Kadro boyu

Tepki
4
Bisiklet
Ghost
Çok teşekkürler ben dış kasıktan ölçmüştüm bacak boyumu eve gidince ilk iş olarak bacak boyumu ölçerim

@Murat B.
bencede bana en iyisi 58 cm çok teşekkürler

Scudo
Tepki
21
180 boyunda ki kişi 54 Kadro boyunu nasıl biraz eğilerek kullanıyor

iyi akşamlar.Kadrodan kadroya farklar olabiliyor diye forumdan takip etmiştim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@meteakıncı
Bisikletinizin marka modeli nedir mete bey öğrenebilir miyiz ?

ÇEVİK

Aktif Üye
Tepki
22
İsim
Volkan Ç.
Bisiklet
Trek
Benim boyum 1.80 iç bacak boyum 81 cm di yanlış hatırlamıyorsam Ben 56 kadro kullanıyorum sanki küçük gibi.Yani görünüş olarak ben biraz şişmanım o yüzden belki bisiklette iri duruyorum:) Ancak sürüş olarak çok rahatsız değilim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
Şu Kadro boyunda birisi de bitirici yorumu yapsa artık :) yani arkadaşlar yanlış anlamayın açılar kadro marka hepsi önemli ama Contador yada Cancellara bile kaç kez bisiklet markası değiştirdiler adamlar başka açıları da kullanabiliyorlar demek ki, markalar piyasa ya sürdükleri bisikletler de belli standart ta üretiyor bence yani Focus 56 bana oluyorsa Başka 56 lar da olmalı diye düşünüyorumm.....

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Arkadaşlar benim bildiğim kadarıyla kadro boyunda önemli olan noktalardan biri üst boru uzunluğudur. Şuan kullanmış olduğum kadro 49 cm geçmekte ama üst boru uzunluğu 53.5 cm. ama ondan önce kullandığım farklı firma kadroda 50 kadromun üst boru uzunluğu da 50 cm idi. Firmalar arası farkı oluşturanda kadro açıları ve üst boru uzunlukları. Kadro almadan önce sadece kadro boyuna değil üst boru uzunluğuna da dikkat etmek gerekiyor yani.

Y. Birol

Üye
Tepki
33
Bisiklet
Cannondale
Merhaba arkadaşlar....
Kısa süre içerisinde almayı düşündüğüm şehir bisikletinin bana uygun kadro boyunu nasıl hesaplayabilirim?.. Şöyleki 1.70 boyum bacaklarım vücuduma göre biraz kısa olduğu için bacak içi boyu (yanlış ölçmediysem) 68-70 cm arası.... Bu ölçülere göre alacağım bisikletin kadro boyu ölçüsü ne olmalı acaba?... Bazı ölçülerde S-M-L şeklinde geçiyor...bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz. Fikirlerini ve yardımlarını paylaşan arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum...

Y. Birol

Üye
Tepki
33
Bisiklet
Cannondale
Arkadaşım şehir-tur bisikleti almayı düşünüyorum.. Merida modeli düşünüyorum.. Pendik de efor bisikleti aradım bu hafta 2014 modellerinin geleceğini söyledi.... Sanırım hafta sonu bisikletleri incelerim...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
48 cm olması gerekiyor boyunuza göre ama bacaklar biraz kısaysa 46 cm kadro boyu size uygun olabilir..
(link)
şu siteye bi bakın ..

Y. Birol

Üye
Tepki
33
Bisiklet
Cannondale
Sanırım benim boyuma göre bacaklarım bayağı kısa :)) boyum 1.69-1.70 iç bacak boyumu şimdi tekrar ölçtüm 70-71 cm gibi geldi...iç bacak boyu 71 cm için kadro boyu verdiğin sitede 38-41 görünüyor... O zaman ben 41 cm kadro boylu bisikletmi almalıyım? Doğru mu hesapladım acaba? Ama 41 cm kadro boyuna denk gelen boy ise 1.57 görünüyor.. Bu seferde kendime uygun ölçü değeri denk getiremedim...:)) yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
En iyisi bir mağazaya gidip denemek İstanbulda yaşıyorsanız düşünmeyim ben trabzonda ne eziyetler çekiyorum bilseniz ...

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.427
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
(link) siteye girin kadro boyu cetvel penceresi var.Kasıklarınızdan ayak dahil topuğunuza kadar metre ile ölçün.Çıkan santimi cetvele girin size uygun bisiklet kadro ölçüsünü kesin net öğrenirsiniz şehir,yol,mtb fark etmez

• Beğen
Tepkiler: Y. Birol

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisikleti modelini seçerek,bacak boyunuzu yazarak otomatik kadro hesaplama programı buldum.Ne kadar doğru çıkıyor bilemiyorum.Sizin seçiminiz Trekking modeline uygun gözüküyor. (link)

• Beğen
Tepkiler: Y. Birol

Onur K.

Forum Demirbaşı
Tepki
379
Linklerdeki dosyalardan faydalanabilirsiniz.

Yol bisikleti için (link)
MTB için (link)

Ayrıca; (link) adresinde birkaç basit hesaplama yapabilirsiniz.