Katlanabilir Bisiklet Alsam mı ?

K. Aydın

Aktif Üye
Tepki
101
Bisiklet
Mosso
Merhaba arkadaşlar, işim dolayısıyla bir süreliğine Balıkesir'den Adana'ya geldim. Otelde kalıyorum ve 5-6 ay kalacağım. Bu nedenle buraya gelmeden önce Trek fx 7.4 ümü sattım. Yalnız baktım burası da gayet düz bir şehir belki işe gidip gelirken belki akşam gezerken falan kullanırız diye bir arkadaş ile birlikte bisiklet alalım dedik. Aslında benim planım döndüğümde yol bisikletine geçmek. Burada yol alsam şu an hem bütçe sıkıntısı var, hem yollar kötü, hem de malum Ada'na sıcaklar çok. Belki işe gidiyorum diye bisikletle çıkıcam ama zor gelecek arabayla veya minibüsle falan gidicem. İşte bu ve benzeri durumlar için katlanır alalım dedik. Hatta bugün fd 1000 için pazarlık sonucu 900 tl ye anlaştık. Biraz dedathlona takılıp almaya karar verdiğimizde dükkan kapanmıştı. Acaba 1500 civarlarına çıkıp başka marka almalı mı ? trek in yüksek performansına alışmışken buna alışabilir miyim ? Hepsini geçtim en önemli sıkıntım kilom 115 dahonlarda taşıma sınırı 105 diyor kronda kaç bilmiyorum. Yol bisikleti istiyorum diyorum ama açıkcası onda da sıkıntı olacak. Özetle ne yapacağımı bilmiyorum. Belki trek i satmasaydım daha iyi olurdu ama burada normal bisikleti aktif kullanabileceğimi düşünmüyorum. Bu arada iş yerim ile otel arası 14 km mesafe var.

Scudo

Otto_man

Üye
Tepki
151
Bisiklet
Dahon
Trex fx 7.3 kullaniyordum katlanira gectikten sonra cok nadir kullandım fxi. Daha sonra da trek fx 7.3 sattım katlanirimla gayet mutluyum. Sorduğunuz soruları ben yaşamadım olumsuzluk anlamında. Aksine daha kullanışlı daha atik daha pratik.

SM-T800 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Kazuya

thor14

Üye
Tepki
22
İsim
Fatih Egilmez
Bisiklet
Dahon
Decathlondaki hoptown 320 modelleri nin hareketli parcada 2 yil, kadroda omur boyu garantisi var. gecen hafta isyerinden 2 kisiye alacaktik. Gittik inceledik. Bisiklet fena degil. Sagi solu oynamiyor ancak katlama mekanizmalari feci. Hic pratik degil. Neyse bir arkadas onu aldi, digeri de dun kron fd 1000 aldi. Kesinlikle kron alin derim ikisi arasinda secim yapacaksaniz. Kron un frenleri ve tekerlek govdesi shimano. Katlama mekanizmasi dahon a cok yakin. Arada 250 TL fark var ama kron her kurusu hak ediyor. Bu arada kron alan arkadas 100 kg. Gayet guzel tasidi arkadasi.

K. Aydın

Aktif Üye
Tepki
101
Bisiklet
Mosso
Decathlondakileri hiç beğenmedim. Ona karşın kesinlikle tercihim kron olur ama dahon veya tern için zorlamalı muyum ayrıca kilo durumu var. Bile bile de lades yapılmaz

thor14

Üye
Tepki
22
İsim
Fatih Egilmez
Bisiklet
Dahon
Ben dahon d8 kullaniyorum. Simdi btwin ve kron belki ayni sinifta diyebiliriz. Ama dahon ve tern bu ikisinden daha ayri bir kategoride. Ama bu sefer kesenin agzini epey bi acmaniz gerekecek. Uzun vadeli dusunuyorsaniz dahon ya da tern derim gozu kapali. Ama forumda kron fd 1000 ile epey yol yapan insanlar var. onlarin yazdiklarina da bakin derim. Kron hemen yabana atilacak bir model degil. Fiyat farki mensei den de kaynaklaniyor biraz illa ki.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.475
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Forumda kron katlanırın kırılan kadrosuyla ilgili bir konu vardı alüminyuma kaynak olurmu başlığı altında bence o konuyu okuyun sonra da Kron için tekrar düşünün derim.

