Levorin MTB Yol Lastikleri Hakkında

Tepki
22
Levorin yol lastikleri hakkında düşüncelerinizi bu konu altında toplayalım dedim. Daha öncede forumda Levorin lastikleriyle ilgili araştırdığıma göre konu açılmamış.
Kullananlar var ise iyi yada kötü performasnlarını kuru ve ıslak yol tutuşu viraj tutuşlarını filan yazarsa burada yararlanmak isteyenler için çok iyi bir bilgi kitapçığı olacaktır..

Bende Levorin lastik almayı düşünüyorum nedense millet ağırlıklarından, etli ve kalın, bir lastik olduğundan dolayı bu lastikten kaçıyorlar yada kötülüyorlar.Benim için lastik hafifmiş ağırmış önemli değil....
Levorinde patlak önleme sistemi var mı dayanıklı mı ? ayrıca yol - arazi performansı nasıldır?

Bakalım siz ne diyorsunuz Levorinin Hangi modelini tavsiye ediyor sunuz?

Scudo

ilkerturker

Forum Bağımlısı
Tepki
197
Bisiklet
Merida
rubena nın cobra modeline de bakabilirsniz,aps sistemli,oldukça da uygun fiyatlıdır.
Levorin hakkında tek bildiğim brezilya menşeili olması :)

• Beğen
Tepkiler: Ahmet Uluışık

Mustafa Özkara

Forum Demirbaşı
Tepki
454
Benim arka lastiğimde Levorin 1,95 var. [ (link) ] Öyle mükemmel bir performans bekleyemezsiniz elbette ama etli oluşu patlamayı engelliyor tabi ki. Talas gezimizin birinde oldukça uzun bir diken girmişti, sorun çıkarmadı. Bugün yaklaşık 80 km kadar yol yaptım bugün de sorun çıkarmadı. Asfaltta akışı güzel. Bugün Avanos'ta bir bisikletçide sordum tekine 15 TL dedi.
15 TL yi düşündüğümüzde Fiyat-Performans olarak ben öneririm.

Tepki
22
@ilkerturker

Benim arka lastiğimde Levorin 1,95 var. [ (link) ] Öyle mükemmel bir performans bekleyemezsiniz elbette ama etli oluşu patlamayı engelliyor tabi ki. Talas gezimizin birinde oldukça uzun bir diken girmişti, sorun çıkarmadı. Bugün yaklaşık 80 km kadar yol yaptım bugün de sorun çıkarmadı. Asfaltta akışı güzel. Bugün Avanos'ta bir bisikletçide sordum tekine 15 TL dedi.
15 TL yi düşündüğümüzde Fiyat-Performans olarak ben öneririm.

Yorumlarınız ve düşünceleriniz için teşekkürler...
o zaman ön rubena arka levorin olsa nasıl olur?

Mustafa Özkara

Forum Demirbaşı
Tepki
454
Levorin hakkında bir ekleme yapayım. Patlama performansında sorun yok ancak patlarsa işin çok zor. Çünkü çıkartana kadar mahvoluyorsun çok sert bir lastik.

Levent Kırça

Forum Bağımlısı
Tepki
338
Bisiklet
Salcano
CST ile karşılaştırıldığında nasıl kalıyor bu lastik acaba? forumda sıfır buldum 15tL istiyor tekine. Tamircide CST all purpose buldum o da 15TL. ebatları aynı. 1,90.

?

Kerim KOÇAK

Forum Demirbaşı
Tepki
493
İsim
Kerim
Bisiklet
Bianchi
@ilkerturker

Hocam rubena demişken sabahtan beri araştırıyorum pedal bisiklette 3 tane rubena modeli var fiyatlarıda gayet iyi hangisini önerirsin yolda kullanmak için?Benim istediğim performans varsa bilgin yardımcı olursan sevinirim tecrübelerin nelerdir?

