Merida (Crossway-Speeder) Kullanıcıları Kulübü

Tepki
8
Bisiklet
Merida
@Safa Arslaner

Hocam portbagajı bisikleti aldığım yerden aldım... Fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 45-TL'ydi. Markasını hatırlamıyorum ama baya hafif birşeydi...

Scudo

Safa Arslaner

Forum Demirbaşı
Tepki
223
@ARMAĞAN ÖZMEN

anladım, teşekkürler...

forumda yok mu merida kullanan başka?

Tepki
61
Bisiklet
Merida
Bugun bakirkoy tilmen bisikletten crossway 900 aldim, sagolsun arkadaslar bayagi ilgileniyorlar. Eve surerek geldim, boyle rahat bisiklete hic binmemisim diyorum kendi kendime :) bir ara foto cekip atarim.

Safa Arslaner

Forum Demirbaşı
Tepki
223
@Orkun Dönmez

Bekliyoruz merakla şimdiden hayırlı olsun.

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
@Safa Arslaner
Sefa bey arkadaşım net olmayan bilgilerle insanları yanıltmak doğru değil.
Sizin art niyet taşımadığınızı, daha önce Sedona 345 kullanan birinden ''14-15 kilo galiba'' dediği için bunu yazdığınızı biliyorum.
Gerçek ağırlığı şu şekildedir:
Merhaba,

2014 Sedona 345’ in ağırlığı 13,75 kg’ dır.

Teşekkürler

SEDONA BİSİKLET
--------------------------
sedonabisiklet.com
facebook.com/sedonabike
twitter.com/sedonabike
youtube.com/sedonabike
Sedona'nın donanım olarak ömde olduğu doğrudur.
Kadro olarak bence Sedona ve Merida'nın arasında fark yok.

• Beğen
Tepkiler: Safa Arslaner

Safa Arslaner

Forum Demirbaşı
Tepki
223
@MEHMETALİ

teşekkür ederim bir art niyetim yoktu bunu anlamanıza sevindim, zaten son ana kadar bende Sedona 345 alacaktım ancak canlı göremedim ne Bikeandoutdoor'da ne de Enes bisiklet'te...

Bu ara yoğun bir şekilde portbagaj ve sayaç arıyorum yorumlarınıza ihtiyacım var.

28" merida crossway 100 için.

Sayaç konusunda btwin yada sigma deniliyor btwin bazılarına sorun yaşatmış sitesinde yorumlarda var.

Sigma'nın ise modeli çok bunları tam olarak kıyaslayacak bilgim yok maalesef yardımcı olacak olan herkese teşekkürler şimdiden

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar, Merida Speeder T5 düşünüyorum. sizce en uygun fiyata nerden alabilriim?

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hüseyin Gündoğdu

Hüseyin abi ne oldu yol bisikleti bırakıyor musun yoksa? :eek:

• Beğen
Tepkiler: Max Torque
Tepki
8
Bisiklet
Merida
Sigma 8.12 aldim. Gayet guzel.. kadans vs dusunurseniz ona gore alin. Yoksa sigma modelleri iyi gibi.

GT-I9100G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Max Torque

Forum Bağımlısı
Tepki
800
İsim
Hüseyin Gündoğdu
Bisiklet
Kron
@Berke Kazankaya

Berke malesef bel ile alakalı bırakma durumu var. Güzelim Rocketi upgrade edip bırakıyorum gibi doktordan sonuçları bekliyoruz :(

• Beğen
Tepkiler: Berke

Bahadır Aktaş

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
@ARMAĞAN ÖZMEN

keşke aldığınız yerden isteseydiniz. Ben ayaklık ve bagaj için ayrıca para vermedim. Biraz pazarlıkla alakalı :)

Tepki
8
Bisiklet
Merida
Bisikletcim bu modellerde ayak olmadigini soylemisti. Muhtemelen gozunden kacti..

GT-I9100G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Atalay Mete

Daimi Üye
Tepki
199
@ARMAĞAN ÖZMEN
Sevgili Armağan, "bisikletçim" dediğin adamcağız, "gerçek bisikletçi esnafı" olamamış henüz derim. Gerek kadro koruyucu, gerekse yan ayak, bizim verdiğimiz binlerce lira yanında inan, para-pul değiller. Benim Manavgat tan aldığım yerde yan ayak ve kadro koruyucuyu, hatta gidon ucuna takılan aynayı ve arka çakarı benden önce farkedip, takıp "bunlar olmadan olmaz" dediler bütün ısrarlarıma karşın para pul istemediler. Biliyorlar ki uzun tur yolculuğu için gereken avadanlığı ve arkadaşlarım için bisikletleri gene ondan alacağız! Nitekim, bir ay içinde üç arkadaşımı götürdüm, esnaflığı sayesinde 5 bisiklet daha satmış oldu!

Tepki
8
Bisiklet
Merida
@Atalay Mete

Atalay Bey, bisikleti aldığım yer Anadolu yakasının iyi biskletçilerinden ve camiada sevilen sayılan biri. Yeni dükkan açılışından dolayı çok yoğun olduğu bir dönemde alışveriş olduğundan dolayı gözden kaçtığını sanıyorum. Bakım zamanı götürdüğümde taktırırız napalım :)

Bu arada ön frenden de ses geliyor onu da hallettirmem lazım...

Bahadır Aktaş

Daimi Üye
Tepki
192
Bisiklet
Merida
@Hüseyin Gündoğdu

Genelde liste fiyatından %10 indirim yapılyor bayilerde extra eşantiyon isteyebilirsin ayrıca:)

@ARMAĞAN ÖZMEN

benimde ön frenden ses geliyordu balata bi tarafı surtme yapıyordu. Forumda şöyle yazıyordu freni tutan alyanları gevşetıyoruz sonra fren kolunu bu şekilde bir iki kere sıkıp sonuncuda kolu bırakmadan alyanları tekrar sıkıyoruz. Ben bu şekilde yaptım sorun kalmadı arka tarafta aynı şekilde hallettim ama bugün arka taraftan sanki fokurdama gibi bir ses geldiğini duydun yumusak frenlemede tekrarbir kontrol edicem.