Kedi sever bisikletçiler

Scudo

ali_ihsan21

Aktif Üye
Tepki
210
İsim
Ali İhsan
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Pencerenin önünde halısı var her gece orada yatar, bahçeyi belledim, gübre, kireç döktüm, fide alıp diktim resmen öldüm bir haftadır bugün iş bittiğinden beri saatlerdir fidelerin içinde yatıyor.

Balkonun halısına sıçsa bu kadar sinirime dokunmaz nereden biliyor canımı neyin yakacağını neden onu yapıyor hiç anlamıyorum.IMG_20240521_221945.jpg

suyunsesi

Forum Bağımlısı
Tepki
6.061
İsim
Turgay
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mama taşımak iyidir. Benim de aracımda sürekli olur. Ama ben seçici davranırım. Aç görünen, çöp karıştıran görürsem önceliğim onlar. Öyle her gördüğüme vermem, her yerde de vermem :)
Yol kenarı da asla olmaz, oralarda da vermeyiniz. Vereceğim kedi ya da köpek fark etmez, yoldan epey uzağa çağırırım. Mümkün olduğu kadar yoldan uzağa, içerilere yönlendirmeli. Buna lütfen herkes dikkat etsin. Çok önemli. Köpekler yol kenarlarını kendi yemeklerini aldıkları alan olarak belliyorlar. Orayı ve yemek alanlarını koruma içgüdüsüne giriyorlar. Çok tehlikeli. Yolun kenarından öğrenci çocuklar, bisikletliler, yoldan da araçlar geçiyor. Aman diyorum.
Bir de işin köpek ve kedi kulübesi kısmı var. Gücü olan, köpeklere ve kedilere kulübe yapan, koyan kişiler varsa; lütfen onlar da bu yuvaları yol diplerine, kenarlarına köşelerine koymasınlar. Mümkün olduğu kadar daha içerilere, yoldan uzak noktalara taşısınlar.