Kadro boyu karmaşası

coffeebean

Üye
Tepki
0
İsim
ozan
Başlangıç
2022—23
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Boy ve iç bacak ölçünüz tam uyumlu, bacaklarınız daha uzun değil.
Yurdum bisiklet üreticilerinin kadro boyu derdi Carraro için de geçerli. Web sayfasında kadro ölçülerinde karmaşa var 46,51,56 kadroların hepsine aynı Stack değerini yazmışlar. 46 veya 51 kadrodan birini almanız gerekli. Deneme şansınız yok mu? Bir de sportive için ayrı konu başlığı olsa gerek orada da gerçek kullanıcılardan hangi boy ile hangi kadroyu kullandığını sorabilirsiniz.
hocam şöyle deneme şansım var fakat biraz tecrübesizim tam olarak nasıl deniyeceğimi bilmiyorum. Bisiklet konusu da şöyle arkadaşım sağlık problemi nedeniyle elden cıkarıyor toplamda 1000km bile yapmamış tertemiz bir bisiklet kadro 51 fiyat olarak da 7500 civarı dedi avantajlı geldi açıkcası.

bir de şöyle bir durum var bacak iç boyu ölçerken bacak arasından dip noktaya gidersem 86 gibi çıkıyor 83 ten bi tık daha uzun sanırım aslında.

Scudo

krank

Aktif Üye
Tepki
295
İsim
Onur G.
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
hocam şöyle deneme şansım var fakat biraz tecrübesizim tam olarak nasıl deniyeceğimi bilmiyorum. Bisiklet konusu da şöyle arkadaşım sağlık problemi nedeniyle elden cıkarıyor toplamda 1000km bile yapmamış tertemiz bir bisiklet kadro 51 fiyat olarak da 7500 civarı dedi avantajlı geldi açıkcası.

bir de şöyle bir durum var bacak iç boyu ölçerken bacak arasından dip noktaya gidersem 86 gibi çıkıyor 83 ten bi tık daha uzun sanırım aslında.
Ben 51 kadronun size uyacağını düşünüyorum. Sele ayarını yapıp ( YouTube üzerinde çok sayıda video var) bisiklet üzerinde duruşunuza dikkat ederek sürün. Eğer iki büklüm sürmüyorsanız veya gidona zorlukla yetişmiyorsanız genel anlamda bisiklet size uygundur. Bu bacak boyu ile bisikleti bacak aranıza aldığınızda üst borunun hassas bölgelere temas edeceğini veya rahatsız edeceğini sanmam.