Kadrom yandı!!

Tepki
6
astar olarak bayez boya kulllan usta bir boyacı ateşin içine beyaz katıyodu daha alevimsi gözüküyodu

Scudo

Faik BİLGİN

Forum Demirbaşı
Tepki
170
@crazyturtle

Boyaya astar katılırmı bilmem ama astarın ne için olduğu heralde şöyle.Boyanın tutunabileceği bir zemin oluşturmak.Bu iyi yapılmış bir zımpara ile eşteğer değerlikte.Bu arada boyaya astar katmak ne demek oluyor?Yani renk mi değişiyor?

yılgör

Üye
Tepki
64
Bisiklet
Specialized
faik şablon tekniği konusunda yaptıgın işte bi sorunmu var yoksa fotoraf kalitesinin bozukluğundanmı anlamadığım alev kontürlerinin düzgün olmaması.
kulandığın boyayı ve aletleri bizimle paylaşırmısın.

Faik BİLGİN

Forum Demirbaşı
Tepki
170
@yılgör

İlk denemem olduğu için tam istediğim gibi olmadı açıkcası.Şablonda hata yapmış olabilirim.Çünki şablonu kendi kafamdan ve el çizimi ile çıkarttım.Bu nedende bazı yerlerde bozukluklar olabilir.

Kullandığım malzemeler ise:

Kağıt bant,Airburush tabancası,tiner ve 5 ytl boya.(3ytl sarı 2 ytl kırmızı)

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
bunu görünce ben de ehliyet alana kadar kullandığım bisikleti hatırladım :) fırın boyada metalik siyaha boyatmıştık, sonra o halinin çok sade olduğuna karar verip aynı bunun gibi önden geriye giden alevler yapmaya karar verdim... tabelacının birine girdim, o hani levhaya harf şekilde makinede kesilip yapıştırılan kağıt mıdır, plastik midir, nasıl birşeyse artık ondan aldım. arkasına alev desenlerini kurşunkalemle çizdim ve makasla kesip dikkatle yapıştırdım. sonuç gayet başarılıydı, o yıllardan kalan birkaç resmi scanner dan geçirtirsem resimlerini de paylaşırım :)