Kaliteli V fren papucu hangisi?

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.276
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Mosso Legarda 2221 MSM V şehir bisikletim var şehir içinde ve geziler için aktif kullanıyorum hangi pabucu önerirsiniz, bisikletim daha 2 haftalık ama... Servis düzgün takmamış pabuçları ben de farketmedim malesef arka frenin pabuçu yemiş. Ben de değiştirmek istiyorum. 290253 dosyayı görüntüle
Ben 3 renk pabucun brakco markalısını kullanıyorum. Bir çiftini 20 tl ye almıştım yani uygun fiyatlı. Fren performansı çok çok iyi tabii fren ayarlarınızı iyi olması lazım.

• Beğen
Tepkiler: ibrahimb667
Scudo

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.938
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bahsettiğiniz pabuç bu mu acaba, yorumlarda Brakco marka gönderildiğini söylemişler hep
290257 dosyayı görüntüle
Baradine ve Brakco pabuçları kusursuz şekilde aynı. Bence üretici aynı, sadece marka farklı. Bende her ikisinin de 3 renk ve tek renk olanları var, birbirlerinden ayırmanın bir yolunu bulamadım henüz.

gok2

Üye
Tepki
4
İsim
Goktug
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Baradine markası iyi, zaten arkadaşların söylediği gibi.
Ben düzgünce araştırmadan farklı bir marka nın ürününü almıştım keşke araştırsaydım :)

• Beğen
Tepkiler: ibrahimb667

Gezegen

Üye
Tepki
95
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar,
Tur bisikletim için, sık sık yola düşmesim de yolda yüklüyken iş görmesi ve özellikle kaliteli jant çemberlerime zarar vermemesi için fiyat-performans ürünü V-fren pabuç önerileri alabilir miyim?
Şişman bisikletten kutusuz Baradine, tek renk siyah, uygun fiyatlı pabuçlar kullanıyordum, en son bakım yaptırdığım bisikletçi, jantlarımın ömrü için kaliteli pabuç kullanmamı önerdi, hoş pabuçların görünümünden hepten dandik olduklarını da düşünmüş olabilir veya Baradine marka da olsa kullandığım tek renk siyah, ucuz pabuçlar gerçekten dandik de olabilir.
Fiyatlardan haberim yok ama çiftine en çok 250 TL ayırabilirim.
Teşekkürler.

Kadir Eskici

Forum Bağımlısı
Tepki
1.741
İsim
Kadir
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar,
Tur bisikletim için, sık sık yola düşmesim de yolda yüklüyken iş görmesi ve özellikle kaliteli jant çemberlerime zarar vermemesi için fiyat-performans ürünü V-fren pabuç önerileri alabilir miyim?
Şişman bisikletten kutusuz Baradine, tek renk siyah, uygun fiyatlı pabuçlar kullanıyordum, en son bakım yaptırdığım bisikletçi, jantlarımın ömrü için kaliteli pabuç kullanmamı önerdi, hoş pabuçların görünümünden hepten dandik olduklarını da düşünmüş olabilir veya Baradine marka da olsa kullandığım tek renk siyah, ucuz pabuçlar gerçekten dandik de olabilir.
Fiyatlardan haberim yok ama çiftine en çok 250 TL ayırabilirim.
Teşekkürler.
Baradine 3 renk. Başka model kullanmaya gerek yok.

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.594
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben orijinal sınavı
Shimano kullanıyorum. Memnunum.

seyhanla

Forum Sever
Tepki
1.304
İsim
Sayit Seyhan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Peugeot
Merhaba, vanrysel 105'li yol bisikletim için bu fren papuçlarını almayı düşünüyorum ? daha önce kullanan oldu mu nasıl bilirsiniz bunları ? Farklı tavsiyelere de açığım.

(link)

Son düzenleme:

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.938
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Merhaba, vanrysel 105'li yol bisikletim için bu fren papuçlarını almayı düşünüyorum ? daha önce kullanan oldu mu nasıl bilirsiniz bunları ? Farklı tavsiyelere de açığım.

(link)
Bunlar V fren pabucu, yol bisikleti için değil.

• Beğen
Tepkiler: Awacs7n

NightWing

Üye
Tepki
3
İsim
Enes Faruk K.
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba pabuçlarım eskidiği için değiştirmeyi düşünüyorum biraz araştırdıktan sonra baradine markaya karar verdim ama 955vc ve 960v arasında performans farkı var mı anlayamadım arada 100 lira fark var değer mi yoksa kesinlikle gereksiz mi olur ?

Kadir Eskici

Forum Bağımlısı
Tepki
1.741
İsim
Kadir
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhaba pabuçlarım eskidiği için değiştirmeyi düşünüyorum biraz araştırdıktan sonra baradine markaya karar verdim ama 955vc ve 960v arasında performans farkı var mı anlayamadım arada 100 lira fark var değer mi yoksa kesinlikle gereksiz mi olur ?
İkisinin de pabuç kısmı aynı. Birinde eskiyince değiştirmek mümkün diğeri sabit. Değitirilebilen olanı almak uzun vadede daha karlı olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Şenol U.

