Lütfen yardım edin bisikletim çalındı!

erenil

Üye
Tepki
5
İsim
Nilüfer
Bisiklet
Carraro
Merhaba, dün gece, 17. ağustosta, Kocaeli İzmitte yeni aldığımız "Carraro Sportive 221" Bisikletimiz çalındı. Daha 11 ağustos ta elimize geçmişti. Oğlum her gün 5. kattaki evimize çıkarıyordu, neredeyse koyun koyuna yatıyorlardı. Bir arkadaşımızı ziyaret için gittiğimiz İzmit te karanlık bir sokağa arabamızı 1 saatliğine bıraktık ve bisiklet arkasında aparat ile takılıydı. "Benim aptallığım" Oğlum bisikletinin olmadığını görünce kendini yerden yere attı. Berberde çalışıp para biriktirmişti o bisiklet için. Polise gidip bildirdik. Garanti Belgesi, Faturası elimizde kaldı. Yapabileceğimiz birşey var mı, ne olur yardım edin. Çok üzgünüz. Çok canımız yandı.

IMG_0659.JPG

Scudo

sherlock

Üye
Tepki
63
İsim
İbrahim Kalkan
Bisiklet
Giant
Çok geçmiş olsun, inşallah bulunur.

• Beğen
Tepkiler: erenil
Tepki
6
geçmiş olsun umarım bisikletiniz bulunur polis parmak izi bulabildi mi? ayrıca daha anlaşılır görünmesi için bisikletinizin birkaç resmini daha ekleyin

• Beğen

isasntrk

Üye
Tepki
19
İsim
İsa
Bisiklet
Merida
Çok üzücü bir durum inşallah kısa sürede bulunur. Bisikletin çalındığı yerde kamera falan varmıymış eğer varsa zaten bu bisiklet hırsızları iş haline getiriyorlar bunu. Bir de sahibinden de falan satmaya kalkıyorlar. veyahut 2. el bisiklet satan yerlere satabiliyorlar. Yakın yerlerde ki bisikletçilere de bir haber salın isterseniz. :( Polis bir iz bulursa yakalanır diye umuyorum.

Srklgk

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Trek
Çok geçmiş olsun, bir arkadaşım çalınan enstrumanini letgo diye bir uygulamadan bulmuştu kontrol etmekte fayda var.

• Beğen
Tepkiler: erenil ve isasntrk

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
bence işinizi polise bırakmayın çünkü çok meşgul olduklarını sanıyorlar sokağın güzergahındaki yollarda etrafta esnaf kamerası falan varsa ondan görüntü el etmeye çalışın emniyete verinn

• Beğen

isasntrk

Üye
Tepki
19
İsim
İsa
Bisiklet
Merida
@Srklgk evet 2. el satışın olduğu platformları tek tek kontrol etmek lazım. Çevre esnafı da bilgilendirmek lehine oluyor bu durumlarda.

• Beğen

atafemrea

Üye
Tepki
11
İsim
Egecan
Bisiklet
Salcano
Çok geçmiş olsun bu tür anlarda insanın pek aklına gelmez diye diyorum yakınlardaki kamera kayıtlarına baktınız mı ? Kamera kayıtlarından bulunmalı.

• Beğen

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Öncelikle geçmiş olsun, geçenlerde şöyle bir konu vardı yardım için konu açmışlardı buraya bakın derim.
(link)

BağdatlıRuhi

Daimi Üye
Tepki
163
Bisiklet
Bianchi
Geçmiş olsun, 2. el sitelerini ve Facebook'ta satış ilanları yapılan grupları kontrol edin inşallah bulursunuz.

• Beğen

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
inanın çok üzüldüm umarım en kısa zamanda bulursunuz.

• Beğen

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Geçmiş olsun Kocaeli deki bit pazarlarınada bakın çalınan bisikletlerin büyük kısmı otogardaki bit pazarlarında satılır eğerki oralar da bisikleti bulursanız hemen polis ile iletişime geçin onlar gereğini yapacaktır.

erenil

Üye
Tepki
5
İsim
Nilüfer
Bisiklet
Carraro
Tüm cevaplar için teşekkür ederim. Parmak izine bakmadı bile polis. Kamera da yokmuş. Bütün esnafa tek tek sordum yok. 2. El ilanlarını sürekli tarıyorum. Bit pazarı çok mantıklı ama 7-8 aydır kurulmuyormuş pazar. İnternette öyle yazıyor. Ben yine de çarşamba günü şansımı deneyeceğim. Yardımlarınız ve güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: isasntrk

BağdatlıRuhi

Daimi Üye
Tepki
163
Bisiklet
Bianchi
Bisikletin parçalarını da satıyor olabilirler ama sanmıyorum direk bisikleti satarlar

erenil

Üye
Tepki
5
İsim
Nilüfer
Bisiklet
Carraro
Bir kaç fotoğraf daha atıyorum. Fotoğraf çekmeye vaktimiz olmadı ki, bir haftada çalındı.. Umarım gören duyan olur

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

epsilon91

Daimi Üye
Tepki
372
Geçmiş olsun izmitte bisiklet çalınma olaylarında artış var yaklaşık iki ay önce evin önünde kilitli üç bisikletimizi çaldılar. internette ya da herhangi biryerde bulamadık umarım bisikletler bulunur.

• Beğen