Küçükçekmece

Scudo

Soner Kanar

Daimi Üye
Tepki
116
Bisiklet
Merida
Herkeze iyi hafta sonları dileyip,kazasız belasız günler geçirmek ümidiyle kendimi tanıtayım.....Kendimi bildim bineli bisiklete binerim...Adım Soner 1978 İstanbul dogumluyum.Kasım ayından beri internette yaptıgım araştırmalar sonucu(Özellikle Bisiklet Forumu takip sonucu) bu konuda çok cahil kaldıgımı anladım......Eski takoz kadromla(Dunlop marka bisiklet şimdi kardeşimde) ve Geroni marka Aleminyum 16 kg lık bisikletimle bisiklet üzerinde yıllarımı boşa geçirdiğimi anladım ..Gerek hız ve saglamlık olarak bu kanıya vardım...Gerçi 2 tane bisikletimin çalınması ve bir takım diz sakatlıklarımdan dolayı bisiklete çok fazla yüklenemedim.......Küçükçekmeceden Sarıyere,Şamlara,Eminönüne,Tarabyaya,İstinyeye,Bayrampaşaya gitmişliğim var haftasonları balıga bisikletle çıkıyorum......Avcılara ve Yeşilköye gidiyorum.......Artık bisiklet topluyorum ama karar veremedim tur bisikletimi hafif bir MTB mi diye ...Tekrar herkeze selam olsun bisikleti toplayınca yada alınca İstanbulda tur yapmak ümidiyle............................

sonerveozer

Forum Bağımlısı
Tepki
177
Bisiklet
Mosso
selamlar, zararın neresinden dönerseniz kar :D

uzun yol düşünmüyorsanız 28 jant bir bisiklet almayın yada toplamayın... bu yıl firmalar 29 jant a ağırlık verdi.. (sıfır aldığınız takdirde) ülkemiz yollarını düşündüğümüzde 26 jant amortisörlü bir bisiklet size bisikleti yeniden sevdirebilir...

• Beğen
Tepkiler: Soner Kanar

Soner Kanar

Daimi Üye
Tepki
116
Bisiklet
Merida
Yol durumu ...Kafayı çok karıştırıyor tabiki Avrupada olsam kesin 28 jant alırım.Ama İstanbulda yollar hep çukur...Yazın 1 yada 2 hafta uzun yola çıkmak için tur bisikleti alınırmı??Tur bisikletinin avantajlarından feragat edilirmi??????Tabiki yol,şehir,Mtb aynı anda 3 tipe birden sahipolma lüksümüz yok.....Sanırım hahif bir Mtb ye yönelecem......

• Beğen
Tepkiler: sonerveozer

sonerveozer

Forum Bağımlısı
Tepki
177
Bisiklet
Mosso
Amortisörlü 28 jant bisikletlerde konforlu sayılır ama 26 jantın kalitesi yok...

• Beğen

Kadir Altuntaş

Forum Bağımlısı
Tepki
678
Bisiklet
Whistle
@Soner Kanar

:) Aramıza Hoş Geldin Arkadaşım.

Estağfirullah,ne yapacaksın,Bende Aynı Konuda geç Kaldım,Kısmet..

Yaşım 50 Ama Spor'un Yaşı olmaz Diyorum.Benimde dizlerim,bel rahatsılığım var.

Bisiklet konusunda araştırma yaparken bir arkadaş Bisiklet'le bu sorunlarımın 3 ayda gideceğini söyledi,
denemekte fayda olduğunu düşündüm,tabiki Bisiklet'te vazgeçilmez Tutkum.

Neyse,Bisiklet Konusunda 3 aydan beri araştırma yapmama rağmen bu konuda eksiklerim çıkıyor,
sadece Bisiklet almak değil,hangi tür Bisiklet,kullanılan malzemeden tutunda,lastiğine kadar bilgiler edindim,
tabiki Sağolsunlar,Forumdaki Arkadaşlar ve çevreden yardımcı oldular.

Son olarak Tur Bisikletine karar verdim,çünkü bende Amatör Balıkçıyım,gideceğim yola göre bunda karar kıldım.

Gelelim Size MTB kısa tur Dağ,Tepe,için iyi.Tur Bisikleti 28 Jant olmasıyla beraber,daha seri,daha atak,
diyorum.tabiki son karar sizin.Bilmiyorum yanlışmı anlattım ustalarım bu konuya ne der?.

Tekrar ALLAH Size Acil Şifalar versin Balık'ta Rastgele,Bisiklette Bol Pedallar Diliyorum.

Ha? Unutmadan Söyliyeyim Ankara'ya 1 kg İstavrit Lütfen.

Hoşça Kalın...

• Beğen

Soner Kanar

Daimi Üye
Tepki
116
Bisiklet
Merida
Kadir Abi memnun oldum..İlgin için teşekkürler .....Ankaranın yabancısı degilim..Dikmende evimiz var ...Baharda kıyıdan iyi istavrit çıkıyor...At-çek beklemeli degil...Bisikletle balıga gitmenin keyfi ayrı ama kışın olmuyor...Terleyip balıgı bekleyince hasta oluyorum.....İyi akşamlar...

• Beğen
Tepkiler: Kadir Altuntaş

Gökhan Kutluer

Daimi Üye
Tepki
691
Bisiklet
Diğer
Merhaba,

Sevdigim bir dostumun tavsiyesi ve cesaretlendirmesiyle birlikte bir bisiklet almaya karar verdim ve 1 hafta icinde modeline karar verdim. Elbette arkadasimin yardimiyla karar verdim ve satin almaya giderken de onunla gittim.

Kisa vadede biraz kondisyon depolamak, uzun vadede ise başta Türkiye içi kısa rotalar ardından ise Avrupa'da yaklaşık 10 gün sürecek bir tur için bu bisikleti aldım. Daha önce pek cok sehrinde gezdiğim batı ülkelerinin insana olan saygısı ve bisiklet kullanan kisilere olan tavrından dolayı, bu yerlerde bisikletimle tur yapmak icin sabirsizlaniyorum.

Yeterli kondisyona ulastiktan sonra, Istanbul'da yasadigim icin oncelikle yakın ikamet eden buradaki arkadaslarla tanisip onlarla turlara katilmak istiyorum.

(link)

Tepki
18
hayırlı olsun güzel bisiklet..
ben genelde yenibosna radardan - ataköye inip ya sultanahmet yada florya - 40-60 km lik kısa turlar yapıyorum haftada 2-3 kez
birde sabah 5 de kalkabilirsen basınexpressde performans sürüşleri keyifli ve güvenli oluyor

Gökhan Kutluer

Daimi Üye
Tepki
691
Bisiklet
Diğer
Merhaba arkadaşlar,

Bisikleti hayatıma soktuğumdan beri, kişisel blogumda yazdıklarıma da bu durumu yansıtmaya başladım. Az önce yazdığım bir yazıyı sizlerle paylaşmak istiyorum :

(link)

• Beğen
Tepkiler: Berk Mercancı

Talha Ateş

Forum Bağımlısı
Tepki
605
Bisiklet
Bianchi
Hoşgeldiniz, hayırlı paylaşımlar dilerim.

Gökhan Kutluer

Daimi Üye
Tepki
691
Bisiklet
Diğer
Merhaba,

Bisikletime yeni vites seti bulup taktirdim. Mevcut setimi de jant seti ile beraber satisa cikardim. 200 KM civari yol yapilmistir. Herhangi bir arizasi yoktur. Ikinci el ilan bolumune ilan vermeye calistim ancak bir turlu yayinlanmadi. O yuzden buradan bildirmek istedim. Jant setim de vites setim de yeni gibidir, memnun kalmazsaniz geri yollayabilirsiniz. Linkten ilana ulasabilirsiniz. Oradaki sitede komisyonlu fiyat oldugu icin o fiyatlari dikkate almayin, onlardan daha dusuk bir fiyata satacagim burada.

(link)

(link)

Soner Kanar

Daimi Üye
Tepki
116
Bisiklet
Merida
(link) KÜÇÜKÇEKMECE Bisiklet Grubu Facebookta kuruldu arkadaşlar şimdiden üye sayımız 50 yi geçti.....Etkinliklerde görüşmek umuduyla................

Tepki
2
Küçükçekmece'de oturuyorum bisiklet almak istiyorum araştırma yaparken bu forumdan haberim oldu umarım herkese sorunsuz sürüşler diliyorum.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Foruma hoş geldiniz. İyi vakit geçirmenizi dilerim.

Tepki
2
Küçükçekmece'de oturuyorum bisiklet almak istiyorum araştırma yaparken bu forumdan haberim oldu herkese sorunsuz sürüşler diliyorum.