KPSS bugün açıklanıyor.....

ismailofli

Forum Bağımlısı
Tepki
443
KPSS sonulçları bugün 14:00'da açıklanacakmış...

Haberin tam metni:

"KPSS sonuçları bugün açıklanıyor

Öğretmen adaylarının katıldığı KPSS sonuçları, bugün öğleden sonra açıklanacak.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 30 Haziran-1 Temmuz 2007 tarihlerinde lisans adaylarına yönelik gerçekleştirilen ve öğretmen adaylarının da katıldığı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları, bugün öğleden sonra açıklanacak.

Adaylar, sınav sonuçlarını ÖSYM'nin ''www.osym.gov.tr'' internet adresinden, TC kimlik numaralarını yazarak öğrenebilecekler. 2007-KPSS sonuçları, sınav tarihinden itibaren 2 yıl geçerli olacak. 2007-KPSS, Başbakanlık, bakanlıklar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetiştirme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadrolar ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına ilişkin kadroları içeren A grubu kadrolar ve öğretmen adayları için yapılmıştı."

Kaynak:ensonhaber.cm

• Beğen
Tepkiler: sarda
Scudo

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Tam haberi kopyaladım, yeni konu açacaktım İsmail sağolasın. Dananın kuyruğu kopmaya başlıyor. Hayırlı olsun. Kadroların 30 binden 20 bine düşmesi bu sene öğretmenlik ümitlerimi iyice düşürdü. Herkese Hayırlısı...

• Beğen
Tepkiler: ismailofli

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
@xcangel

Yorumlarınız, iyi dilekleriniz için teşekkürler. :)

İstediğimizden çok hayırlısını tercih ediyorum her zaman :)

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Ösym sayfası göçtü ama sonuçlar sayfası çalışıyor. (link)

Benim netler tahminimden 5-10 daha fazla geldi ama sıralama berbat hayırlısı.

Puan Adı KPSS Puanı Başarı Sırası Aday Sayısı
KPSSP10 070.615 69238 205101

Forumdan sarda nickli İbrahim arkadaşımızı kutluyorum Türkiye genelinde 52. olmuş.
Puan Adı KPSS Puanı Başarı Sırası Aday Sayısı
KPSSP10 095.389 52 205101

ismailofli

Forum Bağımlısı
Tepki
443
İbrahim arkadaşımızın puanı gerçekten çok iyi...Ben de kutluyorum...
Ben de 91.077 almışım...1026.'yım....İnşallah atanırız...
0.01 puanla bile 3-5 ikiyi geçebiliyorsunuz...:(

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ismailofli

Çok sevindim Tebrikler ve hayirlisi olsun.İçime doguyor :) Kesin atanirsin...;)

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İbrahim helal olsun. Başarılarının daim olması dileklerimle, kazanamayan arkadaşlarda canını sıkmasın Allah kendilerine zihin açıklığı versin. Herşey gönlünüzce olsun.

• Beğen
Tepkiler: sarda

hulyaars

Forum Demirbaşı
Tepki
222
@ismailofli

puanınız oldukça yüksek Türkiye genelindede sıralamada 1026. olmanızda olasılığı artırıyor.bence endişelenmeyin...
bu arada 52. olan arkadaşıda kutluyorum..

sarda

Üye
Tepki
37
Herkes için hayırlı olsun sonuçlar. Herkese teşekkür ederim. inşAllah öğrencilerime faydalı olacak bir öğretmen olabilirim.

• Beğen

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Branşlar ve kontenjanlar yarın açıklanıyormuş. :cool:

A.A.

sarda

Üye
Tepki
37
20 bin öğretmenin kontenjan dağılımı belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) Ağustos ayı içinde atamasını yapacağı 10 bin kadrolu ve 10 bin de sözleşmeli olmak üzere toplam 20 bin öğretmenin kontenjan dağılımı belli oldu.

Belirlenen kontenjanlar kadrolu, sözleşmeli verilen kontenjanlar ile milli sporcular ile açıktan atama ve kurumlararası atama kontenjanlarından oluşuyor.

Buna göre, 28 branştan öğretmen alımı yapılacak. Kadrolu ve sözleşmeli olarak en çok öğretmen sınıf öğretmenliği branşından olacak. Buna göre, bin 690 kadrolu, 2 bin 500 sözleşmeli sınıf öğretmeni alınacak.

Kadrolu öğretmenler için verilen kontenjanlarda ikinci sırayı bin 590 öğretmenle İngilizce, üçüncülüğü ise 790 öğretmenle Türkçe branşı alıyor.

Sözleşmeli öğretmen için ayrılan kontenjanlarda ise ikinci sırada bin 600 öğretmenle Türkçe, üçüncü sırada da 950 öğretmenle Okul Öncesi Öğretmenliği bulunuyor.

