Muğla'ya Gidiyoruz!

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
Selam Arkadaşlar...

Pedal Sesi Ekibi olarak yine düştük yollara yollara yollara... Bu sefer de Muğla'daki pedalcıları ziyarete gidiyoruz!..

Muğla - Gökova turuna dileyen herkes katılabilir!

Amaç: Muğla'daki pedalcıların düzenleyeceği Gökova Turuna katılmak ve yeni bisikletçilerle tanışmak. Pedal basıp yorulduktan sonra serin sulara atıcaz yorgun bedenleri...

Ayrıntılar için tıklayınız... (link)

Tarih : 19- 20 Mayıs

Yol parası: 35+35 = 70 (Muğla Merkeze giden Kamil Koç firması bulabildiğim en uygun firma. Daha hesaplısını bulabilirseniz lütfen haber veriniz...)

Konaklama: Apart otelde 5 kişi 45 ytl. Yani kişi başı 9 ytl. (Duruma göre 4 kişilik odalarda 11'e kdr çıkabilir.)

Apart olduğu için herkesin yemesi içmesi kendine aittir. Dolayısıyla 80 ytl + yapacağınız masraflar diyebiliriz. Herkes kendini harcamalarına göre ayarlasın. Sonra vay efendim ben bilmiyordum, ben duymamıştım denilmesin.

Scudo

jerry_f

Daimi Üye
Tepki
79
ben de istanbuldan katılmak istiyorum size kevser:)aranızda bana da yer warmı:)?

billcycle

Üye
Tepki
27
süper bir fikir arkadaşlar bir muğlalı, akyakalı olarak bekleriz sizleri. aslında büyük ihtimalle sizin de geleceğiniz yer "akyaka". o anlam karmaşasına herkes düşüyor. ovanın adı "gökova" ve evet gökova adında bir köy de var ki buralılar oraya "kozlukuyu" der; ama deniz kenarında olan muhteşem beldemiz "AKYAKA"dır ve yılın bu zamanı çok da sakin. tam gelmelik. tabi 19 mayıs itibariyle ne derece doluluk olur bilinmez. muğla merkezden bisikletlerle sakarı inmek süperdir sööliim. ama tabi çıkışta allah kolaylık versin :D :D :D herkese iyi yolculuklar...

• Beğen
Tepkiler: felis911

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Sevgili arkadaşlar, buraya gelmenizi dört gözle bekliyoruz. Sizinle harika turlar yapacağımızdan emin olabilirsiniz. Yalnız burada geçireceğiniz süreyi bisiklet açısından en mükemmel şekilde planlayabilmemiz için özellikle geliş gün ve saatleriniz, kalacağınız gün sayısı önemli olacak. Örneğin sanırım Muğla'ya ineceksiniz ( ki bence güzel fikir ) indiğinizde sizi eski Muğla Evlerinden birinde güzel bir kahvaltı sonrası, imzamda göreceğiniz muhteşem bir Gökova Körfezi manzarası eşliğinde Sakar inişi gerçekleştirebiliriz veya (link)
başlığında göreceğiniz Akbük üzerinden Akyaka yolunu seçebiliriz hatta
(link)
başlığındaki güzergahı da seçebiliriz.
Burada geçireceğiniz gün sayısı ile de bu alternatifleri arttırabiliriz. Can ve Muğla'daki diğer arkadaşlarımızla, bu konuda görüş alış verişi yapabilmemiz için bize bilgi verebilirseniz, bu bilgiler size en keyifli güzergahlar olarak geri dönecektir.

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Kevser merhaba.

Uzun zamandan beri planladığımız gezimize gelecek olmanıza çok sevindim.Bende şimdi Muğla grubuna haber vereceğim.Yardımcı olabileceğim konular varsa lütfen haberleşelim.Ben ve Fırat her konuda yardıma hazırız.Nerede kalacağınızı kesinleştirdiniz mi yoksa buradan bizmi uygun fiatlı birşeyler ayarlayalım.Senden haber bekliyorum.
Şimdilik hoşçakal...

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
@jerry_f

Olma mı Gökhan. Biz sana alıştık zate. Buraya çokça gelip gittiğin için. MUğla'da görüşürüz hşç...

@tırt kaptan

Valla Fırat Abi ben rotayı size bırakıyorum. Bu geziye bayan arkadaşlardan da katılan olacak bu sefer. Performansları çok iyi değil. Çoğu zaman onları desteklemek zorunda kalıcaz. O yüzden çok zorlu rotalar seçmezsek bizim için daha iyi olur...

@H.Can DEMİREL

Can Abi Akyaka taraflarında (Gökova denilen yer galiba) apart otelde kalmamız bizim için uygun olur. Geleceklerin çoğu öğrenci olduğu için kısıtlı imkanlarla geliyorlar... Ben şimdi şunu soruyum abi.

Biz şimdi Muğla'ya gelince nerede inicez. Terminal'de ineceksek ondan sonra nereye gidicez? Ne kdr km. gidicez?

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Gökova, benim imzamda gördüğünüz Bodrum'dan Datça'ya kadar uzanan körfezin adıdır. Resmin hemen altında gördüğünüz yerleşim birimi ise Akyaka'dır. Ayrıca bir de Gökova Beldesi ( Kozlukuyu ) isimli bir yer vardır ama denize kıyısı olmadığı için konaklama tesisi bulunmaz. Siz misafirlerimizin konaklayacağı yer Akyaka olacak.
Rota konusunda siz zorlamayacak bir çalışma yaparız, hiç merak etmeyin. Ancak katılacak arkadaşların özellikle Marmaris veya başka bir yeri görmek konusunda talebi varsa, rotayı ona göre belirleyelim. Bir de gelecek kişi sayısını kabaca çarşamba gününe kadar bildirebilirseniz çok iyi olur. Heyecanla bekliyoruz...
Not: Sizi garajda karşılamaya geleceğiz. Varış saatinize göre Muğla'da kahvaltı yapıp, Sakar üzerinden iniş yapmak en kolay güzergah olacaktır diye düşünüyorum Bu gideceğimiz mesafe yaklaşık 30 km oalcaktır eğer yanlış bilmiyorsam önce 640 rakımdan 670 rakıma çıkacağız ve sonrasında muhteşem bir manzara eşliğinde 670'den 0'a ineceğiz. bu 30 km'nin sanırım 6-7 km'si tırmanma olacaktır

H.Can DEMİREL

Forum Bağımlısı
Tepki
950
Kevser merhaba,

Ankara'dan seyahat edeceğiniz firma ile hareket saatinizi bizlere bildirmeniz yeterli olur.Ankara çıkışınız 21:30 olur sanırım Kamil koç firmasını tavsiye ederim.Muğla'ya sabah saat 07:00 veya 07:30 gibi gelirsiniz.Biz sizi terminalde karşılarız.Fırat'ında belirttiği gibi kahvaltıdan sonra eğer çok yorgun olmazsanız bisikletlerle Akyaka'ya hareket ederiz.Bizleri Muğla çıkışındaki 2,5 km'lik devrant çıkışı bekliyor ondan sonra yaklaşık 25 km'lik Gökova körfezi manzaralı yolculuğumuzu yapar ve Akyaka'ya varırız.

Zaten gezilerimiz performansa dayalı olmayacak,gezmek ve tanışıp birlikte pedallama amaçlı olduğu için hiç sorun değil.Grup halinde yol alırız.

Görüşmek üzere...

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@klementin

Aynen katılıyorum.
Zaman: 09.05.2007/19:15-20:30 arası

Ortaca-Muğla arası ana yoldan Akyakaya ayrılan köy yolu manzarası.
http://i106.photobucket.com/albums/m265/ymgirgic/IMG_1951.jpg

Akyaka da sahil:
http://i106.photobucket.com/albums/m265/ymgirgic/IMG_1960.jpg

Akyaka da gün batımı:
http://i106.photobucket.com/albums/m265/ymgirgic/IMG_1956.jpg

unutulmaya, gittiğiniz her yerde bir ironman gözü vardır:eek: :eek: :eek:
Kendinizi,kendi kendinize sanmayın, sakın ola

• Beğen
Tepkiler: felis911

necod

Daimi Üye
Tepki
180
kutluyorum kevser ınsallah katılım cok olur
necod

Nedret Günaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
3.629
vur vur inlesin pedalın sesini herkes dinlesin:D ,peki bu gezide mangal ve kebap partisi falan olacakmı sööleyin bakiiimmmm:D :D

hulyaars

Forum Demirbaşı
Tepki
222
Çok güzel bir gezi organizasyonu hazırlamışsınız, buralara geliyor olmanız çok hoş.Bisikletim profosyonel olmadığı için aranıza katılamıyorum ama keyifli bir gezi olacağına eminim.Hem bisiklet dostları hem spor hemde buraların doğasını sindirebileceğiniz bir gezi.Bu geziyle ilgili ayrıntı ve fotoğraflarıda paylaşmanızı dört gözle bekliyorum.Şimdiden iyi eğlenceler diliyorum
herkese sevgiler....

Fatih - MFG(+)

Forum Demirbaşı
Tepki
368
of of of keşke bende gelebilseydim. Aslında bir mani yok ama yol gözümde büyüyor yaw. Oraları ne güzeldir şimdi. Aferin Kevser sana özeniyorum bazen. Yerinde durmuyor hayatı doya doya yaşıyorsun kutlarım. Tura katılan herkesi de kutluyorum. Umarım birlikte çok güzel zamanlar geçirirsiniz.

Sevgilerimle

MFG(+)

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
@Fatih - MFG(+)

Fatih üşenmeyin yaw. Valla yol bize de çok koyuyordu ancak gözümüzü karartıp haydi gidip tanışalım kaynaşalım dedik. Serkan taa Erzincan'dan kalkıp Ankara'ya geldi 11 saatte hem de günübirlik. Ondna gaza geldim ben bu kdr kanımca. Hazır tatil de var. Hadi sen de İstanbul'dan ekibi topla gel. Kalabalık eğlenceli güzel bir tur yapalım. Antalya'dan Ender Abiler de gelecek bir aksilik çıkmaz ise. ;)

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
@hızlı

Gerekirse onu da yaparız. Hadi Niko sen de pedalşorleri topla da gel... ;)

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Merhaba

Antalya Bisiklet forum ekibi olarak bizede yer varmı acaba?:D

Varsa ben ve eşimde sizlere katılmak isteriz. Bilemiyorum Antalya'dan başka katılım olurmu ama biz elde 2 varız.;)

Sevgi ve selamlarımla.

trinitrotoluen

Forum Demirbaşı
Tepki
259
Ooo çok eğlenicez çok :D

Eee hadi istanbul bi tek sizden gökhan mı geliyor olmaz ki :( yol uzun ama bizde 9 - 10 saat galiba yol gidicez sizde karartin gözünüzü gelin :)

Ender abi toplayın antalyayı zorla getirin valla kews öyle yapıo tuttu kulağımdan getiriyor beni :)

KevSerSeri

Forum Bağımlısı
Tepki
3.345
@Ender Alıcıoğlu

Olma mı Ender Abi. Sizi de görmekten mutluluk duyarız. Ama 2 kişi az. Sizden daha çok katılım bekliyoruz. Haydi milletin aklını çeliver... :D

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Kevserakıllı hocam, inanın bir gün ben de sizin bir organizasyonunuza katılıp hiç bir şeye kafa yormadan ekibin en arkasından kaynata kaynata ve turun tadını çıkara çıkara pedal basmayı hayal ediyorum..

Eeeee naparsınız... evlilik sultanlıktır(?!?!?!?).. Sultanımızın rotasından çıkamıyoruz... Ama son bir yıldır tandem bisiklet konusunda iyiden iyiye ilerleme kaydettim... Hayırlı bir neticeye üç zamana kadar ulaşacam inşallah, az kaldı..

Güzel rotanızda, güzel gezinize katılmayı herkese tavsiye ediyorum.. Hele bir de sizin engin coğrafya ve tarih bilgilerinizle verdiğiniz Rehberlik hizmeti eklenince böyle ulusal bir hizmete katılım kaçırılmaz her halde.. :)
Ben bu geziyi uluslararası katılımcılara da tavsiye ediyorum, bilvesile.. :)

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
@KevserSeri

@Trinirotoluen

Kevser'cim. Mesutcum merhaba

Grup toplamayı becerebiliyorum, sayıyı gün geçtikçe artırıyorum. Tabi Antalya daki tüm pedal sever arkadaşlarımın özverileri sayesinde, ama beceremediğim tek şey, şehirler arası seyahatlere, sizin gibi grubu toplayıp gitmeyi beceremiyorum.

Burda tüm gruba söylediğim halde, mail yoluyla konuyu açtığım halde, tek bir olumlu cevap alamadım. Ama ben Antalya da pazar günleri ve Perşembe akşamları toplanıp gezmemize bile süper gözüyle bakıyorum.

Sanmıyorum ki Antalya dan, bizden başka Muğlaya gelecek olsun. Gönül isterdi ki, pazar günleri oluşturduğumuz bir sayı ile Muğla ya çıkarma yapabilseydik.
Ya da bu işin okuyup üfleme gibi bir özelliği varsa banada öğretin derim.:D :)

Sevgi ve selamlarımla.
Hoşçakalın.