Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kredi Ve Yurtlar Kurumunda Bisiklet Sorunsalı

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında YILMAZ Doğucan tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. YILMAZ Doğucan

YILMAZ Doğucan ESKİŞEHİR PAB ÜYESİ

Adı:
    YILMAZ DOĞUCAN
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba dostlar yaşadığımız probleme çözüm odaklı bilgiler almak amaçlı konuyu açıyorum.3 yıldır aktif bisiklet kullanıcısıyım ve çevremde insanları bisiklet kullanmaya teşvik ediyorum zaten başımıza ne geldiyse bundan oldu fakat bu durumdan fazlada şikayetçi değilim yoksa bireysel kendi çıkarlarımı düşünmüş olurum.Meselenin aslına gelirsek Eskişehir'de üniversite okuyorum tabi malum KYK'da kalıyorum.Yurtlar karma olduğu yıl okulu kazandım 1 yıl sonra yerli-yersiz karma yurtlar kapatıldı erkek-kadın ayrıldı.Bu durumdan dolayı benim bulunduğum yurt kadınlara verildi bizleri de Eskişehir'in berbat bir mahallesinde kiraladıkları kapıya da Yurt tabelası astıkları bir yere yerleştirdiler.Tabi o dönemler tek bisikletli benim 3 yıldır teşvikle yaklaşık şuan 12 arkadaşız bisiklet kullanan.Bizim bulunduğumuz bina apartman kullanımı için yapılmış 1+1 şeklinde dairelerden oluşmaktadır.Zihniyeti bozuk bir müdür yardımcımız var bisikletleri bina içerisinde olmasına karşı mahallede (ırkçı olduğum anlaşılmasın) asimile olmuş Romen-Çingen karışımı insanlar var.Bina dışarısına bisikletleri bırakmamız söyleniyor ve biz direniyoruz kabul etmiyoruz herhangi bir çalınma olayıyla karşılaşmak istemiyoruz.Odalar metrekare olarak tavuk kümesi denebilir bisikletleri odalara çıkaramıyoruz bina içerisinde de yer sorunu var girişte merdiven altına 9-10 bisikleti tepeleme koymak zorunda kalıyoruz ve içimiz yanıyor karşımızdaki insan görünümlü şahıs okula bisikletle gitmek zorunda değilsiniz bisikletleri dışarı koyun diyor ya çalınırsa deyince biz sorumluluk kabul etmiyoruz diyorlar. KYK İl müdürüyle görüştük bina dışına bisiklet parkı yapabileceklerini bizimde güvenlik için sağlam kilitler alıp bisikletleri dışarı koymamızı istiyorlar ama durumumuzu anlamıyorlar. Biz çözüm yolu üretiyoruz onlar yıpratıyorlar karşı geliyorlar artık sabrımız da taşmaya başladı neler yapabiliriz bilemiyoruz sizlerin fikirlerine danışmak istiyorum bir yol yordam gösterirseniz sevinirim. Resmi gazetede yayınlanan bisiklet yönetmeliği sanırsam sadece belediyeleri kapsıyor diğer devlet kurumlarını kapsamıyor.

Yusuf !!WOW!! bunu beğendi.
  2. YILMAZ Doğucan

Adı:
    YILMAZ DOĞUCAN
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bir Fikir verecek kimse yok mu her türlü fikre açığız sizin düşüneceğiniz çözüm yolunu belki önceden düşünmemiş olabiliriz düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim,

3. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Yurt odalarında boş duvar yok mu? Belki askı aparatıyla duvarlara asmak bir çözüm olabilir.

Uğur S. bunu beğendi.
  4. hidromek

hidromek Kıdemli Üye

Adı:
    Vedat S
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bizim ülkemizde en önemli sorunlardan biri bir problemle karşılaşılırsa onu çözmenin yollarını aramak yerine ortada bir problemin olmadığını iddia etmekdir ayrıca bir makama mevkiye işinin ehli insanlar getirilmediği için problemleri çözme konusunda yetersiz ve çapsız oluyorlar bu konuda size sabır diliyorum

AliÇimen ve Yusuf !!WOW!! bunu beğendi.
  5. gercek umurcan

gercek umurcan Aktif Üye

Adı:
    Umurcan E.
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    yurtta duvar delmeye pek hoş bakacaklarını sanmam, başınıza bela olabilir
    bahsettiğiniz bisiklerin 12si birden kullanılıyor mu? eğer öyle olmuyorsa misal 4 tanesinin gidonunu vb. söküp küçülterek yatak altına falan alıp kalanları işi olan alacak şekilde bir yöntemi düşünün derim

6. Yusuf !!WOW!!

Yusuf !!WOW!! #EAEGS

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Apartman içi derken bisikletleri, merdivenlere falan mı kitliyordunuz ? Belki kötü bir görüntü olduğu için sizi uyarmıştır. Kendi odanıza almanıza da mı izin yok ?

7. hidromek

hidromek Kıdemli Üye

Adı:
    Vedat S
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Arkadaşlar yurt odaları ancak hareket edecek kadar yer vardır bisiklet koymaya yetecek yer olmaz kavga çıkar vallahi :)

8. Mert E.

Mert E. We create Chemistry

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @gercek umurcan Ne olacak yahu? Çıkarken biraz alçı biraz da badanaya bakar, sanki yurt odalarının çiçekli duvar kağıdı veya saten boyalı duvarları mı var? Ne zararı olabilir duvar delmenin?