MEB'in atama yapacağı branşlar ve kontenjanları şöyle:

''-Kadrolu verilen kontenjanlar için: Sınıf öğretmenliği-1690 kişi, Okul Öncesi Öğretmenliği/Çocuk Gelişimi Eğitimi Öğretmenliği-400 kişi, İngilizce-1590 kişi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi-600 kişi, Teknoloji ve Tasarım-245 kişi, Bilgisayar-700 kişi, Rehber Öğretmen-100 kişi, Beden Eğitimi-245 kişi, İlköğretim Matematik Öğretmenliği-600 kişi, Fen ve Teknoloji/Fen Bilgisi-485 kişi, Türkçe-790 kişi, Müzik-150 kişi, Sosyal Bilgiler-350 kişi, Resim-İş/Resim/Görsel Sanatlar-150 kişi Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği-70 kişi, Türk Dili ve Edebiyatı-400 kişi, Coğrafya-350 kişi, Biyoloji-40 kişi, Tarih-150 kişi, Felsefe-50 kişi, İşitme Engelliler Sınıf Öğretmenliği-15 kişi, Matematik-30 kişi, İ.H.L. Meslek Dersleri Arapça-10 kişi, Görme Engelliler Sınıf Öğretmenliği-10 kişi, İ.H.L. Meslek Dersleri-30 kişi, Kimya-30 kişi, Sanat Tarihi-5 kişi ve Fizik-15 kişi.

-Sözleşmeli verilen kontenjanlar için: Sınıf öğretmenliği-2500 kişi, Okul Öncesi Öğretmenliği/Çocuk Gelişimi Eğitimi Öğretmenliği-950 kişi, İngilizce-400 kişi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi-700 kişi, Teknoloji ve Tasarım-350 kişi, Bilgisayar-500 kişi, Rehber Öğretmen-300 kişi, Beden Eğitimi-450 kişi, İlköğretim Matematik Öğretmenliği-800 kişi, Fen ve Teknoloji/Fen Bilgisi-500 kişi, Türkçe-1600 kişi, Müzik-245 kişi, Sosyal Bilgiler-395 kişi, Resim-İş/Resim/Görsel Sanatlar-245 kişi, Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği-30 kişi,İşitme Engelliler Sınıf Öğretmenliği-15 kişi, Görme Engelliler Sınıf Öğretmenliği-20 kişi.

-Açıktan atama için: Sınıf öğretmenliği-20 kişi, Okul Öncesi Öğretmenliği/Çocuk Gelişimi Eğitimi Öğretmenliği-15 kişi, İngilizce-25 kişi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi-10 kişi, Teknoloji ve Tasarım-10 kişi, Bilgisayar-10 kişi, Rehber Öğretmen-30 kişi, Beden Eğitimi-5 kişi, İlköğretim Matematik Öğretmenliği-20 kişi, Fen ve Teknoloji/Fen Bilgisi-10 kişi, Türkçe-20 kişi, Müzik-10 kişi, Sosyal Bilgiler-10 kişi, Resim-İş/Resim/Görsel Sanatlar-10 kişi, Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği-2 kişi, Türk Dili ve Edebiyatı-10 kişi, Coğrafya-10 kişi, Biyoloji-2 kişi, Tarih-5 kişi, Felsefe, İşitme Engelliler Sınıf Öğretmenliği, Matematik, İ.H.L. Meslek Dersleri Arapça, Görme Engelliler Sınıf Öğretmenliği, İ.H.L. Meslek Dersleri, Kimya ve Fizik 2'şer kişi.

-Kurumlararası atama için: Sınıf öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği/Çocuk Gelişimi Eğitimi Öğretmenliği, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Teknoloji ve Tasarım, Bilgisayar, Rehber Öğretmen, Beden Eğitimi, İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Fen ve Teknoloji/Fen Bilgisi, Türkçe, Müzik, Sosyal Bilgiler, Resim-İş/Resim/Görsel Sanatlar, Türk Dili ve Edebiyatı, Coğrafya, Tarih 5'er kişi, Zihin Engelliler Sınıf Öğretmenliği, Biyoloji, Felsefe, Matematik, Görme Engelliler Sınıf Öğretmenliği, İ.H.L. Meslek Dersleri, Kimya 2'şer kişi, İşitme Engelliler Sınıf Öğretmenliği-1 kişi.

-Milli Sporcu için: Beden Eğitim-350 kişi.''

Kaynak : (link)

• Beğen

sarda

Üye
Tepki
37
Herkes için hayırlı olur umarım. Benim ve Efrahim (eYa)' in bölümü Bilgisayar Öğretmenliği.

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Kontenjanlar bakanlık tarafından duyurulmamış sanırım. Gayri resmi olarak geçmiş memurlar.net'te. Ama büyük ihtimalle doğrudur. Asıl önemli olan Branş sıralaması, o da hala yok ortalıkta.

Bir de ben 70 puanla 69bin küsürüncü olabilirken 77 puan alanlar 35bininci sıralarda. 7 puanla 30 bin kişi oynuyor. Demekki herkes 70 puan üstünde yığılmış, sınav herkese kolay gelmiş.

Herkese hayırlısı.

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
2007-2 atama dönemine ilişkin Basın Açıklaması ile Atama Yapılacak Alanlar, Başvuruya Esas Taban Puan ve Kontenjan Çizelgesi için (link)

Kaynak : personel.meb.gov.tr

Peki branş içerisindeki sıralamalarımızı nereden öğrenecez biz ? Evlere gelecek sınav sonuç kağıtlarından mı ? :rolleyes:

ismailofli

Forum Bağımlısı
Tepki
443
@eYa

Sanırım onu da önümüzdeki hafta içi açıklayacaklar....(MEB tarafından)