Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

L-carnitine kullanan var mı

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında sezginmesut tarafından paylaşıldı.

1. sezginmesut

sezginmesut Yeni Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Merhaba arkadaslar aktivite incesi veya fazla yaylarınızda.n kurulmak ıcın hiç l-carnitine kullandık mı? Aktivite oncesi iyi olabilir diye düşünüyorum kullananlar önerirler mı. Özellikle göbekten kurtulmak ıcın :)

2. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=113195

Ben kullandım faydasını gördüm. Özellikle spordan 45 dk önce almak gerekiyor hap şeklinde alacaksak. 500mg ve 1000 mg olanlar var. Ben 2 adet 500 atıyordum. Sporu yaptıktan sonra yine bir adet 500 atabilirsin. Akşam yemeğini 5 gibi hafif bir şekilde yiyip 19:15 te l-carnitine alıp 8 de başlayıp 10 da bitirirsen sporu, ve spordan sonra hiç bişey yemeyip 1-2 bardak bitki çayı içersen çok güzel sonuç alırsın.

3. Mete Can Karahasan

Mete Can Karahasan Üye

Seviye:
    Vücutta üretiliyor diyor "Egzersiz ve Spor yapanlar için beslenme" kitabında. Elzem değil.

4. Aydın Demirci

Aydın Demirci Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Vücutta yeteri kadar üretilmiyor. Etlerden de alınabiliyor ancak 1000mg carnitine için midenin alamayacak kadar et yemeniz gerekli.

L-carnitine öneririm ancak yemeniz çok dikkat etmelisiniz. L-carnitine alan alkol almış gibi yanmaya başlıyor ve terleme artıyor.

Ayrıca idman sonrası kas ağrılarını da dindirici etkisi var.