Katlanır Bisiklet Almalı mıyım? Tercih Ne olmalı?

ilhamiariz

Üye
Tepki
1
İsim
İlhami A.
Katlanır bisiklet almak istiyorum. Ama kararsızım. Boyum 1,87 kilom ise 85. Öncellikle fiziksel durumuma göre günlük 5+5= 10 km (Sabah+Akşam) süreceğim düşünülürse herhangi bir sakıncası var mıdır?
Bütçem sınırlı bu yüzden Bianchi folding Bike veya Salcano Easy Lux almayı düşünüyorum.
Değerli yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Scudo

ersnpk

Daimi Üye
Tepki
516
İsim
Ersin
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ilhamiariz bana sorarsanız o bütçeyle bir tur bisikleti alın derim daha az yorulur ve daha keyif alırsınız..hem katlanır bisikletle canınızda istese tahrikte olsanız uzun yol gitmeyi gözünüz yemez..ama 28 lik bir lastikle ulaan hava gzl be gideyim bi 5 10 km daha diip gidersiniz sözde kalmaz tadınız kaçmaz :D

• Beğen
Tepkiler: BeyazKin

karankabul

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Cube
@ilhamiariz

bu tur bisiklet almak istiyorsaniz 5 km. lik yolculuklar problem cikarmayacaktir

ilhamiariz

Üye
Tepki
1
İsim
İlhami A.
Sayın ERSN PK aslında haklısınız ama eve geldiğimde ne bahçede, ne apartmanda, nede evin içinde koyacak yerim yok. Koyacak yerim olsa 28" bir yol bisikleti alır geçerim. İstiyorum ki sabah işe gideyim, akşam geleyim. İşim bitince evime kilere koyayım. Ama teredütüm şudur ki, boyum uzun olmasından dolayı kullanımda sıkıntı olur mu? Ayrıca Bianchi folding Bike, Salcano Easy Lux ve Ümit Markası arasında karasız kaldım.

MTE

Aktif Üye
Tepki
136
Bisiklet
Focus
sorun olmaz boy konusu eğer günlük kullanım içinse bir sürü insan katlanır bisiklet kullanmaya başladı . Mantıklı ;=)

thomisus lx

Forum Bağımlısı
Tepki
2.055
Boy sorun olmaz. Ancak kararsız kalmanizi salcano alın diyerek netlestirEyim.

ersnpk

Daimi Üye
Tepki
516
İsim
Ersin
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ilhamiariz katlanır bisiklet tecrübesini sadece bir kez tattım açıkçası bnmde boyum 1,87 kadro boyunu büyüklerden alırsanız sorun olmaz sanırım bnm tek hoşuma gitmeyen gidon çok uzun lastikte küçük olduğu için manevralar dönüşler falan huzursz etti..onun dışında lastiğinin küçük olması haricinde bir handikapı yok gibi..birde lastik çapı küçüldükçe yoldaki sarsıntı vücudunzda daha hissedilir olacak ve sabit maşada sarsıntıyı direk vücuda vericek..çokta bilgim yok katlanır bisikletle ilgili yanıltmak istemem edindiğim tecrübeye istinaden yazıyorum..modeller arasında kalmayın bence bütçenize uygun olanı alın derim..çünkü donanım olarak başlangıç seviyesi parçalar oluyo katlanır bisikletlerde genelde zaten vites sistemleri aynı almak istediğiniz iki bisiklette..bence ikisinide deneyin geometrisi vüdunuza uyanı hissedersiniz onu alın :)

ilhamiariz

Üye
Tepki
1
İsim
İlhami A.
Tüm arkadaşların cevapları faydalı oldu. Herkese teşekkür ederim. Şimdi sıra ucuza alamaya çaba göstermekte. Tercihim Salcano Easy Lux oldu diyebilirim.
Diğerlerinden artısı, zincirin olduğu yerde plastik koruması var. İzmir Bostanlıdaki bayii aradım. 730TL ve 9 taksit olur dedi. Bakalım, taksitli ve daha ucuz bulabilir miyim? Siyah rengi tercihim olacak. Sizce?
easy-lux.jpg

Yoldakiseruven

༼ ºل͟º ༽🧌
Tepki
1.261
İsim
Lemi Dolunay
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
http://www.erdoganlarbisiklet.com/media/catalog/product/cache/2/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/1/6/16_8.jpg

ilhamiariz

Üye
Tepki
1
İsim
İlhami A.
Güzel olabilir. Ama. Çok pahalı. 650 Euro . Ne demek ya! 650 * 2,85 TL = 1852,50 TL

• Beğen
Tepkiler: Kazuya

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
Arasında kaldığınız modeller arasında Ümit daha iyi görünüyor, alan bir arkadaş var forumda inceleyebilirsiniz. Salcanonun vitesi 7, ben kendim için konuşuyorum 7 vites bir süre sonra yetersiz geliyor. Ümit biraz daha ağır ama 27 vites, alan arkadaşta memun olduğunu söylemişti.
Ama yine de salcano derseniz, şurada daha uygun fiyata var.
(link)

Alırken aydınlatıcıları ve kaskı unutmayın, şimdiden hayırlı olsun

ilhamiariz

Üye
Tepki
1
İsim
İlhami A.
Ümit in 27 vites olduğuna emin misiniz.
Altı vites olarak görünüyor.
(link)

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.480
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
Carraro ymus ya, Ümit değil, kusura bakmayın, ve 21:)
şurdan inceleyebilirsiniz
(link)

osmanyucel

Üye
Tepki
15
İsim
Osman Yücel Odabaşı
Bisiklet
Diğer
21 vitesli Carraro Flexi'yi de incelemenizi tavsiye ederim.

ilhamiariz

Üye
Tepki
1
İsim
İlhami A.
Tamam güzel ama. Çamurluk ve arkasında herhangi bir şey koyacak aparat yok.