Kaizen

Scudo

Lütfü Çolak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.811
o minik yavru ile dün tanışma fırsatı buldum. :)
tatlı, şeker bir şey.

kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim, hayırlı olsun halil'cim.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Arkadaşlar hepinizin iyi dilekleri için çok çok çok teşekkürler :)
Darısı sizlerin başına.
Bir kaç soruyu yanıtlayalım;

@OnurC
Bu sorunun yanıtı ilk 2 sayfadan birisinde var :) (Hileli çektik :D)

@bisikletletçi52
Cevap: Sıfır :) Bisikleti toplamayı dün bitirdim. El insaf :) Yarın bir yarış var malum ancak girmeyi düşünmüyorum. Çünkü jant seti yeni ve örüldükten sonra ilk akordu yapılmadı. Seti elime almak istemiyorum :). Amortisör ve kadro da yeni, henüz ikisinin de arazide verdiği tepkilere alışık değilim. Kendimi riske atmak istemiyorum. Kısmet İzmir yarışına ;)

@Atacan
Scale kadro tek satılmıyor normalde. Ancak binbir rica, tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır felfesini benimsemek gibi bir kaç noktaya dikkat ettikten sonra bisikletten bozup, parça fiyatını düşüp kadroyu alma şansınız var. Hazır yeri gelmişken buradan Erdoğanlar Bisiklet ve özellikle tatlı dilli abim Lütfi Abi'ye de teşekkürü borç bilirim :)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Bir de ek yapıyım önceki mesajıma :)
Bugün Kaçkar Bisiklet'in Ortaköy'deki servisinde, dijital askı terazide (Evet evet :D dijital askı terazileri var :D) bisikletimi tarttık. KM saati dahil 10,72 kg geldi bisiklet :) Eh demek ki hesaplarımız yakın tutmuş...

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
hayırlı olsun halil guzel bisiklet yapmıssın .. gule gule kullan ..

jamssea

Daimi Üye
Tepki
205
Merhabalar.Güle güle kullanın.Yeni bir felsefe sistemi daha öğrenmiş oldum.Ben bunun için de teşekkür ederim ayrıca.Zaten sanıyorum bisiklet için söylenecek her şeyi benden öncekiler söylemişler.

Tamer Çetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
433
Bisiklet
Giant
Çok güzel bisiklet olmuş kardeşim .
Hayırlı olsun , güzel günlerde binersin umarım .
Bu arada ben de Gaziosmanpaşa'dayım belki denk geliriz bir vakit . . .
Maliyet konusunda mahsuru yoksa bilgi verebilir misin acaba ?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Tamer selam
Maliyet konusunda bir şey söyleyemeyeceğim. Çünkü ben ilk yüksek komponentli bisikletimi 2005 senesinde aldım. O günden beri de ufak tefek değişiklikler yaparak sürekli bisikletimi güncelliyorum, yani Kaizen konusunda ciddiydim :).
Hatta ilk bisikletimden geriye şu anda sadece ön ve arka vitesler (XT), barend (Ritchey WCS) kaldı.

mutu88

Daimi Üye
Tepki
181
Çok güzel olmuş hocam
Kadro süper. Epey uğraşmışsın anlaşılan
İnşallah çok yarış kazandırır sana

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@HaliliOzturkScale 10'un barend ve pedallı halinin 10,1kg'ı bulduğu düşünülürse süper ağırlık. Hayırlı olsun.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Gürol Abi zaten şöyle bir baktığında artık bir kaç malzeme kaldı, onlardan da en çok 50'şer gr gibi rakamlar düşüyor, üstelik uçuk maliyetlerle.
Örneğin sele borusu Thomson Master Piece veya Easton karbonlar arasından seçilirse (400 mm. için) 70 gr kadar, vites sitemi ön-arka vites, vites kolları, ayna kol değişimi ile 200 gr gibi rakamlar kazanılabilir :). Ancak bunlar gereksiz değişiklikler olur şu an için.

Bir detay da şu an ki lastik seti. Ön Michelin XC DRY II, arka da XRC 'Xtreme... Toplamda 1140 gr geliyorlar. Kaliteli ancak ağır lastikler.

ReSuL

Forum Demirbaşı
Tepki
83
tek kelime ile harika bir bisiklet hayırlı olsun... allah kaza bela vermesin...

bebeto_6149

Forum Demirbaşı
Tepki
110
halil abi süper bişey ya bu yanlız aklıma bişey takıldı nasıl duruyo o canavar öle:D

kalkmazdüşmez

Daimi Üye
Tepki
213
@Ercan Bayram

nasııii?
sen istanbula mı geldin?

:D :D :D :D

kesin bunuda değiştirirsin o zaman:D :D :D
değiştirene kadar güle güle çamursuz günlerde kulan:D :D:D

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@HaliliOzturkKesinlikle haklısın. Bilirsin hafif bisiklet karşılaştırılmalarında "binilebilir" bisikletler ayrı değerlendirilir. İşte ben de bütçe söz konusu olduğunda "binilebilir" tanımını hatırlamak istiyorum. Kimi parçalar var ki onlara para harcamak bisikleti "binilebilir" sınıfından çıkartıyor benim gözümde.

10,5kg civarı bütçe olarak "binilebilir" sınırda.

Emir Alaca

Forum Bağımlısı
Tepki
437
Halil'ciğim yeni bisikletin hayırlı olsun.Çok şahane oldu gerçekten,renk uyumu da harika kısacası mükemmel.Kısmetse birlikte binlerce km.yol yapacağız sarı-siyah(İstanbulspor) bisikletinle.Her zaman zevkli sürüşler dilerim.Görüşmek üzere arkadaşım.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Emir çok teşekkür ederim :)
Ah bir de ben formumu geri kazansam da habire tıkanıp kalmasam... Sanırım erken uyumam gerekiyor ama bu sıralar pek beceremiyorum...
Neyse var daha İzmir yarışına. İnşallah toparlarım kendimi.

@bebeto_6149
:) Bu konuda 2. sayfa #17 nolu mesaj der ki;
@HaliliOzturk

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kai-zen...Güzel bir felsefe ve bisikletin de mükemmel.Kazasiz sürüsler olsun Halil.Nazar boncugu tak görenler gözlerini alamazlar bu bisikletten. Bisikletine Kai-zen ismini koyabilirsin daha sonrasi için ise Kai-zen 1,Kai-zen 2 gibi devam eder :)

• Beğen
Tepkiler: sniper

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bu degisim olayinin, yani aslinda farkinda olmadan yuruttugun felsefenin (farkinda olmadan diyorum cunku sen istesen de istemesende gerceklesiyor bu degisim) saniyorum cozumu yok...

Baksana benim de birtek sele borum ilk topladigimla ayni...:D Oda uzun ve isime yariyor diye...Ustunde bunun disinda ilk halinde olan hicbir vida yok:p

Kaizen hos ama ben kontrol edemiyorum kayzenimi :D:D:D