Mosso 750cb Ultegra mı yoksa specialized venge expert M2 mi

Erayyyy

Üye
Tepki
3
İsim
Eray Özgüç
Bisiklet
Sedona
Merhabalar yol bisikleti alacağım ancak yaklaşık 6.500 Tl değerinde Mosso 750 cb ultegra mı yoksa yaklaşık 10.500 Tl değerinde specialized venge expert M2 mi almalıyım karar veremedim. Yaklaşık 4.000 Tl specialized venge ye değermi ?
Başka önerisi olan arkadaşlar var mı ?

Scudo

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
Kendiniz o bisikletlerin hakkını veremeyecekseniz bence paranızı çok harcamanıza da gerek yok. Siz ne düzeyde bir sporcusunuz bu daha önemli. Mosso ultegrayı kullanıpta üniversite yaşında çok iyi bir sporcu tanıdığımda var venge kulşanıpta tur yapan tanıdığımda var. Ölçüt sizsiniz bu seviyede.

Erayyyy

Üye
Tepki
3
İsim
Eray Özgüç
Bisiklet
Sedona
Teşekkür ederim Anladığım kadarıyla Mosso size yeter diyorsunuz :)

• Beğen
Tepkiler: Helen

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.496
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Tabiki de spec :kyfmyrn:

Erayyyy

Üye
Tepki
3
İsim
Eray Özgüç
Bisiklet
Sedona
Hakkını verebileceğimi düşünüyorum Tabiki dağlara çıkmak gibi bir planım yok Günde 1 saat Hafta sonları 2-3 saat

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.169
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hakkını "vermeniz" gerekmiyor.Alıp pikniğe de gidebilirsiniz.siz ne istiyorsanız onu yaparsanız.4.000 lira dert değilse hiç düşünmeyin.Birisi Mosso birisi Specialized.Kıyaslamaya gerek bile yok.

Erayyyy

Üye
Tepki
3
İsim
Eray Özgüç
Bisiklet
Sedona
karbon takıntım kesinlikle yok. Kendim topladığım Sedona S karbon kadro, Shimano Xl vites grubu olan Mtb bisikletim var. Uzun bir süredir yol bisikleti için araştırma yapıyorum. Çünkü 26 jant boyu ile yollarda zorlanıyorum Tek merak ettiğim venge nin 4.000 tl fark için almaya deyip deymeyeceği

Dosyalar

Tepki
52
Merhabalar,
@Erayyyy Burada verdiğiniz 4000TL Specialized'ın karbon kadrosu ve aktarma hariç diğer komponentlerine gidiyor. bu fark fazla mı? Evet fazla ama Specialized bisikletim olması için üstüne 4000TL verilir mi? Seve seve evet. Eğer maddi olarak sıkıntıya sokmayacaksa sizi.
Saygılar...

• Beğen
Tepkiler: Erayyyy

caner ünsal

Forum Bağımlısı
Tepki
485
Bisiklet
Scott
Specialized roubaix, , cannondale synapse, scott solace gibi " endurance" türü yol bisikletleri uzun rotalarda rahat sürmek için daha çok tercih edilir. 105 ya da ultegra donanımlı olan modellerinden alabilirsiniz. 8000-12000 TL civarı mal olur. Forumda da takip ettiğim kadarı ile bu sınıf bisiklete sahip olan ya da almayı düşünen kişi sayısı artma eğiliminde

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Gunde 1 saat hafta sonu 2-3 saat surulecekse 105 Salcano bile fazlasiyla yeter bence gerek yok.

serpol79

Aktif Üye
Tepki
181
İsim
serkan
Bisiklet
Fuji
Aynı durumu bende yaşadım. Mosso ile fuji arasında. Ben Fuji'nin transonik 2.9 modelini sipariş ettim.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

uguryilmaz144

Forum Bağımlısı
Tepki
2.755
İsim
Uğur Yılmaz
Bisiklet
Mosso
İlle de karbon almak istemiyorsanız 750CB'ye bile gerek yok diye düşünüyorum. Yarı fiyatına alınacak 105 setli 735 tca, her türlü işinizi görecektir...

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Berk Karaca Ne kadar kullanılması tam olarak onemsiz,misal 12km time trial bisikletleri en pahali bisikletler.Burada onemli ve dikkat edilmesi gereken 4000 lira daha cepten cikinca ne fark edecek ? Bu tür kadrolar yarış geometrilerine sahiptir.Zaten zevkine suren adam binemez bunlara,rahat aletler değiller.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
Mosso vs specialized :eek:

Turkiye kupasi 3. Tur eslesmeleri gibi olmus. Favori specialized 1.05 orani var :D

Bu arada hakkini vermeniz lazim. En az birer kez giroya, fransa turuna katilin. Simdiden basarilar, kontadora selam soleyin

Erdem C.

Daimi Üye
Tepki
157
Bisiklet
Diğer
açıkcası kendinizi hangisi ile mutlu hissedecekseniz onu satın alın

• Beğen

Helen

Aktif Üye
Tepki
234
Bisiklet
Mosso
Geçtiğimiz ay Mosso 750CB aldım. Hafifliği muhteşem, Ultegra uzun yolda, performans sürüşlerinde kesinlikle farklı. Vites geçişleri süper. Nano Karbon oluşu da benim için tercih sebebiydi. 750CB'yi bire bir gören yolcuların hayran kaldığına defalarca şahit oldum :) Di2 uyumlu kadro, ileride modifiyeye olanak sağlıyor. Gerçi modifiyeyi şuan hiç düşünmüyorum :) Tercih sizin tabii. Ben memnunum.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Erayyyy O fiyata yani 6500 Tl bütçe ile harika karbon bisikletler var, 105 set alıp kadro kalitesini artırmanızı öneririm. Ayrıca Venge gibi aero bisikletler 55-60 km gibi sprint hızlarına çıkıldığı zaman farkının ortaya koyuyor,onun haricinde ne kadar ve haftada kaç defa sürüyorsunu,kaç km yapıyorsunuz,yarışlara giriyor musunuz? Bunları da dikkate alın, yoksa param var diyorsanız istediğiniz renk,model seti alın.