Maalesef çaldırdık

Tepki
100
İsim
Yasin donmez
Bisiklet
Specialized
IMG_1077.JPG

Evet baslikta oldugu gibi arkadaslar,sadece toplamda
10 km anca yapmisligim olmustur.
Oturdugum binanin artinda komurluge koymustum saglamda kilit kullaniyordum,En azindan oyle zannediyordum.komurluge sadece anahtari olanlar girebilirdu,hirsiz belkide komsudur,bilemiyorum ama
Polise bildirdim seri numarayi aldi ama pek orali olmadi onlarda bikmis dedigine gore.
Bisikletin calinmasina uzuldum ama aldigimda sigorta yaptirmistim.sigortaya bildirdim,bisikleti aldigim miktarin %90na yakin odendi,buna sukur.
Ne diyeyim yeni bisiklet arayisindayim.arik komurluge hicbisey koymam,buda derd oldu bana

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Yasinadar Çok geçmiş olsun, maalesef kömürlük, bodrum, sığınak vs. hikaye, mümkünse gözümüzün önünden ayırmamak gerekiyor bisikletlerimizi. En azından sigorta olayı iyiymiş, şayet zahmet olmazsa sigorta yaptırma meselesini detaylı olarak bizlerle paylaşırsanız bir çok forum kullanıcısına yol gösterici olursunuz, böylece en azından mağduriyeti giderme adına önemli bir adım atmış olabiliriz.

Tepki
100
İsim
Yasin donmez
Bisiklet
Specialized
@BF Okuru eyw sagolasin,cok haklisin yeni tasindim yer ayarlamaya firsat vermediler.
Oncelikle ben yurtdisinda kaliyorum.sigorta icin
kimseyi yaniltmak istemem.
Ama sunu soylemekte yarar goruyorum.ev sigortasi yaptiran arkadaslara onerim su olabilir.sigorta sartlarini okunuyuz,kirilan telefonunuz olsa bile odeme yapmak zorundalar
Iyi gunler diliyorum.

smclk89

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
semih
Bisiklet
Giant
bu bisikleti kömürlüğe koydunuz demek. yani kötü konuşmaya hakkım yok da. sizinde hiç üzülmeye hakkınız yok.

bisikleti ev için yaptırdığınız sigorta mı karşıladı ?

pYRoSpeC

Üye
Tepki
79
İsim
Erkut
Bisiklet
Diğer
Geçmiş olsun dostum. Kimse bu durumla karşı karşıya kalmaz inşallah.

• Beğen
Tepkiler: Yasin donmez

Suluk

Üye
Tepki
99
İsim
Fatih
Bisiklet
Bianchi
Çok üzüldüm hocam, geçmiş olsun. Sigorta bisikletinizi yerine getirmez ama en azından mağduriyetinizi hafifletir biraz. Ev sigortasını ben de herkese tavsiye ediyorum. Laptopınızın garantisi bitmiş bile olsa belli arıza durumlarını ev sigortasından karşılayabiliyorsunuz.

• Beğen

gıbıç

Aktif Üye
Tepki
68
İsim
göktuğ Kaan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
burda lagaluga edenerin bisikleti çalınırsa eğer o zaman gelecekler buraya.
aldırış etmeyin onlara.
tekrar geçmiş olsun.sigorta mı ödedi hocam?

• Beğen

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
Geçmiş olsun, güzel bisikletmiş. Üzülmeye elbette hakkınız var, hele ki daha hevesinizi alamamışken. Neyse ki zararın büyük kısmını almışsınız. Hepimize örnek olsun. Ben de bisikletleri evde tutuyorum. En iyi yolu bu sanırım.

@vela2016 gerçekten bu bisikleti çalan kişinin yakalanıp kurşuna dizilmesini ister miydiniz?

Ülkede insanlara eşit sağlık, eşit eğitim, eşit haklar verilmiyor ki hırsızların direkt olarak ölmesini isteyelim. Hem bir eşya neden insan canından değerli olsun ki? Ayrıca bir söz var "Küçük çalarsan hırsız büyük çalarsan bey olursun" etrafımıza bakarsak ortalık bey'den geçilmiyor. Bu vatandaş küçük çalmış hemen dünyadaki varlığı sorgulanmış. Bey'ler olmasaydı belki herkes aş, ekmek, yuva ve bisiklet sahibi olabilirdi :)

Saygılar, sevgiler...

Tepki
100
İsim
Yasin donmez
Bisiklet
Specialized
@smclk89 Ev sigortasi karsiladi.

@gıbıç evt hocam

Ev daha garantidir diye dusunuyoruz genelde.
Gecen hafta bir arkadasin evine hirsiz girdi bisikleti alip goturduler.
Not(calinan bisiklet tahmini olarak doviz kuruna gore hesaplanirsa 30.000tl)
Neyse hirsiz yakalandi,ifade soyle ben baska seyler almak icin girdim eve ama bisikleti gorunce dayanamadim:)

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.300
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Yasinadar
Bu bisiklet scott'un hangi modeli hocam?

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

EnginK.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.535
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Yasinadar Geçmiş olsun. Çalınan alüminyum scott speedster mi tahmini 30 bin lira?

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.300
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Enginkale
Sanirim 3bin tl demek istedi. Yurtisinda yasayan vatandaslarimizda bazen boyle uyarlama hatalari olabiliyor.

smclk89

Aktif Üye
Tepki
180
İsim
semih
Bisiklet
Giant
@Enginkale @Enginkale gerçekten şaşırıyorum ya nasıl okuduğunuza nasıl anladığınıza hayretler içerisinde şaşırıyorum. ADAM DEMİŞ Kİ. EVLERİNİZİ GÜVENLİ SANIYORSUNUZ AMA. BİR ARKADAŞIN EVİNE HIRSIZ GİRİP EVİN İÇİNDEN ARKADAŞIN BİSİKLETİNİ ÇALMIŞ ÇALINAN BİSİKLET DE 30 BİN TL İDİ DEMİŞ.

@Kuzey Ege

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
@Ahmetgitar
Evet hocam gerçekten ölüm cezasına çarptırılmaları gerektiğini düşünüyorum. Mesele sadece bisiklet değil, hırsızlık genel olarak.

Bakın Kurban bayramının ikinci günü E-5'te ilerlerken eski bir bisiklet kenarda dikkatimi çekti. Kafamı çevirdim baktım yaşlı bir dede elindeki çekiçle koca bir betonu parçalayıp içindeki demiri çıkarmaya çalışıyordu. O demiri en iyi ihtimalle yarım saatte çıkarır. Satsa da en fazla 2-3 lira verirler. Yorgunluğu paha biçilemez.
Şimdi düşünüyorum, bayram günü bisikletiyle yollarda gezip eski toplayan ama hırsızlık yapmayan bir dede var karşımızda. Bu dedeyi gördükten sonra küçük hırsız büyük hırsız farketmez, hiçbir hırsıza anlayışla yaklaşamam ben.
Bu arada büyük hırsızlar konusunda hemfikiriz.

Saygılar ve sevgiler... :)

EnginK.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.535
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@smclk89 Arkadaşım bu kadar celallenmenize hiç gerek yok, Yasin Bey'in yazdığı nottan sizin dediğiniz gibi başkasının çalınan bisikleti anlamı da çıkabilir benim anladığım şekliyle kendi bisikleti anlamı da çıkabilir. Siz lütfetmişsiniz arkadaşın cümlelerini tercüme etme gereği duymuşsunuz. Aydınlattığınız için teşekkürler...