NightWing

Üye
Tepki
3
İsim
Enes Faruk K.
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
İkisinin de pabuç kısmı aynı. Birinde eskiyince değiştirmek mümkün diğeri sabit. Değitirilebilen olanı almak uzun vadede daha karlı olacaktır.
Kartuşu satan bir yer bulamadım sanırsam 960v modelini alıcam teşekkürler.

Tepki
1.734
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kartuşu satan bir yer bulamadım sanırsam 960v modelini alıcam teşekkürler.
Bu ürünü 26” bisiklette kullanıyorum. Frenleme yapan kısım 72 mm. Ve kanallı yapısı var. Frenleme performansı her türlü yol koşulunda sert basınca lastiği kilitleyecek kadar iyi.:)

Eski pabuçlar özellikle yağmurda habire ötüyordu. Bunlarda ses ve ötme sıfır.:)

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Kadir Eskici
Tepki
1.385
İsim
MUSA
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)
Bike store dan geçen aldım. Fotoda ki ürünün aynısı geldi. Yedeklemek için aldım. Bence kaçırmamak lazım.

ugurus

Daimi Üye
Tepki
450
İsim
Uğur
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
1-2 sene önce bunu hem kendime hem kuzenime alacaktım ama kaldı öyle almadım , bir arkadaş ta benim bisiklete ayar yaptı frenlere. Çok memnun kaldım. Bana yetiyor ama. Kuzenim frenler bitti .

ben Aslı bisikletten alacaktım. O firmayı ilk sırada tutuyorum. Ama şu ürün Aslı bisiklet. Başta olmak üzere çoğu sitede Stokta yok .

acaba bu ürünün piyasada azalmasının sebebi Başka bi ürünün daha popüler ve tercih edilmeye başlaması mı ? yoksa Geçici bi azalma mı var? Ona göre stoklarında olan diğer firmaları kontrol edeceğiz yada yerine başka ürün bakacağız

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.938
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
1-2 sene önce bunu hem kendime hem kuzenime alacaktım ama kaldı öyle almadım , bir arkadaş ta benim bisiklete ayar yaptı frenlere. Çok memnun kaldım. Bana yetiyor ama. Kuzenim frenler bitti .

ben Aslı bisikletten alacaktım. O firmayı ilk sırada tutuyorum. Ama şu ürün Aslı bisiklet. Başta olmak üzere çoğu sitede Stokta yok .

acaba bu ürünün piyasada azalmasının sebebi Başka bi ürünün daha popüler ve tercih edilmeye başlaması mı ? yoksa Geçici bi azalma mı var? Ona göre stoklarında olan diğer firmaları kontrol edeceğiz yada yerine başka ürün bakacağız
Baradine = Brakco
(link)

SEL PER

Forum Demirbaşı
Tepki
793
İsim
Selçuk
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bracko iyi bir ürün olarak biliniyor ama bir ürün standarti yok. Son aldığımda çok ses yaptı değiştirmek zorunda kaldim

Tepki
1.734
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Baradine = Brakco
(link)
Brakco M960 V ürününü 6 aydır kullanıyorum.
Frenleme performansı, fren kollarına orta kuvvette abansak bile lastikleri kilitleyecek şekilde iyi. Eski fren pabuçlarımda bunun için fren koluna full abanmam gerekiyordu.

bu fren pabucu bırakın kuru havayı, ıslak yağmurlu havada bile ötme ses yapmıyor.

etiketinde zaten hoparlör üzerine çarpı ifadesi var.:) Bkz foto.
Edit: ocak ayında da yazmışım ama güncel durum bilgi de vermiş oldum.:)

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Spartiat

🌲🌳🚴🚴🚴🌳🌲
Tepki
11.938
İsim
H. Barış NEVRES
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Brakco M960 V ürününü 6 aydır kullanıyorum.
Frenleme performansı, fren kollarına orta kuvvette abansak bile lastikleri kilitleyecek şekilde iyi. Eski fren pabuçlarımda bunun için fren koluna full abanmam gerekiyordu.

bu fren pabucu bırakın kuru havayı, ıslak yağmurlu havada bile ötme ses yapmıyor.

etiketinde zaten hoparlör üzerine çarpı ifadesi var.:) Bkz foto.
Edit: ocak ayında da yazmışım ama güncel durum bilgi de vermiş oldum.:)
Ses hakkındaki yorum sanırım benimkinden bir sonraki mesaj için. Çünkü ben sesten şikayet etmem, çözerim :)

Kadir Eskici

Forum Bağımlısı
Tepki
1.741
İsim
Kadir
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Atak bisiklette baradine pabuç stokta gözüküyor.
(link)
(link)

Son düzenleme: