Lastik tavsiyesi?

Kerim KOÇAK

Forum Demirbaşı
Tepki
493
İsim
Kerim
Bisiklet
Bianchi
Merhaba arkadaşlar öncelikle şu anda bisikletimde michelin race r 2,00 lastiğin takılı olduğunu söylemeliyim.Yaptığım araştırmalar sonucu bu lastiklerin benim için uygun olmadığını öğrendim.Şehir içinde kullanmak için yada şehirler arası turlar için diyelim bana lastik tavsiyesinde bulunabilirmisiniz?Islak zemin performansı falan önemli değil asfaltta gitmek için lastik arıyorum slick falan diyolar o nasıl oluyo yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler .. :eek:

Scudo

Emre TAŞCAN

Forum Demirbaşı
Tepki
407
Bisiklet
Cervélo
Şöyle oluyor: (link) :D

Kerim KOÇAK

Forum Demirbaşı
Tepki
493
İsim
Kerim
Bisiklet
Bianchi
@Technetium

Hocam teşekkürler bilgilendirme için özele cevap veremiyorum malesef 50 mesaj limitini henüz doldurmadığımdan korsan_19_@hotmail.com msn e eklerseniz ordan konuşalım

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
maxsis detanatör 1.5 lik lastik. Schwalbe Marathon 1.75 liği var plus olanı var 1.90 lıgı var. ben daha önce detanatör kullandım cok hafıf ve akıcı bır lastık ama 1.5 olması mtb de cok gıcık duruyor o yuzden 1.75 tavsiye ederım. şu an 1.75 lik Continental City Ride kullanıyorum buda cok ıyı ama telli oldugu ıcın dıgerlerınden bıraz ağır 750 gr cıvarında fakat bu seferde sağlamlık kazanıyor.paran varsa marathon al derım en pahalısı o bu lastıklerın ıcınde yok daha hesaplı dersen conti yada maxsıs al derım

• Beğen
Tepkiler: umutkahraman

Cem Helimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
126
@Kerim KOÇAK

hocam ıslak zemın performansı falan onemlı deıgl demısınız ama bence cook onemlı hıc ummadıgınız anda dusersınız yada frenınız tutmaz ınan ne oldugunu bıle anlayamazsınız

• Beğen
Tepkiler: SerkanNamazcı

Cem Helimoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
126
maxsis detanatör 1.5 lik bu lastık guzel ama koruma duvarları yanı patlama onleyıcı duvarları schwalbeye gore zayıf ama guzel lastıkler
Schwalbe Marathon 1.75 1,5 modellerı var agırlar bıraz ama kesınlııkle memnun kalırsın 2 el bölümünde satan bı arkadas var

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.569
Başlangıç
2009—10
@CEM HELİMOĞLU
(Klavyem ingilizce ayarli oldugu icin biraz zorlanacaksiniz yaziyi okurken, ozlur dilerim bu durum icin)

Bununla ilgili basima gelen bir olayi anlatayim.

3 arkadas yola ciktik.
Bende imzamdaki bisiklet var. Arkadasta da Bianchi Nero ve standart donanimi var.

Hava da yagmurlu. Benim lastikte bir tane bile kanal olmadigi icin, ben yavas gitmeye basladim. Korkuyorum duz yolda giderken bile. Bu arada da kis icin uygun lastik almayi dusunuyorum.

Neyse yol bitmek uzere, artik son donus. Virajda da oldukca yavas donuyoruz ki bir sakatlik cikmasin. Nero'su olan arkadasin altindan kaydi bisiklet. Ayagini yere koydu toparladi o. Ayni virajda benim sadece arkam kaydi, fakat o da onde arkadasi gorunce ezmemek icin fazla fren yapmamdan kaynaklaniyordur muhtemelen, refleks olarak.

Bundan onceki lastiklerim de suankinden iyi performans gostermiyordu, hatta daha kotuydu bile denilebilir islak zeminde, ki o lastikleri de begenirler forumda islak zemin performansi olarak.

Uzun lafin kisasi, yagmurlu havalarda, islak asfaltta her lastigin tutus performansi dusuyor, hem de muthis derecede ve bu durumda butun is biz suruculere dusuyor. Dikkatli olmaliyiz, yavas kullanmaliyiz. Ne arabada, ne de bisiklette islak zeminde ayni tutusu alamayiz. Tekrar ediyorum, dikkatli olmak zorundayiz!

• Beğen
Tepkiler: Kerim KOÇAK

Kerim KOÇAK

Forum Demirbaşı
Tepki
493
İsim
Kerim
Bisiklet
Bianchi
@CEM HELİMOĞLU

Evet dedim çünkü yağmurlu havalarda bisiklete binmiyorum (çok mecbur kalmadıkça) o yüzden ıslak zemine pek rastlayacağımı düşünmediğimden önemli değil dedim yoksa yağmurlu havada araba yı durdurmakta zor mesela

Kerim KOÇAK

Forum Demirbaşı
Tepki
493
İsim
Kerim
Bisiklet
Bianchi
@Technetium

Hocam lastik konusunda yardımcı olacaktınız?Mail attım size cevap vermediniz?

SerkanNamazcı

Forum Bağımlısı
Tepki
2.040
İsim
Serkan Namazcı
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@CEM HELİMOĞLU

türkçe karakterlerle yazarsak daha iyi ve daha güzel olur ..

