım turlar için bir kaç şey soracağım.

Kuşadasında kaldığınız (karya hotel sanırım) tam olarak yeri ve ücretini öğrenebilir miyim ?

Söke - Didim arasında dağların eteklerinden giden yolu takip etmişsiniz. Bu yol güzel mi ? Trafik yoktur sanırım ? Yoksa bölünmüş yol olan ana yoldan mı gidilmeli ?

Didim - Bodrum arasını Bodrum yolundan gitmişsiniz, (20 km daha kısa Akbük tarafından bir yol daha var) Bafa'ya kadar yolu biliyorum ama sonrası nasıl ? Rampalar, yol manzarası, petrol, mola yerleri v.s. bakımından ?

Bodrum nasıl peki ? Kime sorsam gittiğine değmez diyor ama ?

Şimdiden teşekkürler ;)

• Beğen
Tepkiler: McMILLERR

McMILLERR

Aktif Üye
Tepki
238
Bisiklet
Trek
@eYa

Kuşadasında Karya Hotel 'de kaldık. Burası şehir merkezinde olup, sahile 2 dk. mesafede yer alıyor. Biz Kuşadasında fazla araştırma yapmadan ilk bu otele gittik, bisikletlerin muhafaza ve güvenliğini danıştık ve olumlu yaklaşımlar dolayısıyla kalmaya karar verdik. Fiyatı:Kahvaltı dahil 30 Ytl

Söke-Didim arası yol gayet düz bir yol. zaten Büyük Menderes Deltasını boydan boya geçmen gerekiyor. İki yol vardı Söke-Didim arasında. Biz Priene ve Milet antik kentlerini görmek için Yenidoğan mevkiinde sağ yoldan takip ettik...Yol Didim'e kadar düzlük ve bizim turdaki en rahat günümüzde. Rampa yok denecek kadar azdı. Trafik 2 şerit ve yok denecen kadar da az araç vardı. Yanlız şunu belirtmem gerekiyor. Düzlük bir delta olduğu için öğle saatlerinde sert rüzgara maruz kalınabileceğini belirteyim. Didimden çıkarkende sanayi sitesinin önünden geçtik Denizköy tarafından Bafa Gölü yoluna döndük.

Bafa Gölü bitiminde 1.5- 2 km kadar rampa çıkıyorsun.Sonra yollar yine uygun.Miles'e gelmeden bir ırmak köprüsünü geçer geçmez (Köşkköy'de) sağdan bir patika yol var. Bu yolu takip edersen yol ilerde ikiye ayrılıyor sol taraftaki yoldan devam ediyorsun ve 3 köyün içinden geçiyorsun. (dağlıboğaz, yaşver) bu yol doğru Bodrum yoluna çıkıyor.Buraya kadar çamlar ,yeşillikler, yol üzerinde birçok dinlenebileceğin sedir ve gözlemeci konaklama yerleri var. Bodrum yolu düzlük yine fakat denizi görene kadar sıkıcı geldi bize belki o gün 135 km yol yapınca biz öyle hissettik :). Bodruma gelirken yine viraşlı ve tatlı inişli çıkışlı rampalarla karşılaşıyorsun.
Bodrum çok kalabalık. Yerli turist daha fazla. Akşamlarını bilirsini ki sabaha kadar gürültü sürüyor. Ama dinlenebileceğin nezih ve kafanı rahatlatacak,uygun mekanlarda var.

Çeşme-Kuşadası-Didim-Bodrum-Fethiye arasında bir gezi düşünen olursa; Yol hakkında, çadır kampı yapılabilecek yerler veya konakladığımız yerler hakkında sorular olursa gördüklerimiz-gezdiklerimiz nezninde bilgi verebiliriz arkadaşlar.

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
arkadaşlar çok güzel fotolar çekmişssiniz ayakalrınıza sağlık gezinin ilk bölümü gibi buda cok hoş paylaşım için tşkler. devamlı olması dilegiyle.

• Beğen

discocox

Daimi Üye
Tepki
116
arkadaşlar çok güzel ve harika bir tur ikinizide kutluyorum paylaşımınız için çok teşekkürler, pedalınıza sağlık valla:)

• Beğen

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
@McMILLERR

Cevap için çok teşekkürler. Kuşadası gibi bir yerde 30 ytl otel çok uygun doğrusu. Didim'de fiyatlar 100 ytl gecelik civarında. Bu yüzden Kuşadası'nda da böyledir diye düşünüyordum. Açıkçası çok sevindim. Bir sürü tur planım tekrar canlandı :)

Söke - Didim arasındaki yol bilgileri için de teşekkürler. Google Earth ve tahminlerimi doğruladınız. Bu sene otobüsler ile 3 ay boyunca her hafta sonu Didim - Aydın mekik dokuduğum için diğer yolun her kmsini ezberledim artık. Rüzgara gelince. Bir Çanakkale'nin rüzgarını rüzgar bildim bir de Söke ovasının :Skull-175 :D

Kapıkırına (Herakleia) giderken Bafa kent merkezine kadar aynı yolu kullanmıştım. Göl'den sonra Bafa merkezine varmadan son rampayı hatırlıyorum. Diğer detaylar için de teşekkürler. Bodruma sanırım o yoldan gidersem köy yoluna girmem. Köy yoluna girecek olsam Didim - Denizköy - Akbük - Kazıklı - Gürçamlar - Kızılağaç -Avşar (Yaşyer'le yan yana) yolundan Milas Bodrum yolunun Milas'ın az ilerisine bağlanan yola girerim. Bu yol epey orman görünüyor. Mesafe'de epey kısalıyor. Trafik de yok denecek seviyede olması lazım.

Bodrum bilgileri için de teşekkürler. En azından 1 kez gidip görelim bakalım ;)

Tekrar herşey için çok teşekkürler. Bir gün birlikte pedallamak dileği ile

grikartal

Forum Demirbaşı
Tepki
435
slm arkadaşlar,yüregınız gıbı güzel yerler keşfetmıssınız,harıka paylaşım ve foto,ayaklarınızasaglık,önemlı olan sag saglım gelmış olmanız,hosgeldıız:)

• Beğen

Yokuscu

Forum Demirbaşı
Tepki
186
şey bişi dicem :D Turunuz cok güzel geçmiş gordugum kadarıyla vede cok basarılı tebrik ediyorum.. bu arada:D o 2 cocuk kardeş galiba:D

• Beğen

ayhan248

Forum Bağımlısı
Tepki
1.402
iki kişilik güzel bir gezi olmuş darısı bize inşallah genelde ufak defek sorunlar yaşamanıza ragmen kazasız belasız gelmenizden dolayı sizinle birlikte onurluyuz.
pedal kardeşliği adına, özgür-cesurlara saygı duyuyoruz..........

Tepki
22
Arkadaşlar tebrikler.
Geçen sene ben de bu yolun büyük bir kısmını bu mevsimde geçmiştim.Bu sıcakta oralarda pedal çevirmenin ne olduğunu çok iyi bilirim.
geçen ssene Milas bölgesi ve Özellikle Bafa gölünün oralarda o Sıcakta bayılacağımı sanmıştım.
Tebrikler. Tek kelimeyle BRAVO

trinity72

Forum Demirbaşı
Tepki
362
Kazasız belasız gelmis olmanıza sevindigimi belirtmeden gecemiyecegim...Valla tebrik ederim...Bize de kısmet olur mu acaba seneye ??? Cok guzel cunku yaa....:(:(