Kadro kulakçığı= Para kapısı...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Ben böyle düşünüyorum,çünkü yıllardır kullandığımız klasik vits koruyucularının ne zararını gördük ki yeni bir icad, yeni bir para kapısı ortaya çıkarmışlar! Eskiden kadro kulakçığı yoktu,şimdi olsa ne olur olmasa ne olur? Vites koruyucular bu işi bıgüne kadar çok da iyi idare ettiler; ne yanlışlarını gördüler de bunu tarihe karıştırdılar. Ben bunun yeni bir para kazanma veya bi pazarlama stratejisi olduğunu düşünüyorum. Çünkü bi inceledim Scott un kulakçığı 45 küsür ytl, bi de küsüratı da var. Halbuki o minik parç en fazla etse etse 5 lira eder fakat minik parça olmadan da bisiklet yürümüyecek;işte tam da bu noktada o strateji devreye gitriyor adam sana onu fahiş fiyattan satıyor. İstersen alma,alma da bisikleti süreme. Hlabuki vites koruyucu olsa bisiklet yolda kalmaz boş yere 45 lira vermez bio kadar da uğraşmazdın. Ama kadro kulakçığı yüzünden bazen bisiklet sana biniyor ve rolleri değşiyoruz.:D Bir de kulakçığın düzeltme , doğrultma işlemi var ki adamlar bunun bile aletini yapmışlar. Neyse, işte ben bu oyuna gelmememk için vites koruyucu taktırcaktım fakat yer yoktu; o halde bisikleti sağ yanına düşürmemek için elimden geleni yapmaktan başka çare yok...

Scudo

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
@silvercloud

Kaçırdığınız büyük bir nokta var kadro kulakçığı vitesi korumaz, kadroyu korur. Kulakçık kırılmazsa kadro ezilebilir, kırılabilir, v.b. Koskoca Scott, Trek v.b. diğer markalar 45 ytl ile adam olacak firmalar değil, bu bisikletlerin tasarımlarını da mühendisler yapıyor.

Tabi bi noktada haklısınız kaza, çarpma v.b. durumda kulakçık ve kadronuzu kırılmaktan kurtarmak için koruyucu kullanabilirsiniz ama onlarda öyle dayanıklı şeyler değiller.

castelloterminator

Aktif Üye
Tepki
57
bi arkadaşımın eski bisan bisikleti var sürekli o dediğin yeri kaynak yapıp duruyo kulakçık olsa değişir kurtulurdu ama kaynakta tutmuyo artık gitti kadro

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
@silvercloud

Düşüncenize katılmıyorum. Trek kullandığım zamanlarda kendi hatamdan dolayı sürüş anında arka dişlinin üzerine bez düşürdüm, rampa çıktığım için kuvvetli basıyordum ve arka vites inanılmayacak şekilde büküldü, eğer kulakçık olmasaydı kadrom gidecekti.