Kadın bisikletçiler

Ronin45

Forum Bağımlısı
Tepki
2.678
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
Merhaba arkadaşlar, 10 Mayıs gibi Antalya'dan başlayıp Fethiye taraflarına doğru pedallamayı düşünüyorum. Bu tura yalnız çıkmayı düşünüyordum fakat eşimin tavsiyesiyle arkadaş aramaya başladım. Zorlu bir tur olmayacak. Amacım doğada vakit geçirip, kamp atıp pedallamak. Hiç rahatına düşkün bi insan değilim. Biraz beni tanımanız açısından belirteyim, bisikletimle İran'a ve Edirne'den Çin'e gitmişliğim var. Yol arkadaşımın da haliyle mızmız olmamasını isterim. Umarım vardır birileri burada Sevgiyle kalın..
Dipnot:Kadın arkadaşlara sesleniyorum.
Kadın bisikleti ile Çin’e gitmiş iki mesaj atmış, biz markete gidince en az on mesaj atıyoruz.
Konuyu sonuna kadar okudum ve vardığım sonuç şu oldu: kadınlar kendini rahat hissetmediği ortamlarda bulunmuyorlar.

• Beğen
Tepkiler: sspl
Scudo
Tepki
39
İsim
İdil
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Herkese merhaba. Ben de Bursa'dan katılıyorum. MTB kullanıyorum ve çok yeniyim.
Bu başlık altında bir sürü buluşma planı yapılmış genelde ve yıllar olmuş aktif konuşulmayalı ama olsun ben yorumumu atayım 😁 Bir de korneasına metal kaçan abla iyidir umarım. Cidden tehlikelileri dışında güzel, ferahlatıcı, huzur verici bir spor ve hobi 😊 Benim de başıma tehlikeli bir olay gelmişti. Haziran ayında oldu olay. Saat akşam 10 civarıydı ben de bisikletimle eve dönüyordum. Kulağımda da kulaklığım vardı ama etrafı duyamayacak kadar yüksek sesle dinlemiyordum. Aslında çok saçma ve bir yandan da komik çünkü tek yaptığım bisikletimi durdurup su içmekti. Sonra solumdaki dükkanlardan ses gelmeye başladı ama bir yandan araba sesi de geliyordu tam ayırt edemedim. Sonra kulaklığımı çıkarıp baktım... Bir dükanın önünde oturan evsiz gibi görünen bir amca bana sesleniyor ama var gücüyle bağırarak. Dediği şey ise "LAAN... LaNn... LANNN BİR GELSENE" ve devamında yazmayacak olduğum bir kaç küfür etti. Bana mı diyor diye emin olduktan sonra bana doğru yaklaşsa kendimi nasıl korurum diye düşündüm ama kendimi koruyabileceğim tek şey bisikletimi fırlatmak olabilir ki çok riskli bir hareket ve bisikletimi seviyorum. O yüzden bütün bu süreç boyunca ben suyumu içtim ve sonra hiç duymamışım gibi gittim yanıma da yaklaşmadı zaten. Uzaktan çoğunu anlayamadığım küfürler savurdu. İlk defa böyle bir şey yaşadım ama bir şey olmadı neyseki. Zaten o olaydan sonra direkt eve gittim. Aklıma da hiç gelmedi polisi aramak. Aramalı mıydım ondan da emin olamadım zaten. Ondan sonra ablama anlattım ve çok güldük ama tabiki o an yaşadığım duygular hiç komik değildi. Böyle bir saçma olaydı yani umarım kimsenin özellikle benden de küçük olan insanların başına böyle tehlikeli şeyler gelmez...
Herkese güvenli sürüşler dilerim 🤗