(link)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
ben 2 ay kadar kullandım mustafa özkara gayet doğru bilgiler vermiş.çok ağır bir lastık ama buda patlama direncini arttırıyor.Mustafanın söylediği patlayınca sökmesi çok zor olayına da tamamen katılıyorum levyen yoksa sökemezsin çok sert.Cst ıle farklarına gelince bana göre cst den yol tutuşu olarak daha iyi performans sergiliyor.Cst mi levorin mi dersen direk levorin derim çünkü daha önce geçici de olsa denediğim 3 çeşit cst nın hepsinde de aynı gereksiz kaymayı hissettim ıslakta ise cst rezalet bir performans gösteriyor.Levorin yol tutuşu olarak cok daha iyi.

• Beğen
Tepkiler: gok

kuduzk9

Daimi Üye
Tepki
135
+ları:levorın pırınıo mu pırınellı mı okuyamıyom ama 5000km yol yapmıs bırı olrak asınma olayı super yok denıcek bısey yol tutusu 30cm kardada bındım mecburen ama uzmedı benı koye kadar cıkardı.uzun vadadede 3 mevsım sızı uzmez ben on arka takım halınde kullanıyorum ıkı kere patladı bırınde bıra sısesı gırmıstı 2mm matkapla delerek cıkardım bırındede 3cm deve dıkenı batmıstı kerpetenle soktum su an ıkıncı takıma gectım demekkı memnunum ama bunlarda bıtınce bontrager h2 2,00 aramıdı denıcem 568g
-leri:cok ama cok sert bıde 810g lıgıda cabası vıbrasyonu sıfır cunku yanaklarıda tabanı kadar sert

abdullahabdullah

Forum Bağımlısı
Tepki
633
İsim
Abdullah YEŞİLTAŞ
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
http://img239.imageshack.us/img239/4478/pict0597bq3.jpg

ben levorin ön - arka lastik ile ıslak yollarda felaket kayıyordum daha sonra arka lastiği schwalbe ile değiştirdim ve 3 yıl oldu halâ aynı lastikle yola devam ediyorum. Kaynaşlı'dan Ankara'ya da gittim. İstanbul içinde zaten gidilmedik yer kalmadı ve sıkıntım yok. Lastikte çatlama olmadı, dokusu bozulmadı.

Tek derdim lastikte janta oturmayan yerler var. Bir türlü aynı hizada janta oturtturamadım. Hafif hoplama yapıyor.

Bariskkk

Forum Bağımlısı
Tepki
326
İsim
Barış KKK
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
ben levorin ön - arka lastik ile ıslak yollarda felaket kayıyordum daha sonra arka lastiği schwalbe ile değiştirdim ve 3 yıl oldu halâ aynı lastikle yola devam ediyorum. Kaynaşlı'dan Ankara'ya da gittim. İstanbul içinde zaten gidilmedik yer kalmadı ve sıkıntım yok. Lastikte çatlama olmadı, dokusu bozulmadı.

Tek derdim lastikte janta oturmayan yerler var. Bir türlü aynı hizada janta oturtturamadım. Hafif hoplama yapıyor.

Yanlız bir lastiğin ömrü 3 yıldır nekadar az kullanılsada 3 yıl sonra formu bozulmaya başlar lastiklerinizi yenilemenizi tavsiye ederim.:in:

kuduzk9

Daimi Üye
Tepki
135
http://img100.imageshack.us/img100/604/19048108201602529549100.jpg
By (link) at 2010-10-15

http://img194.imageshack.us/img194/8048/18748106464892703220100.jpg
By (link) at 2010-10-15
bendekı bu model pırınııo gıbı bısey yazıyo ıslak kuru cok memnun kaldım 26x1,90 805g onumuzdeki yaz tubeless denıcem

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Benim mountain bike'da levorin var mesela ama öyle 15 tl satıyorum yada satılır demek sadece bende tebessüme neden oldu çünkü bendeki gerçek Fransız levorin zaten orjini fransızdır.çakmaları varsa'ki illa vardır.onlarla karıştırmayalım lütfen!!!