Kesin kırılır mı?

Tepki
16
Bisiklet
Ümit
arkadaşlar bianchinin salcanonun ve benzeri markaların çelik alaşımlı full süspansyon bisikletleriyle downhill yapsak ne kadar gider, en fazla anında kırılırmı? Açıkçası iyi bir maşayla downhill süspansyona ihtiyacını kalmayacağını düşünüyorum.Sizler ne düşünüyorsunuz ?

Scudo

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Güzel kardeşim bahsetmiş olduğun maşalarla kadrolarla hopanıp zıplanılmaya bile gelmiyor bazen ayrıca çift amortisörlü bisiklet bizim ülkemizde sırf "sözde" var ve çoğu da düz ve hafif engebeli yerlerde gitmek için mukavemeti var. Benim vardı ve çok ilginçtir ki düz yolda arka mili kırıldı :) düşün rezilliği... Ama eğlence olsun diye diyorsan :) o başka

Tepki
16
Bisiklet
Ümit
profesyonel olarak değil zaten eğlence maksatlı denenemez mi diyorsunuz ?

Tepki
16
Bisiklet
Ümit
ben arkadaşla denedim hiç dediğiniz gibi olmadı düşmeyi iyi bildikten sonra birşey olmuyor ! üstelik baya yüksek yerlerden atlıyoruz .

• Beğen
Tepkiler: Nizami

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Ben inme işi ile ilgili birşey söylemedim ama bisiklet çok dayanmaz...İyi eğlenceler :)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
O çift süspansiyon bisikletler bir işe yaramaz çocuk bisikleti bir çoğu onların ayrıca 50mm bile değil o maşalar iki üç atlarsın sonra biter değmez bence.
İyi olanında bir hayır var demek ki adamlar gidip 7-8 milyar veriyor.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bak ben bunu şöyle bir misal ile anlatayım. ABD de motorshow yarışmaları vardır. Hurda araçları arenada yarıştırırlar araba yarışma esnasında dökülmeye başlar, amaçta zaten yarışma değil gösteridir.. Millet bu işten çılgın zevk alır, işte senin downhill merakında böyle olacaktır. Ama bir farkla. O arabalarda güvenlik tertibatı alınır, aracın içi kafes ile sağlamlaştırır. Sende ise benzeri önlemler olmayacağı için büyük bir ihtimalle yokuş aşağı bianchi scorpion türü çift amortisörlü bir bisikletle inerken kaza kırıma uğrayacaksın. İşin trajik tarafı sonrasında düşeceğin duruma gülecek adamda olmayacak.

Tepki
16
Bisiklet
Ümit
sen downhill bisikletlerini kırılmaz zannediyorsun heralde araştır bakalım , kırılan kırılıyor 10 -15 bin lira olmayla kırılmaz olacak diye birşey yok ayrıca çelik bu sonuçta sağlamdır .

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@yakup atlı

Sen bilirsin,denersen dene yani.Ama emin ol kırılırsa falan yüksek ihtimalle foruma girmeye kuvvet,organ bulamayabilirsin :).Şaka amaçlı söylediğimi sakın düşünme.Bunun benzeri bir konu vardı.Sedona dağ bisikletleriyle downhill yapabilir miyim diye.Ama Murat abimiz cevabını vermişti :).

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ali Ceylan

Hatta ali ceyhanın tespitini bir adım ileri götürerek söylemek isterimki vazgeç bu sevdadan yoksa bundan sonraki yaşamında pipet ile beslerler seni.

Tepki
16
Bisiklet
Ümit
2 tekerlekli bir araca binmek zaten potansiyel tehlikedir . Korumasız binerseniz yaralanırsınız ancak ekipmanlı ve teknik birşekilde kullanırsanız birşey olacağı yok. benim non-suspension bisikletimde çoğu dağ bisikletini cebinden çıkarır

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Siz en iyisi Murat Cömez abimize sorun.Kendisi downhill ile ilgileniyor.Çünkü bizi dinleyeceğiniz yok.Nede olsa biz downhill yapmıyoruz.Yinede size kalmış.İyi forumlar.

PIERzig

Üye
Tepki
16
@Gültekin R. Demirkaya
Arka mille kadro dayanıklılığının ne alakası var ?

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Doğru alakası yok...Ama o bisikletlerin genelinde kullanılan malzemeyle alakası var...

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
Kırılır mı kırılmaz mı bilmem ama bu riske girmezdim

ms92

Aktif Üye
Tepki
20
Downhill den senin ne anladığına da bağlı bir durum bence ortalama 25-40 :) km hızla inersen sadece fren sistemin bitecektir.Ama Allah ne verdiyse yardırayım dersen işin içine sürüş tekniği de girer.Tekniğim mükemmel bisikleti de çok da zorlamam dersen sorun olmayabilir.Ama adam akıllı daha doğrusu aklın sınırlarını aşan :) bir downhill girişimine niyetlendiysen senin sürüş tekniğin,ağırlığın,bisikletin süspansiyonu,kadrosu,jant çemberi,göbeği,jant teli,lastiği,hava basıncı bunların hepsi ayrı ayrı vede önemli derecede bir etkiye sahiptir.

Santibag

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Nirvana olursa olur, olmadı Astro Diablo var. Hector, Nova falan ne yapar hiçbir fikrim yok ama onlar da kötü değil aslında. Aşırı olmamak kaydıyla hepsini zorlayabilirsiniz.