Kask temizliğini nasıl yapıyorsunuz.

aykut.34

Üye
Tepki
7
İsim
aykut
Bisiklet
Diğer
ben kaskı komple sıcak su dolu kovanın içine atıyorum üzerine şampuanı döküp kaynar suda bi uzun çubuk yardımıyla çevirip duruyorum ondan sonra 1 gün içinde bekletip soğuk suyla durulayıp kurulamaya bırakıyorum :D

Scudo

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Kaynar su fikri ilginç geldi. Onu yapana kadar çamaşır makinesi yada bulaşık makinesi de olur. Sıkma devrini de 1100 e aldımmı deme keyfine. Makineden çıkarttığımız gibi aynen çöpe. Ben tur sonrası duş alırken elimle yıkarım. Ilık su ve az sabun tertemiz ediyor. Sadece iyi durulama gerekiyor. Aksi takdirde spor sırasında kaskın köpürmesi komik olur.

vebag

Aktif Üye
Tepki
140
İsim
ethem kardaş
Bisiklet
Cube
SÜREKLİ KULLANDIĞIM BİR YÖNTEM..

Duşa girerken kask ile birlikte giriyorum, ayağımın altında yıkanıyor BEDAVADAN VE PRATİK :)

hAFTADA bir yıkıyorum zaten

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
Bayadır yıkamamıştım bugün detarşanlı ılıksuya bastım bekeldi ve birZ ovaladım,

Çırtçırtlar yerinden çıkıyor ve mukavemetsiz, onları tekrardan yapıştırmak gerek

ismail.yüksel

Forum Demirbaşı
Tepki
276
benimki de leş gibi olmuştu, çamaşır deterjanıyla elde yıkadım mis gibi oldu.

AnılDemir41

MounTain Bike
Tepki
172
İsim
Anıl
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bir kaç gün önce Sapanca-Izmit turu yaptim ve yolda yağmura yakalandim,az önce kaskimi temizlerken bu konuyu açmak aklıma geldi. Size göre en sağlıklı en steril kask temizleme teknikleri nasıl olmalı? Ben ıslak peçete ile üzerini silip dış fırçası ile temizliyorum daha güzel fikirleri olanlar varsa dinlemek isterim.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Ben uzun tur sonrası içindeki süngerleri çıkartıp makinede yıkatıyorum. Kaskı da ılık su ile temizliyorum.