Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Kötü bir kaza videosu!

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında kubilay tüney tarafından paylaşıldı.

1. kubilay tüney

kubilay tüney Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:

Paylaşıyorum çünkü ; daha dikkatli daha duyarlı olalım diye.. umarım kimsenin başına küçük veya büyük bir kaza gelmez..

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  2. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:

Paylaşım için teşekkürler, yalnız konu atölyemiz bölümüne açılmış forumla ilgili yöneticilere durumu iletirseniz ilgili bölüme taşıyacaklardır.

Edip Dinçer ve kubilay tüney bunu beğendi.
  3. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Herzaman dikkat şart

kubilay tüney bunu beğendi.
  4. Nzm!

Nzm! Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Dikkat, kask ve eldiven. İki tekerin ayrılmaz üçlüsü bana göre.

5. Tolga Can

Tolga Can Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Trafik kurallarına göre bisikletli arkadaş haklı, Şans eseri araba yavaş vurdu. Avrupa diye övüyoruz ama tali yoldan ana yola hanzo nasıl çıkıyor.
    Ne kadar dikkatli olursan ol, istersen aşağıdaki lambayı bisiklete montaj et. bir insan araba sürmesini bilmiyorsa her türlü gelir seni bulur.

Murat PEKER bunu beğendi.
  6. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    her zaman dikkat şart. Özellikle kendi ülkemizde.

7. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Forumda mı nerede, biri yazmıştı; sizden başka herkesi kör, herkesi sağır kabul edin. Trafikte bu şekilde ilerleyin ve önleminizi alın. :) Çok doğru.

8. Berksan

Berksan Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Kulaklık takıp müzik dinleyelim :D

9. Umut Yayla

Umut Yayla Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Daha yeni bisikletten düştüğümdenmidir bilmiyorum ama arabayı aniden görünce yerimde zıplayıverdim hop diye :)

10. kubilay tüney

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Kesinlikle.. :)

11. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Çok benzer bir kazadan son anda kurtuldum 3 gün önce.

Beylükdüzünden geliyordum, dönüşü aksarat-ibb-fatih-edirnekapı-rami üzerinden yaptım. Rami 2. el oto pazarına gelmeden sağ tarafta sanayi gibi bir alan var, aralarında ev de var, dükkanlar da var.
    Önünde ki yol da 2 şerit, sağdaki şeritten ilerlerken ileride bir aracın binanın otoparkından yola doğru geldiğini gördüm, sol tarafımdan geçen araçlara yol verince ben de ilerledim, tam arabanın çaprazına kadar geldiğim anda bir anda gaza bastı aptal bir kadın. Durma imkanım olmadığından hızlanıp geçmeye çalıştım, sol taraftan da araçlar geçtiğinden sola da kayamadım. Kadına bağırdığımda frene basmayı akıl edebildi. Arka tekeri göremedim fakat aracın ön tamponunun dibinden geçtiğine eminim. Böyle aptallar var dünyada.

Üstelik korkudan ileride sağ da durduğumda hiç umursamadan yola hızlıca çıkıp oldukça hızlı bir şekilde ilerledi.

Ben o aracın çıktığı binanın önünden her gün geçiyorum, şimdi ne yapsam ?

12. Ahmet Can Yakışır

Ahmet Can Yakışır Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kimse kusura bakmasın ama; kazayı yaşayan arkadaş tamamen kendi salaklığının kurbanı olmuş.

Yaşı yeten abilerimiz hatırlar; yıllar önce bazı futbol maçlarında beceriksiz kameramanlar topu bir türlü takip edemezdi de millet maçın heyecanıyla içindeki bütün küfür haznesini o kameramana kusardı :D Videoyu izlerken bir an o günlere döndüm...

Videoyu bir kere daha dikkatle izleyin ve özellikle 16. saniyeden itibaren ekranın sol kenarına konsantre olun; olayın kahramanı olan arkadaş pedal çevirerek bisikleti sağa sola sallarken, birazdan ona çarpacak olan kırmızı araba da bir anlığına görüntüye girip sonra yeniden kayboluyor. İşte o andan itibaren; bizim arkadaşın gözlerinin görüş açısı kameraya göre çok daha iyi olmasına rağmen o arabayı algılayamıyor.

