Merida (Crossway-Speeder) Kullanıcıları Kulübü

bilaltuna

Aktif Üye
Tepki
138
İsim
Bilal
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar selam bu speeder tam olarak ne bisikleti olarak geçiyor ? Hem yolda hem hafif olarak arazide kullanabilirmiyim ? Gravelin alternatifi olabilir mi ?

Scudo

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar selam bu speeder tam olarak ne bisikleti olarak geçiyor ? Hem yolda hem hafif olarak arazide kullanabilirmiyim ? Gravelin alternatifi olabilir mi ?
Fittness bike olarak geçiyor.
Speederlar; Merida markasının endurance yol bisikleti Ride modelinin flat barlı (düz gidonlu) türevi denebilir.
Güzel lastiklerle hem yolda hem arazide sürebilirsin.
Gravelin alternatifi olabilir.

• Beğen
Tepkiler: bilaltuna

bilaltuna

Aktif Üye
Tepki
138
İsim
Bilal
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Fittness bike olarak geçiyor.
Speederlar; Merida markasının endurance yol bisikleti Ride modelinin flat barlı (düz gidonlu) türevi denebilir.
Güzel lastiklerle hem yolda hem arazide sürebilirsin.
Gravelin alternatifi olabilir.
Malum türkiyede gravelin fiyatlarını çok şişirdiler , Bende hem yol hem arazi karışık hibrit bisiklet bakmaya karar verdim bi türlü işin içinden çıkamadım. Bi bisiklet beğendim Bisan Trx 8600 amartisörsüz onunda kadro ölçüsü kalmamış . Ne yapacağımı bilmiyorum çaresizim ;)

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Malum türkiyede gravelin fiyatlarını çok şişirdiler , Bende hem yol hem arazi karışık hibrit bisiklet bakmaya karar verdim bi türlü işin içinden çıkamadım. Bi bisiklet beğendim Bisan Trx 8600 amartisörsüz onunda kadro ölçüsü kalmamış . Ne yapacağımı bilmiyorum çaresizim ;)
Speeder bulduysan yapıştır geç derim, pişman olmazsınız. Meridalar iyidir. Benim Crosswayım vardı, taş gibiydi.

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Speeder bulduysan yapıştır geç derim, pişman olmazsınız. Meridalar iyidir. Benim Crosswayım vardı, taş gibiydi.
Ben kullanıp memnun kalmadım. Benim gibi olanlarda var forumda. Flat barlı yol geometrılı falan tam olarak ne yola ne araziye pek uymayan bi bısıkler gibiydi. Kadrosu hafif güzel ama Fıtness bisikleti sevemedim ben satıp gravel aldım

bilaltuna

Aktif Üye
Tepki
138
İsim
Bilal
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Crosswayler öyleymiş forumda epeyce bilgi sahibi oldum.açıkcası merida speeder kadrosuna hayran kaldım . Başka bisiklet bakamaz oldum. O nasıl güzel bi kadrodur ya. Ama işte herzaman beğendiğin bisikleti alamiyorsun. Acaba bu speederler arazide maşa yamulması jant yamulması gibi şeylerle karşılaşırmıyım.tek düşündüğün nokta bu konu sonuçta arazi için üretilmemiş.

• Beğen
Tepkiler: osmancan71

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Crosswayler öyleymiş forumda epeyce bilgi sahibi oldum.açıkcası merida speeder kadrosuna hayran kaldım . Başka bisiklet bakamaz oldum. O nasıl güzel bi kadrodur ya. Ama işte herzaman beğendiğin bisikleti alamiyorsun. Acaba bu speederler arazide maşa yamulması jant yamulması gibi şeylerle karşılaşırmıyım.tek düşündüğün nokta bu konu sonuçta arazi için üretilmemiş.
Yasamazsın. Ama büyük kadro alma drop bar çevirmek istersen ilerde zorluk olur o. Ben yaksalık 500-1000 km arası arazi karışık kullandım speeder 100 karbon maşayı. Kadrosunu bende severek almıştım. Aglayarakta sattım. Kadro bi tık küçük olsa çevirip gravel niyetine kullanacaktım flar bar olmuyor bence o bisiklete ben sevmedim

bilaltuna

Aktif Üye
Tepki
138
İsim
Bilal
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yasamazsın. Ama büyük kadro alma drop bar çevirmek istersen ilerde zorluk olur o. Ben yaksalık 500-1000 km arası arazi karışık kullandım speeder 100 karbon maşayı. Kadrosunu bende severek almıştım. Aglayarakta sattım. Kadro bi tık küçük olsa çevirip gravel niyetine kullanacaktım flar bar olmuyor bence o bisiklete ben sevmedim
Yardımlarınız için teşekkür ederim

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.971
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Sayın @PuncherZ, Merida Speederına dropbar takıp bisikletini gravele çevirmişti. Aktif olarak da her yolda ve şartta çok kullanmıştı.
Forumda speedera dropbar takıp kullanan başkaları da vardı.
Hem zaten speedera illa drop bar takmana da gerek yok. Flatbarlı da olur.
Dropbarlı olursa gidonda tutuş alternatiflerin artar.

yavz0r

Aktif Üye
Tepki
439
İsim
yavuz
Bisiklet
Merida
2018 model Speeder 200 ile geçen ay İzmir Duatlonu'na katıldım. İki koşu arası 40km'yi 32,5 km/h çevirdim. (yarışa 2 hafta kala yaptığım 3 tane 20km'lik brick dışında bisiklete binmiyorum uzun süredir) bisikletin fotoğrafı ve yarış kaydı şurada: (link)
Mayıs sonu Gelibolu Duatlonu var yine standart mesafelerde. 35km/h çevirmeyi planlıyorum biraz antrenman yapıp. Draft yasak bu yarışlarda. Clip-on aerobar taktım. MTB pedalı ile kullanıyorum:D Alın borusu biraz uzun boylu sayılır yolda performans için amma velakin herangi bir bisikletin maksimum hızına ulaşıp da bilmemnesi kısa/uzun diye performans düşüklüğü yaşayacak pek kimsenin olduğunu sanmıyorum. Ev ekonomisi ve tercih/motivasyon işi daha ziyade bu işler. Her şeyi yapabileceğin bir bisiklet edinmeye çalışmak akla yatmıyorsa da, her şeyi olabildiğince yapabileceğin Speeder gibi bir bisiklet denk geldiyse değerlendirmek gerekir.

Özgür T.

Üye
Tepki
5
İsim
Taşkın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Diğer
Eski bir Merida speeder T2 kullancısı olarak hala vazgeçemediğim ve alternatifi çok az olan bir bisiklet olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Özellikle yokuş performansında(bagajlı yada bagajsız) sürülerin aynı performansta olduğunu varsayarsak mevcut gravelleri rahat geçer. Anlık hızlanması müthiş. Ancak 30 km sonrası yatamadığınız için hızı korumanız zor. 25 den 35 e her türlü lastiği rahat takabilirsiniz. Asla narin bir bisiklet değil 40 kg yükle çakıl yollarda çok kullandım.

beco52

Üye
Tepki
4
İsim
Erdem
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merida crossway 600 kullanıyorum gayet memnunum.