Ben Michelin Racer lastiklerini kullanıyorum her olayda parmağım var yani ben gayet memnunum :D

ercan günes

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Scott
dostum su an kullanmakta olduğum lastik huthisson city slick inanılma memnun um tavsiye ederim dört mevsim lastiğidir (link)

• Beğen

Sabri Atalay

Daimi Üye
Tepki
245
Bisiklet
Trek
Merhaba
Birinci olarak Bontrager Race Lite Hardcase bunu öneriyorum. Patlamaya karşı iç lastik dış lastik arasında özel katman var.Lastik dişsiz olduğu için Ayrıca eriyen asfalt yapıştığı zaman bir beze mazot döküp rahatca silebilirsin. Ben kullanıyorum çok memnunum tam asfaltta kullanırım yağmur ve topraklı yolla fazla işim olmaz diyenlerin lastiği.
Geçen haftalarda arka lastiğe 2 yerden birden akasya ağacı dikeni battı dikenleri çıkarmadan sadece bir benzin istasyonunda hava takviyesi yaparak 55 KM yol gittim.
(link)

İkinci olarak Bontrager Race All Weather Hardcase (link)

Bu lastik biraz daha yağmurlu yada zor zeminler için aslında bu alınır ama dediğim gibi asfalt eriyip lastiğe yapıştığında bunun dişlerinden temizlemek uzun sürüyor.

Karar sizin fiyatları yüksek gelmesin kullanınca memnun kalacaksınız.

Kolay gelsin.

• Beğen

Kerim KOÇAK

Forum Demirbaşı
Tepki
493
İsim
Kerim
Bisiklet
Bianchi
@ercan günes

hocam schwalbe kojak la kıyaslarsak hangisi daha iyi performans sağlar ben şehir içinde mtb lastikleriyle amelelik yapmak istemiyorum o yüzden schwalbe kojak ı sordum tamamen düz ya yüzeyi onla f/p olarak kıyaslayabilirmisiniz bu bahsettiğiniz modeli?Bu lastikten mi bahsediyosun dostum? (link) eğer bahsettiğin lastik buysa fiyatıda uygun gibi salcanocuymuşsun sende NG 255 SD var bende michelin wild race r 2.0 lastiklerin yerine bunları kullansam şehir içinde vede şehirler arası turlarda akıcı olurmu bisiklet gözle görülür performans alabilirmiyim?Çok fark olurmu yani eğer bu lastiklerse memnunum al dersen alıcam sana güvenip?

Kerim KOÇAK

Forum Demirbaşı
Tepki
493
İsim
Kerim
Bisiklet
Bianchi
Forumda gezerken şu lastiği buldum varmı kullanan deneyen memnun kalan?(link)

birde bunu buldum açıklaması baya dikkatimi çekti fiyatıda çok ucuz varmı bi fikri olan? (link)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
eğer fıyat aralığın o lastıklerin fiyatlarında dolanıyorsa ıkıncı verdiğin linki tavsiye ederım ama fıyat önemlı degılse kesınlıkle daha üst seviye lastık markalarına bak.Sonuçta lastik senin yer ile olan bağlantını sağlıyor başka malzemelere verecegın paradan keserek lastıklere harcamalısın.

• Beğen

Kerim KOÇAK

Forum Demirbaşı
Tepki
493
İsim
Kerim
Bisiklet
Bianchi
@ferhat köse

O konuda haklısın hocam bisikletime şu an para harcamayı düşünmüyorum lastik haricinde yeni aldım zaten bisikletimi full deore yeterli bana belki ilerde cf bi kadro alabilirim ama şimdi değil lastikleride denemek için alıcam açıkcası yol lastiğindeki performans farkını görmek için daha sonraki lastik seçimimde dediğiniz gibi daha pahalı bi dış lastik alabilirim deneye deneye tecrübe etme şansım olur sizinlede paylaşırım :in:

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.569
Başlangıç
2009—10
Öncelikle söylemek gerekir ki, lastik sizin yerle tek bağlantınız.
Arabada, motorda, bisiklette bu böyle. O yüzden lastik ararken kötü almamak lazım. Fakat Rubena da kötü bir marka değil. İlk linkteki lastiğin hamuru da özellikle ıslak zemindeki kavrama konusunda iyi, en azından firma öyle demiş.
2. üründe daha yumuşak hamurdan bahsedilmiş ama ıslak zemindeki performansı ile ilgili bir bilgi yok.

Kerim KOÇAK

Forum Demirbaşı
Tepki
493
İsim
Kerim
Bisiklet
Bianchi
@Gökhan Toros

Valla tek tek deneyip karar vericem artık hocam sizinlede paylaşırım bir arkadaş önerdi deneyip görcez önemli olan lastiğin f/p oranı yoksa bi ton para verdikten sonra tabiki iyi bir lastik alınabilir.Ben yinede bu lastiklere fazla güvenmeden denemeler yapıcam dediğim gibi :in:

Barış BİRLİK

Forum Bağımlısı
Tepki
290
İsim
Barış Birlik
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Trek
Schwalbe Maraton Plus ı ön lastikte arka lastikte ise sadece Maraton kullanıyorum , kesinlikletavsiye ederim müthiş bir lastik kayma sıfır hatta ıslakta nasıl oluyorsa lastiğin verimi bile artıyor :D 1.75 ikiside