Maşa seçimi, fiyat, performans ve deneyimlerinize ihtiyacım var.

Enis Arslan

Daimi Üye
Tepki
46
Bisiklet
Sedona
Merhaßa Arkadaşlar...Maşa alacağım ßisikletime..Fakat taktir edersiniz ki daha önceden ßir deneyimim olmadı..ßisikletimin Üstünde ''ßir klasik olan fabrika çıkışlı ZOOM Maşa '' var;
-ßütcem 280TL Civarı ßeyler...
#Arastırma Yaptım ßiraz forumda kendi kendime izledigim Videolar Vs..XCT-XCM-XCR kötüden iyiye doğru olduğunu Duydum..Suntour 29 inc XCR-RL Maşa Kararı verdim(260TL miş)..
Özellikler :

Kullanım alanı : Suntourn un geniş kullanım amacı ile tasarladığı DİSK uyumlu dağ bisikleti amotisörüdür.
Fren Bağlantı Özellği : Disk uyumu POST yapıdadır.
Tekerlek Boyutu : 29 inç KONİK
Şaft Borusu Yapısı : Şaft borusu çelik.Üst Çap 1 1/8 " Alt çap 1.5 KONİK 25.5 cm uzunluğundadır
Çalışma Mesafesi :100mm çalışma mesafesine sahiptir.
Kitleme Mekanizması : Suntour GİDONDAN KİLİTLEME mekanızmasına sahiptir.Yokuş yukarı tırmanırken amortisörünüzü kilitleyerek enerji kaybınızı en aza indirebilirsiniz
Sol Bacak özelliği : Üstten ve alttan sertlik ayarlı çalışma sistemi ile kullanım tarzınıza göre en uygun sertlik ayarını bulabilir, amortisörünüzü kendiniz için en verimli hale getirebilirsiniz.
Sağ Bacak özelliği : Üsten GİDONDAN KİLİTLEMEDİR. Alttan ise vida ayarlıdır.
İç Bacak Yapısı : Anodize kaplama yapılmış çelik 32mm iç bacakları sayesinde sürtünme azaltılmış esnemezlik oranı arttırılmıştır.
Dış Bacak Yapısı : Magnezyum alaşımlı dış bacaklar 210mm kadar rotor kullanımına olanak sağlar.
Teker Bağlantı Özellği : 9mm satndart QR tekerlek bağlantısı sunar.
#RESİM#
https://i.hizliresim.com/djDg4Q.jpg

Sorum Şu Deneyimli Arkadaşlar..ßen ßu paraya ßunu ßuldum ama? Daha iyisi Var mıdır?..Mesela Epicon diyorlar hep ama sitelerde satan/fiyat vs bulmadım ßen..Havalı sistem En iyisi ßencede..ßu paraya o tür ßisey alınabılır mi?ßu secim iyi mi Maşa iyi midir?..ßirde XCR-RL#RST OMEGA kıyaslamasından hangisini önerirsiniz ßu fiyata omegada var ßeyler aynı fiyat...

Scudo

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Bisiklet
Diğer
Rock shox dart serisine bakabilirsiniz. Suntour xct uzun süre kullandım bi yerden sonra aşırı yumuşamıştı. Bana kalırsa epicon x2 alın biraz tuzlu gelecektir ama o fiyata güzel hafif bir maşa sahibi olmuş olursunuz. Pişman etmeyecektir.

• Beğen
Tepkiler: Enis Arslan

Enis Arslan

Daimi Üye
Tepki
46
Bisiklet
Sedona
İhsan ßey ßütceme En yakın Rock Shox Sizin dediginiz (link) (315TL)ßu ßulunmakta...Sanırım havalı degil değil mi XCR ile aynı?..bide 345 TL ye Suntour Radion Var ßu havalı Sanırım Dogrumu Söylüyorum Kardesim?..Radion iyi midir...Tesekkurler ilginden dolayı

Radion :(link)
#Misal Senin Söyledigim Rock Shox alırsam XCR ile aynı özellikte sanırım havalı degil..ama XCR den daha mı iyi performans alırım?...

• Beğen
Tepkiler: Xoqo

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
O fiyata havalı maşa yok. Suntour Raidon(Radion değil) iki tipte üretilmiş. Birisi yağlı yaylı, diğeri yağlı havalı. Ağırlıklardan işi çözebilirsiniz. 1900 gram üstü %90 yaylıdır. Erdoğanlarda ki de eski ve yaylı modeldir. En ucuz havalı maşalar 450TL civarında Epicon X2 veya RST'nin first modeli kıvamındaki maşalardır...

• Beğen

Xoqo

Forum Bağımlısı
Tepki
443
Bisiklet
Diğer
@Bora Doruk

Daha önce raidon kullanmadım. Biraz daha zorlayıp epicon almanızı tavsiye ederim.

• Beğen

Enis Arslan

Daimi Üye
Tepki
46
Bisiklet
Sedona
Tesekkurler Halil ve İhsan...O zaman Su soruyu Sorayım Halil ßey size..ßu XCR işimi görür mü iyi maşa mı almayı düşünüyorum muratoglu bısıkletten 260TL...sadece yaylı mı efendım bu maşa

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Ben olsam 250TL'ye yaylı bir maşa alacağıma hiç almam daha iyi. Zaten nerede ve ne amaçla kullanıyorsunuz bilmiyorum ama XCR de alsanız Epicon da alsanız mevcut Zoom'dan farklı olacağı kesin. İsterseniz alımı şimdilik ertelip bütçenizi iyileştirin ve en azından kötü de olsa havalı bir maşayla bu değişimi gerçekleştirin...

• Beğen

Enis Arslan

Daimi Üye
Tepki
46
Bisiklet
Sedona
halil Kardesım Sehir icin kullanıcam..arada engebe vs keyfı yani...ßısıkletım Full Shımano ıyı ßir ßisiklet gibi..parca degıstırıyorum işte tam keyıf alayım dıye..görüslerinizi dıkkate alıcam kesınlıkle..hatta sızınle mesajla konusalım..Hıdrolıkte alıcam..bendekı Mekanık Dısk Fren efendım..

Enis Arslan

Daimi Üye
Tepki
46
Bisiklet
Sedona
Halil ßey Yardımcı oldu Tesekkurler ve ıhsan sanada tesekkur ederım gerekli bılgıye kavustum..Tesekkurler hepınıze

• Beğen
Tepkiler: Xoqo