onatt

Üye
Tepki
55
İsim
M. Turhan
Başlangıç
1965—66
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Herkese merhaba. Ben de Bursa'dan katılıyorum. MTB kullanıyorum ve çok yeniyim.
Bu başlık altında bir sürü buluşma planı yapılmış genelde ve yıllar olmuş aktif konuşulmayalı ama olsun ben yorumumu atayım 😁 Bir de korneasına metal kaçan abla iyidir umarım. Cidden tehlikelileri dışında güzel, ferahlatıcı, huzur verici bir spor ve hobi 😊 Benim de başıma tehlikeli bir olay gelmişti. Haziran ayında oldu olay. Saat akşam 10 civarıydı ben de bisikletimle eve dönüyordum. Kulağımda da kulaklığım vardı ama etrafı duyamayacak kadar yüksek sesle dinlemiyordum. Aslında çok saçma ve bir yandan da komik çünkü tek yaptığım bisikletimi durdurup su içmekti. Sonra solumdaki dükkanlardan ses gelmeye başladı ama bir yandan araba sesi de geliyordu tam ayırt edemedim. Sonra kulaklığımı çıkarıp baktım... Bir dükanın önünde oturan evsiz gibi görünen bir amca bana sesleniyor ama var gücüyle bağırarak. Dediği şey ise "LAAN... LaNn... LANNN BİR GELSENE" ve devamında yazmayacak olduğum bir kaç küfür etti. Bana mı diyor diye emin olduktan sonra bana doğru yaklaşsa kendimi nasıl korurum diye düşündüm ama kendimi koruyabileceğim tek şey bisikletimi fırlatmak olabilir ki çok riskli bir hareket ve bisikletimi seviyorum. O yüzden bütün bu süreç boyunca ben suyumu içtim ve sonra hiç duymamışım gibi gittim yanıma da yaklaşmadı zaten. Uzaktan çoğunu anlayamadığım küfürler savurdu. İlk defa böyle bir şey yaşadım ama bir şey olmadı neyseki. Zaten o olaydan sonra direkt eve gittim. Aklıma da hiç gelmedi polisi aramak. Aramalı mıydım ondan da emin olamadım zaten. Ondan sonra ablama anlattım ve çok güldük ama tabiki o an yaşadığım duygular hiç komik değildi. Böyle bir saçma olaydı yani umarım kimsenin özellikle benden de küçük olan insanların başına böyle tehlikeli şeyler gelmez...
Herkese güvenli sürüşler dilerim 🤗
Geçmiş olsun. Bu gibi durumlar için yanınızda göz yaşartıcı spray bulundurun her zaman.

• Beğen
Tepkiler: necmeddin
Tepki
39
İsim
İdil
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Teşekkürler. Bulabilirsem alabilirim sanırım ama bulundurmak yasak diye biliyorum. Onun yerine alternatifler arayacağım.

portakallimon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Teşekkürler. Bulabilirsem alabilirim sanırım ama bulundurmak yasak diye biliyorum. Onun yerine alternatifler arayacağım.
Benim tecrübelerime göre polis böyle olayları umursayıp dinlemiyor bile. Bence kendi başınızın çaresine bakabilecek kadar hazırlıklı olun.

Samet M.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.139
İsim
Samet
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Başlık altında tüylerimi diken diken eden ilanlar var. Herifin biri gelip bir aylık kalmalı tur için kadın arkadaş ilanı veriyor. Kadını da ben dedim, kendisine kalsa "bayan" arıyor. Alta telefon numarasını instagram hesabını da bırakıyor. Evlerden ırak.

Tepki
1
İsim
Es
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar, çoğunluğunu erkeklerin oluşturduğu bu forumda umarım pek sakin olan bu başlıkta bir hareketlilik sağlanır. Samsun'dayım ve yenilerde eşimle yol bisikleti aldık. Yakın zamanda şehirlerarası gezmek istiyoruz. Bisiklette epey yeni sayılırım. Öyle ki bir kaç gün önce ufak bir kaza geçirdim. Sizlerin deneyimlerini, önerilerini dinlemek isterim.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

qtay

Daimi Üye
Tepki
361
İsim
Kutay
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar, çoğunluğunu erkeklerin oluşturduğu bu forumda umarım pek sakin olan bu başlıkta bir hareketlilik sağlanır. Samsun'dayım ve yenilerde eşimle yol bisikleti aldık. Yakın zamanda şehirlerarası gezmek istiyoruz. Bisiklette epey yeni sayılırım. Öyle ki bir kaç gün önce ufak bir kaza geçirdim. Sizlerin deneyimlerini, önerilerini dinlemek isterim.
hayırlı olsun :) aman dikkat edin

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.652
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
hayırlı olsun :) aman dikkat edin
O kadar da kötü değil yurdum insanı. Bisikletçi gibi görünürseniz pek bir kibar davranıyorlar. Hatta ingilizce bile konuşuyorlar.😅
Yetişiyor yetişiyor.😉
20200816_163423.jpg

qtay

Daimi Üye
Tepki
361
İsim
Kutay
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti

ErzincanLee

İnsanı Ayakta Tutan Tek Şey , Ayakları dır. =))
Tepki
2.378
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hayırlı olsun. Kazasız belasız güzel günlerde kullanın.

• Beğen
Tepkiler: Esholdingceosu