Gerçi kadın erkek yurtlarını ayırıp memleketin namusunu kurtaran bağnaz zihniyetten herşey beklenir.

Yusuf !!WOW!! ve Uğur S. bunu beğendi.
  9. gercek umurcan

gercek umurcan Aktif Üye

Adı:
    Umurcan E.
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Mert E. normal bir mantıkla haklısın da, "ben yaptım oldu", "çamur at izi kalsın" ve "kör ölür badem gözlü olur" atasözlerinden ortaya bir karışık çıkartabilirler arkadaşlara

ama konuşup sonrasında eski haline getirme sözü verip izin almayı deneyebilirler. 5-6 yıl önceye kadar Ankara Atatürk yurdunda arkadaşlarımın fiş kullanmasına izin verilmiyordu, böyle bir anlayış beklemek bana biraz fazla iyimser bir yaklaşım gibi gelmiyor değil :) yine de sormakta fayda var tabii

10. AliÇimen

AliÇimen Salcano NG450 HD

Adı:
    Ali Çimen
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Böyle bir saçmalık olur mu yahu?
    Şimdi bi laf dicem de ban yerim büyğk ihtimal.
    Madem ayırıyon kız erkek olarak beri adam akıllı bir yurt binası yap öyle ayır. Zaten neden ayırıyorsan? Neyse konumuz bu değil konuya gelince bence bisiklet park yeri temin etmelerini kabul edin başka yolu yok gibi oraya kitlersiniz. Bizim okulda da var yeni koydular üstü de kapalı bir şey olmaz sanıyorum.
    Yer sıkıntısı var diyorsunuz tek çare bu bence.

Örümböcük bunu beğendi.
  11. YILMAZ Doğucan

Adı:
    YILMAZ DOĞUCAN
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    aslında bir depo gibi küçük bir oda var yalnız o odaya jeneratör getirip koydular o yüzden bisikletleri merdiven altına koymaya başladık.Sivil savunma cart curt yasalar filan var biraz araştırdım jeneratör kapalı alanda büyüklüğüne göre metrekare istiyor biz ölçüm yaptık o oda o jeneratör için küçük yapılan yasal değil kendi jeneratörünü dışarı koymayan zihniyet bizim bisikletlerimizi dışarı koymaya çabalıyor.Tabi biz şikayetçi olunca diğer kurumlara üstü örtülüyor şikayetçi kişiye de psikolojik baskı uygulanıyor.

Duvar askısı evet güzel bir durum ama KYK kurumu talimatnamesine göre öğrenciler duvarlara poster bayrak afiş asamaz çivi vida çakamaz deniliyor bu yüzden bunuda yapamıyoruz dışarısı da güvenli değil çalınma durumu söz konusu çalındığı zaman sorumlulukta kabul etmiyoruz diyorlar kafayı yemek üzereyiz. Eski kafa memur yapısı diz boyu devam ediyor....

Yusuf !!WOW!! bunu beğendi.
  12. Burak Tohatlı

Burak Tohatlı Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    @YILMAZ Doğucan Gençlik ve spor il müdürlüğü ile görüşün bir de. KYK'lar Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı. Tabi yazılı olarak dilekçe vermeyi unutmayın.

gercek umurcan bunu beğendi.
  13. cagdascaneroglu

cagdascaneroglu Kıdemli Üye

Adı:
    Çağdaş Can
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bu çözüm üretmeyen ve sorun yokmuş gibi davranan zihniyet asla size yardımcı olmaz ne yazık ki... Bence önce siz bir tasarı hazırlayın. Siz bu duruma bir çözüm bulun derseniz, zaten onlar çözümü düşünmezler. Siz makul ve yapılabilir bir çözüm önerisi sunun. Şuan yerin nasıl bir yer olduğunu kestiremediğim için bilemiyorum. Bahçesi var ise bahçenin içinde bir bisiklet kilitleme yeri, kafes sistemi vs. Değil ise binanın çatısı buna müsaitse bir yer yapılabilir. İllaki 10-20 bisikleti düzenli bir şekilde bir yere sığdırabileceğiniz öneriler hazırlanabilir. Öneriyi sunun hazırlayıp, hayır derler ise önerinizi ve mağduriyetinizi daha üst yerlere iletin... Çözümü bulmanız dileğiyle.

14. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bir zamanlar ömürünün bir kısmını yurt odalarında ve koridorlarında bırakmış birisi olarak sana önerebileceğim bir çıkış yolu yok. Gidin beş bisikletli öğrenci ortak bir ev tutun. eskişehir halkı öğrenciyle barışıktır. Maliyet olarak yurtla aynı şeye gelir. eskişehir düz bir şehir şehrin dış mahalelerinde ev tutsanız bile bisikletlerle gider gelirsiniz.

15. Abdullah07

Abdullah07 Kıdemli Üye

Adı:
    Abdullah
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hiç bir sonuç alamazsanız, son çare katlanır bisiklet olabilir.