• Beğen
Tepkiler: Mesut DOĞRU

K. Aydın

Aktif Üye
Tepki
101
Bisiklet
Mosso
Şimdi o konuyu gördüm açıkcası ne yapacağımı bilmiyorum. Dahonda alsam bu risk var adamlar taşıma sınırı 105 kg yazmışlar zaten. Bilmiyorum ne yapsam 1500 tl ye ne önerirseniz ? Biraz bütçeyi arttırcam son çare

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
747
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
@K. Aydın 1500 TL bandında dahon ya da tern alaın. Ben 2015 Dahon D8 i 1600 e aldım 10 gün önce. Sağlamlığı tartışılmaz zaten. Dahon taşıma sınırı 105, tern 110 kg. Tern d8i de yakından inceledim o da çok hoşuma gitmişti. Gidon Dahondaki gibi içe katlansaydı kesinlikle tern d8 alırdım.

K. Aydın

Aktif Üye
Tepki
101
Bisiklet
Mosso
@Yusufclp

İyi de hocam benim kilo 115 bile bile lades yapmış olcam :) ben açıkcası dahon ve tern i yakından görmem zor internetten de direk sipariş bilmiyorum Nasıl olur ? Bir de kron da gidon yüksekliğinin ayarlanması çok hoşuma gitti.

MELİKŞAH

Üye
Tepki
136
İsim
ibrahim yıldız
Bisiklet
Peugeot
@K. Aydın

Merhaba özel değilse eğer fx 7.4ü ne kadara sattınız öğrenebilir miyim ?

Yusufclp

Forum Bağımlısı
Tepki
747
İsim
Yusuf C.
Bisiklet
Dahon
@K. Aydın 115 kilo olarak tern ve dahona güvenmiyorsanız krona hiç güvenmeyin. Kaldıki bu bisikletler taşıyabileceği ağırlığın %80 fazlasına test ediliyor. Ben 1yıl kullandığım dahon vybe c7a modelini hiç yakından incelemeden internet üzerinden denizdükkanı.com'dan almıştım. Çok ta memnun kalmıştım.

MELİKŞAH

Üye
Tepki
136
İsim
ibrahim yıldız
Bisiklet
Peugeot
Uzun yıllar baba yadigarı UO serisi peugeotu kullandıktan sonra 2 yıl önce salcano cs30 aldım ve genelde 30 - 50 km'lik turlarla mutlu mesut kullandım ancak bu yıl parkuru uzatmam ile birlikte (100 - 130 km günde) benden ruhen uzaklaşmaya başladı, şimdi bir karar aşamasındayım. Hiç kullanmadığım amortisörü ile 14 kg'nin üzerinde olan bisikletime sabit maşa almak ve bana yetersiz gelmeye başlayan, sele, elcek, gidon yükseltici derken epey bir masraf yapmayı düşünürken sattığınız bisikletten kullandım ve şu an ikilem içerisinde kaldım. Sizin katlanır tavsiyesi almak için açtığınız başlıkta da affınıza sığınarak sizden tavsiye istiyorum :)

K. Aydın

Aktif Üye
Tepki
101
Bisiklet
Mosso
@koniasun Trek'den bahsediyorsanız eğer, gözünüz kapalı alın derim. Harika bir bisiklet. Konuda da dediğim gibi satma sebebim bisikletim 1 yıl kadar yatacak olması. @Yusufclp Yok hocam kesinlikle dahon'a daha fazla güveniyorum ama taşıma kapasitesi sadece güvenle alakalı bir durum değil. Kron'un resmi bir taşıma kapasitesi yok. Hoş bence ikisinde de bir şey olmaz diye düşünüyorum. Çünkü ben trek aldığımda da karbon maşayı hoplatırsın falan dediler girmediğim yol kalmadı hiç bişi olmadı. Peki 1500 TL'ye kadar hangi Dahon veya Tern modelini önerirsiniz?