kadro boyu benim kisa boyum sorunsali...

mzgrknc

Daimi Üye
Tepki
83
simdi arkadaslar benim boy 1.72 kadar. istedigime yakin uygun bi bisiklet buldum hersey tamam bu sefer de ogrendim ki kadro boyu 19 inch imis. genelede sehir ici tur ve gunubirlik sehirdisi geziler icin kullanacagimi dusunursek bisikleti, ne diosunuz kadro boyu cok mu buyuk. ooo seni asar o boy, git boyuna gore kadro bul mu diosunuz? demiyosaniz ne diosunuz?
iyi aksamlar

Scudo

MustafaOnderATiK

Forum Bağımlısı
Tepki
755
İsim
Mustafa Önder ATİK
Bisiklet
Giant
17 inch kadro al. Bu çok büyütülecek bi sorun değilki. Sor bakalım 17 inch kadroları varmıymış. Olmazsa sen o beğendiğin bisikletin tüm ekipmanların al kadrosu 17 inch olan yeni bir kadro al. Benim tavsiyem böyle.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

Koray Karaman

Forum Bağımlısı
Tepki
752
Evet katılıyorum..Senin boyuna 17 " kadro uygun olur.. ;)

19 " biraz büyük kaçar...

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Eğer imkanın varsa 16" al.

Benim boyum 172-173. Bacak boyum normalden biraz uzun. 17,5" kadro kullandım daha önce, kadro her ne kadar apış arama değmiyorsa da benim için uzundu. Bu da daha fazla eğilmek demek. Kısa gidon boğazı ile bir miktar aşılabilir bu durum belki ama, 16" bir kadro alırsan uygun ölçüde sele borusu ve gidon boğazı ile ideale ulaşırsın.

Bu arada aslında 16", 17" gibi terimlerden bahsetmek biraz kötü. Neden dersen, bu markaya göre değişiklik gösteriyor. Doğru tabir aslında "small" veya "küçük" beden bir kadro demek. (Bkz. Scott'ın S kadroları 15,5", Giant'ınkiler 17" diye geçiyor. Ama her iki kadronun da üst boru efektif uzunluğu 570 mm civarında [+- 5mm] )