Kredi ve yurtlar kurumunda bisiklet sorunsalı

YILMAZ Doğucan

Aktif Üye
Tepki
59
İsim
YILMAZ DOĞUCAN
Bisiklet
Sedona
Merhaba dostlar yaşadığımız probleme çözüm odaklı bilgiler almak amaçlı konuyu açıyorum.3 yıldır aktif bisiklet kullanıcısıyım ve çevremde insanları bisiklet kullanmaya teşvik ediyorum zaten başımıza ne geldiyse bundan oldu fakat bu durumdan fazlada şikayetçi değilim yoksa bireysel kendi çıkarlarımı düşünmüş olurum.Meselenin aslına gelirsek Eskişehir'de üniversite okuyorum tabi malum KYK'da kalıyorum.Yurtlar karma olduğu yıl okulu kazandım 1 yıl sonra yerli-yersiz karma yurtlar kapatıldı erkek-kadın ayrıldı.Bu durumdan dolayı benim bulunduğum yurt kadınlara verildi bizleri de Eskişehir'in berbat bir mahallesinde kiraladıkları kapıya da Yurt tabelası astıkları bir yere yerleştirdiler.

Tabi o dönemler tek bisikletli benim 3 yıldır teşvikle yaklaşık şuan 12 arkadaşız bisiklet kullanan.Bizim bulunduğumuz bina apartman kullanımı için yapılmış 1+1 şeklinde dairelerden oluşmaktadır.Zihniyeti bozuk bir müdür yardımcımız var bisikletleri bina içerisinde olmasına karşı mahallede (ırkçı olduğum anlaşılmasın) asimile olmuş Romen-Çingen karışımı insanlar var.Bina dışarısına bisikletleri bırakmamız söyleniyor ve biz direniyoruz kabul etmiyoruz herhangi bir çalınma olayıyla karşılaşmak istemiyoruz.Odalar metrekare olarak tavuk kümesi denebilir bisikletleri odalara çıkaramıyoruz bina içerisinde de yer sorunu var girişte merdiven altına 9-10 bisikleti tepeleme koymak zorunda kalıyoruz ve içimiz yanıyor karşımızdaki insan görünümlü şahıs okula bisikletle gitmek zorunda değilsiniz bisikletleri dışarı koyun diyor ya çalınırsa deyince biz sorumluluk kabul etmiyoruz diyorlar. KYK İl müdürüyle görüştük bina dışına bisiklet parkı yapabileceklerini bizimde güvenlik için sağlam kilitler alıp bisikletleri dışarı koymamızı istiyorlar ama durumumuzu anlamıyorlar. Biz çözüm yolu üretiyoruz onlar yıpratıyorlar karşı geliyorlar artık sabrımız da taşmaya başladı neler yapabiliriz bilemiyoruz sizlerin fikirlerine danışmak istiyorum bir yol yordam gösterirseniz sevinirim. Resmi gazetede yayınlanan bisiklet yönetmeliği sanırsam sadece belediyeleri kapsıyor diğer devlet kurumlarını kapsamıyor.

Scudo

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
Yurt odalarında boş duvar yok mu? Belki askı aparatıyla duvarlara asmak bir çözüm olabilir.

• Beğen
Tepkiler: Uğur S.

hidromek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.117
İsim
Vedat S
Bisiklet
Carraro
Bizim ülkemizde en önemli sorunlardan biri bir problemle karşılaşılırsa onu çözmenin yollarını aramak yerine ortada bir problemin olmadığını iddia etmekdir ayrıca bir makama mevkiye işinin ehli insanlar getirilmediği için problemleri çözme konusunda yetersiz ve çapsız oluyorlar bu konuda size sabır diliyorum

gercek umurcan

Daimi Üye
Tepki
641
İsim
Umurcan E.
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
yurtta duvar delmeye pek hoş bakacaklarını sanmam, başınıza bela olabilir
bahsettiğiniz bisiklerin 12si birden kullanılıyor mu? eğer öyle olmuyorsa misal 4 tanesinin gidonunu vb. söküp küçülterek yatak altına falan alıp kalanları işi olan alacak şekilde bir yöntemi düşünün derim