Yani olayın kahramanı aslında bakar kör. Zaten video boyunca resmen at gözlüğü takmış gibi dümdüz gidiyor; ne arkasını ne de yanları kontrol ediyor. Zannediyor ki herkes trafikte onu izleyecek, Kral Hazretleri geliyormuş gibi iki yana açılıp yol verecek. Yok arkadaşım öyle bir dünya...

Ondan sonra vay efendim "Fakin heğlll!" falan diye bağırmalar. Önce dön de bir kendine bak.

Ha arabayı süren de ayrıca sığır, o ayrı.

Recepcal ve ermang bunu beğendi.
  13. ermang

ermang Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Ben henüz bisikletimi yeni aldım, ancak size şunu söyleyebilirim ki özellikle İstanbulda kendi duyularınızdan başka hiçbirşeye güvenmeyin. Mesleğim gereği her gün araç kullanıyorum ve yaklaşık 7 senedir her gün İstanbul trafiğindeyim. Abartısız her gün kazalar görüyorum. Zaten "kurallar çiğnenmek içindir" zihniyetine sahip insanımız trafiğe çıktığında buna bir de bilinçsizlik eklendiğinde sonuç inanın tehlikeli oluyor. Bu arada aşırı kibar toplu taşıma araç şoförlerini unutmayalım. Ben kuralları bilen, takip eden ve bunlara uymakta ısrar eden bir sürücüyüm ancak, inanın kırmızı ışıkta durup bekleme sabrını gösteren minibüs sürücüsüne pek rastlamıyorum. Hal böyle iken sonunu görmediğiniz bir tali yolun önünden ana yolda olduğunuz ve yol hakkı sizin olduğu için hiç yavaşlamadan geçmek rus ruletinden farksız. Size yeşil yanıyor diye etrafı kontrol etmeden geçiş yapmak, hayatınızı o anda kırmızı ışıkta bekleyemeyecek kadar önemli işleri olan bir şoförün gaz pedalına emanet etmekten farksız. Devletimizin bisiklet yolu konusundaki hassasiyeti de zaten malum.

Kısacası kural size geçiş üstünlüğü ya da yol veriyor olabilir. Ben görmeyi ve duymayı tercih ederim.

Ahmet Can Yakışır bunu beğendi.
  14. Ahmet Can Yakışır

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Büyükçe bir post-it'in üzerine keçeli kalemle kalbinizden geçenleri yazın ve kadının arabasına yapıştırın. Eminim düşünmesini sağlayacaktır.

15. Ahmet Can Yakışır

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kesinlikle çok haklısınız, durum bundan daha iyi anlatılamazdı. Kurallar nasıl olursa olsun; trafikte aslında orman kanunları işliyor. Bu yüzden biz bisikletliler, etrafımızdaki herkesin adına görmek ve duymak zorundayız. At gözlüğü takmış gibi dümdüz gidersek, sonumuz hiç bir zaman hayırlı olmuyor...

16. Recepcal

Recepcal Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İstanbulda trafiğe çıkmış adam bu kazayı yapmaz :) Sağına soluna hiçmi bakmıyo bu vatandaş.. Saçma bi kaza.. Yolda bide 3-5 araba var .. Ayrıca Soldan gitmesi zaten sakat bisikletlinin.. Gerçi bunlarda sol şerit gidiş olabilirde o sapakta dikkat etmek lazım.. Dalgınlık olmuş .. Herkez kör ve sağır bizden başka.. :D

17. Recepcal

Recepcal Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Güzel yorum :D

18. Kerem Kekeç

Kerem Kekeç Aktif Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Evet çoğu yerde bu yazar, hatta motosikletliler arasında bile buna benzer bir nasihat vardır. Ülkemizin ve insanların bulunduğu koşulları düşünüp özellikle de yayalara da dikkat etmekte fayda var. Biliyorsunuz her an kaldırımdan biri fırlayabilir veya bir hayvan. Hatta aklıma gelmişken, sizlerle Fransa turundan bir kaza paylaşayım.

19. kubilay tüney

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Şaka gibi :))

20. tekkir

tekkir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano