Köpek saldırısı ve ısırmasından kurtulmak için... Vol.2

swaxy

Üye
Tepki
9
yaşadığım semtte doga park adında guzel bır park var.kosu ıcın guzel bır parkuruda mevcut.cekmekoy'lu olanlar bılırler.ara sıra bu parkta kosuyorum.yanı fırsat buldukca aksamları.ama parkla ılgılı guzel dusuncelerımı katleden bazı unsurlar var:parkta tasmasız gezdırılen kopekler.ben hayvanları cok severım.hatta kablumbagadan tavsana ordekten kopege hatta yengece kadar bır cok hayvanı evımde bahcemde buyuk bır sevgıyle besledım.az once yasadıgım olayı anlatmak ıstıyorum:kosarken karsımda bır alman kurdu belırdı.saldırgan bır kopek ırkı oldugunu bıldıgım ıcın yada dusundugum ıcın hızımı yavaslatarak yaklastım.o anda uzerıme dogru kosmaya baslayan kopek ılk bıraz korkuttu fakat ustume atlamasının oyun amaclı oldugunu anladım.elımı falan yaladı kuyrugunu salladı kısacası oynamaya calıstı.o sırada sorumsuz bır sekılde yanıma gelen sahıbıne uyarı maksatı 'burada kopegınızı tasmayla gezdırmenız gerekmıyormu?' seklınde gayet ınsanı bır soru sordum.ukalaca verdıgı cevap:'yoooo gerekmıyoo' seklındeydı.sesımı cıkarmadan ayrıldım ve kosmaya devam ettım.donuste tekrar karsılastık.sınırlı bır gunumde oldugum ıcın kavga cıkarmak gıbı sacma fıkırler aklıma geldı.kopek ustume gelınce korkmus gıbı yapıp hayvana bır tane vurmam yeterlıydı.ama o hayvanın hıcbır sucu yoktu tek sucu o ınsanın kopegı olmaktı.vazgectım.tekrar ustume dogru kosan kopegı ayagımla oldukca hafıf ve can yakmayacak sekılde ıttım.adamın bana nasıl bır tepkı verecegını tahmın ederek bunu yaptım ve dusundugum tepkıyı verdı de.'napıyosun hayvana yavass' seklınde kı tepkıye cevabım gayet nettı 'canını yakmadım ben hayvanları severım ama sızın gıbı ınsanları sevmıyorum.' cevap:'terbıyenı takın lan uzattınn' ben:'sız takının kopegınızden once kendınızı egıtın' oldu ve butun şevkim kacmıs sekılde yuruyerek parktan cıktım.

asırı tepkı verdıgımı dusunmuyorum.ınsanlar hayvanları beslıyorlarsa sahıp cıkmayıda bılmelıler.tamam hayvanın saldırmak gıbı bır nıyetı yoktu ama gercekten kopekten korkan bır ınsan kalp krızı bıle gecırebılır uzerıne dogru kosan kopegı gorunce.yasım 18 adamın yası ıse 30-40 gıbıydı ama olgunlasmamıs bır armutla esdeger bır tarzı vardı.hoscakalın

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
38.570
köpeğimi eğitmeli yoksa bu köpeğin sahibi olan şahsımı eğitmeli tartışılır :)

cagan0403

Forum Bağımlısı
Tepki
361
bu dazeri bende çok merak ediyorum.gerçekten işe yarar bişi midir kullanan arkadaşlar bizi bilgilendirirlerse memnun oluruz

• Beğen
Tepkiler: Alican Yalçın

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
38.570
Köpek korkun var ise biraz olsun çözüm olabilir.Ancak bazen geri teptiği oluyor.Çoğu köpek saldırısını geri püskürtürken bazı köpeklerde ters etki yaparak daha saldırganlaştırıyor.Yani dazer kullanacaksan daima bir "B" planın olsun.İşe yaramadığını hissettiğin zamanlarda devreye sokarsın.

SerKaN2081

Aktif Üye
Tepki
34
kesinlikle lazım bişey, adam görsen o kadar korkmuosun, köpek korkun varsa tabiki =)

ZekiAlper

Forum Bağımlısı
Tepki
1.515
İsim
Antalya Downhill Özel Antrenör
Bisiklet
Specialized
@cagan0403

Evet işe yarıyor. Ama sizin bu cihazden tam olarak ne beklediğiniz çok önemli :eek: Cihazı köpeğe dogru tuttugunuzda (7 metre mesafe kapsamında çalışıyor hatırlatırım) köpek anlamsız tepkiler verdiği de oluyor vermediği de.. Kimi zaman size havlayarak yanıt veriyor ama siz durup cihazı köpeğe yönelttiğinizde zaten köpek sizden tırsmış oluyor:D Nihayetinde köpek kovucu bir işe yaramış oluyor:) ama çok aman aman etkili birşey diyemem ama beni köpeklerden hep korudu diyebilirim

alonebag

Üye
Tepki
64
yaklaşık 10 yıldır kullanıyorum..genelde çoban köpeklerin gerekli oluyor eğer köpeğin güvenlik alanına girmişsen ve köpek sağır değilse,aletin pili bitmemişse,köpek sayısıbir kaç taneden fazla değil ise.. kesinlikle işe yarıyor..ama bu saydıklarımda insanın başına gelebiliyor o yüzden fazlada köpek kovucuya güvenmemek gerek çünkü son 7 metre etkili alan...ancak genelde köpeklerle karşılaştığımda uyguladığım ve işe yarar metot köpeklerin güvenlik alanına girmemek yoldan geçerek gitmekte olduğunu onunla hiç bir alıp veremediğin olmadığını ona hissettirmek ve en önemlisi bisikletten inerer yürüyerek uzaklaşmaktır.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.296
Bisiklet
Scott
Yaklaşık 3 yıldır bu ürüne sahibim. Etkili olması için doğru uygulamayı bilmek önemli. Köpekler üzerinde anlık bir dikkat dağınıklığı yaratıyor. Aleti çalıştırdığınızda köpeklere sesin nerden geldiğini hissettirmemeniz önemli bu yüzden kısa aralıklarla bir kaç saniye sürekli basılı tutup çekmek gerekiyor.Bu köpeğin tehdidin nerden geldiğini anlayabilmek için dikkatini sizden çekip bu sese vermesini sağlıyor. Sizinde bu süre içerisinde ortamdan hemen uzaklaşmanız gerekiyor. Kısaca size uzaklaşmanız açısından bir süreliğine avantaj sağlıyor.

uğur kocaağa

Daimi Üye
Tepki
193
Benim yöntemim İlk olarak bisiklet ile yavaşlama... köpeği çağırma ve kuyruğunu oynatıyorsa bi kaç yiyecek verip yavaşça uzaklaşma... Ama köpek saldıracak gibiyse İlk olarak bakkallarda satılan Torpil,maytap türü patlayıcılar ile köpeği korkutma oda çözüm olmazsa, Sapan ile köpekleri taşlama... :)

• Beğen
Tepkiler: Burak Almanoğlu

ermanatasoy

Forum Bağımlısı
Tepki
778
Demek torpil maytap türü patlayacılırla köpeği korkutma.. sapan ile köpekleri taşlama.. hocam seni tebrik ederim.. toplumumuzun çok güzel bir örneğini teşkil ediyosun.. hayvanları sevmediğinizden insanlarıda sevemiyosunuz.. öncelikle kendini o köpeğin yerine koy.. kulağının dibinde sana biri torpil atsa tepkin durumun ne olurdu ??? yada sana biri sapanla taş atsa ??? hiç düşündünmü bir köpek bir insana niçin havlar ?? mesela bazı köpekler vardır özellikle arabalara saldırır.. acaba yavrusunu çiğneyen bir araba nedeniyle arabaları kovalıyo olabilirmi ??

unutma hayvanlar aramızdaki fark akıl ve mantık değil bunları kullanabilme oranı...

uğur kocaağa

Daimi Üye
Tepki
193
Böyle bir cevap geleceğini biliyordum.. Ben şu ana kadar hiçbir şekilde havlayan bir köpeği korkutmak yada taş atmak gereksiniminde bulunmadım bulunmak ta istemem(dupnisa etkinliği dışında)... o kesinlikle son çaredir. Ve yolda bir köpeğe denk gelince ne yapmam gerektiğini bildiğim için tehlikeli bir durumla çok şükür başbaşa kalmadım ama bu tür tehlikeli durumlar için sapan bulundurmak faydalı olabilir... Allah karşılaştırmasın... Mesela Dupnisa ya bisikletle giderken orman içinden kurt bozması bir köpek çıktı ki çaardım bisküvü attım, fayda etmedi, su attım olmadı... en son arkadaşa saldırınca son çare ayağına ufak bir taş isabet ettirdim... kaçtı gitti... Yoksa onun dışında da köpeklerle çekilmiş çok güzel fotolarımız var yollarda... Bir kaşını da Facebook Trakyalı Bisikletçiler grubuda paylaştım... Duyarlılığınız beni mutlu etti. Teşekkürler...

dbr

Üye
Tepki
113
@ermanatasoy

Hiç istemem ama bir gün köpekler sizi iyi kovalayınca yada ısırınca yorumlarınız ne olur acaba.

ermanatasoy

Forum Bağımlısı
Tepki
778
Sevgili uğur sanırım bende biraz sert çıktım... mazur gör beni.. günümüzde hayvanlara değer veren sayısı öyle düştüki inanılmaz rahatsız oluyorum bu durumdan.... benim ne için böyle bir çıkış yaptığımı umarım anlamışsındır.. hassasiyetin için bende sana teşekkür ederim...

bu arada sevgili dbr temennin için teşekkürler ancak yıllardır bir çokkez bu tecrübeyi tattım... yorumum tecrübelerimden sonra bu..

not: mesajımı okurken işin özüne dikkat edin... birilerinin hatalarının ceremesini çekiyo o ısırılanlar unutmasınlar...

• Beğen
Tepkiler: uğur kocaağa

uğur kocaağa

Daimi Üye
Tepki
193
Rica ederim, Herkes bu konuda hassas olsa keşke ve hayvanlarına sahip çıksa... Neyse Hepimize Kazasız belasız bol pedallı günler diliyorum...

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Köpek kovuculara alternatif olarak köpek düdükleri varmış. Onlardan nerede buluruz? Normal bir düdük değil, öttürünce biz pek bir şey duymuyoruz ama köpekler rahatsız oluyor.

lizardking

Aktif Üye
Tepki
25
(link)

burada bir ürün var videosuda mevcut.
Köpek ne kadar havlasa gürlesede aslında korkan köpektir. Kendini savunmak için sizin üstünüze gelir. Baktı sizden bir tepki yok dönüp gider. Tabi bu her köpek için gecerli değil hiç havlamadan gelenler var onlar gercekten tehlikeli.

Melike S. Ünver

Aktif Üye
Tepki
286
Dazer'i kısa bir süre önce ben de aldım, şu ana kadar başarılı oldu diyebilirim. Geçen hafta 6-7 köpeğin toplu saldırma girişiminden kurtuldum:) Bana doğru havlayarak koşmaya başlamışlardı ve dazeri çalıştırdığımda hepsi durdu, sesin nereden geldiğini anlamaya çalıştılar, o sürede ben de uzaklaştım :D
Ancak 50 tl civarında satılıyor, (internette araştırırsanız) bu aleti evde yapmak da mümkün. Resimli anlatımlar var. Gerekli parçalar da televizyon tamircilerinden bulunabiliyormuş, hatta 8-10 TL'ye yapılabilir diye okumuştum. Tabi bu işlerden anlıyorsanız...

• Beğen
Tepkiler: lizardking