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
İsim
Yusuf
Apartman içi derken bisikletleri, merdivenlere falan mı kitliyordunuz ? Belki kötü bir görüntü olduğu için sizi uyarmıştır. Kendi odanıza almanıza da mı izin yok ?

hidromek

Forum Bağımlısı
Tepki
1.117
İsim
Vedat S
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar yurt odaları ancak hareket edecek kadar yer vardır bisiklet koymaya yetecek yer olmaz kavga çıkar vallahi :)

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@gercek umurcan Ne olacak yahu? Çıkarken biraz alçı biraz da badanaya bakar, sanki yurt odalarının çiçekli duvar kağıdı veya saten boyalı duvarları mı var? Ne zararı olabilir duvar delmenin?

Gerçi kadın erkek yurtlarını ayırıp memleketin namusunu kurtaran bağnaz zihniyetten herşey beklenir.

gercek umurcan

Daimi Üye
Tepki
641
İsim
Umurcan E.
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
@Mert E. normal bir mantıkla haklısın da, "ben yaptım oldu", "çamur at izi kalsın" ve "kör ölür badem gözlü olur" atasözlerinden ortaya bir karışık çıkartabilirler arkadaşlara

ama konuşup sonrasında eski haline getirme sözü verip izin almayı deneyebilirler. 5-6 yıl önceye kadar Ankara Atatürk yurdunda arkadaşlarımın fiş kullanmasına izin verilmiyordu, böyle bir anlayış beklemek bana biraz fazla iyimser bir yaklaşım gibi gelmiyor değil :) yine de sormakta fayda var tabii

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
Böyle bir saçmalık olur mu yahu?
Şimdi bi laf dicem de ban yerim büyğk ihtimal.
Madem ayırıyon kız erkek olarak beri adam akıllı bir yurt binası yap öyle ayır. Zaten neden ayırıyorsan? Neyse konumuz bu değil konuya gelince bence bisiklet park yeri temin etmelerini kabul edin başka yolu yok gibi oraya kitlersiniz. Bizim okulda da var yeni koydular üstü de kapalı bir şey olmaz sanıyorum.
Yer sıkıntısı var diyorsunuz tek çare bu bence.

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük

YILMAZ Doğucan

Aktif Üye
Tepki
59
İsim
YILMAZ DOĞUCAN
Bisiklet
Sedona
aslında bir depo gibi küçük bir oda var yalnız o odaya jeneratör getirip koydular o yüzden bisikletleri merdiven altına koymaya başladık.Sivil savunma cart curt yasalar filan var biraz araştırdım jeneratör kapalı alanda büyüklüğüne göre metrekare istiyor biz ölçüm yaptık o oda o jeneratör için küçük yapılan yasal değil kendi jeneratörünü dışarı koymayan zihniyet bizim bisikletlerimizi dışarı koymaya çabalıyor.Tabi biz şikayetçi olunca diğer kurumlara üstü örtülüyor şikayetçi kişiye de psikolojik baskı uygulanıyor.

Duvar askısı evet güzel bir durum ama KYK kurumu talimatnamesine göre öğrenciler duvarlara poster bayrak afiş asamaz çivi vida çakamaz deniliyor bu yüzden bunuda yapamıyoruz dışarısı da güvenli değil çalınma durumu söz konusu çalındığı zaman sorumlulukta kabul etmiyoruz diyorlar kafayı yemek üzereyiz. Eski kafa memur yapısı diz boyu devam ediyor....

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

cagdascaneroglu

Daimi Üye
Tepki
1.037
İsim
Çağdaş Can
Bisiklet
Salcano
Bu çözüm üretmeyen ve sorun yokmuş gibi davranan zihniyet asla size yardımcı olmaz ne yazık ki... Bence önce siz bir tasarı hazırlayın. Siz bu duruma bir çözüm bulun derseniz, zaten onlar çözümü düşünmezler. Siz makul ve yapılabilir bir çözüm önerisi sunun. Şuan yerin nasıl bir yer olduğunu kestiremediğim için bilemiyorum. Bahçesi var ise bahçenin içinde bir bisiklet kilitleme yeri, kafes sistemi vs. Değil ise binanın çatısı buna müsaitse bir yer yapılabilir. İllaki 10-20 bisikleti düzenli bir şekilde bir yere sığdırabileceğiniz öneriler hazırlanabilir. Öneriyi sunun hazırlayıp, hayır derler ise önerinizi ve mağduriyetinizi daha üst yerlere iletin... Çözümü bulmanız dileğiyle.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir zamanlar ömürünün bir kısmını yurt odalarında ve koridorlarında bırakmış birisi olarak sana önerebileceğim bir çıkış yolu yok. Gidin beş bisikletli öğrenci ortak bir ev tutun. eskişehir halkı öğrenciyle barışıktır. Maliyet olarak yurtla aynı şeye gelir. eskişehir düz bir şehir şehrin dış mahalelerinde ev tutsanız bile bisikletlerle gider gelirsiniz.

Tepki
7
İsim
Metin Burak Özçelik
Bisiklet
b'Twin
Beyler kız arkadaşımla katlanır bisiklet düşünüyoruz sorum şu ki kız arkadaşım kykda kalıyor bisikleti yurda sokabilir mi? Kyk da kalıp bisiklet kullanan veya konu hakkında bilgisi olan var mı ?

yakup3457

Aktif Üye
Tepki
153
Bisiklet
Kron
Merhabalar hocam konuya aa kyk da okuyan biri ve bisiklet problemi varmış diye girdim sonra aa eskişehir de okuyormuş dedim sonra romen mahallesi filan deyince bizim yurt mu acaba diye düşünmeye başladım. Ben doğan aslanbey deyim. İşin ironik tarafı ben yurda 2 tane bisiklet bağlıyorum müdürle bugün tartıştık, akşam üstü de kyk il müdürü geldi kendisiyle muhabbetimiz oldu sabah kükreyen müdür yerin dibine girdi en yakın zamanda bisiklet bağlama yeri yapacaklar eğer bizim yurda yakınsanız yardımcı olmaya çalışırım.

citk60

Daimi Üye
Tepki
230
İsim
Emre Çıtak
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Allah tan bizim müdür anlayışlı birisi bisikletimi normalde otoparka koymana izin veriyolar ama ben üstü kapalı bir alan olarak müdür beyin arabasının koyduğu yere bırakıyorum.

aytacaltay

Aktif Üye
Tepki
305
İsim
aytaç
Bisiklet
Kron
@Metin Burak
Benim izmirde okudugum ve yurtta kaldigim donemde (inciralti ataturk og.yur.) bisiklet park yeri bile vardi, guvenlik gorevlileri bisikletle gelip giderdi ogrencilerin bagzilari ise bisiklet kullaniyordu bu bahsettigim donem 2008 2012 yillari arasi suan durum nedir bilemem ama bisiklet parki olmasa bile katlanir bisiklete bir sey soylemezler sanirim ayrica yurdun buyuk bahcesi varsa kimse bisey demez bizde kocaman bahce vardi.

Tepki
7
İsim
Metin Burak Özçelik
Bisiklet
b'Twin
@aytacaltay
Normal bir binayı yurda çevirmişler bahçesi yok, neyse artık almazlarsa kendi evime koyarım artık

haldun31

Daimi Üye
Tepki
799
İsim
haldun e.
bence mahalleli ile iletişim kurun.emin olun sandığınızdan daha çok yardımcı olurlar.muhtarla falanda iletişim kurun.bir yerler gösterirler size.devlet kurumlarında çözüm değil problem çıkartılır.