Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İzmir'den Kemalpaşa'ya, Büyük Nif'e

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında burl tarafından paylaşıldı.

1. burl

burl Üye

Seviye:
    Br Cuma akşamı son dakika nereye gitsek nereye gitsek diye düşünürken hızlı bir telefon, sms ve msn trafiği içinde Kemalpaşaya gitmeye karar veriyoruz. sabah 9:00 da toplanıp (reklam olacak ama) Tansaş önünden yola koyuluyoruz. elbette çantaları da yiyeceklerle dolduruyoruz :) hava serin, 21 derece sabahın bu saatinde daha da soğuk. beklemekten üşümeye başlıyoruz. herkes büyük bir şevkle pedallamaya başlıyor....​
    1 [​IMG]

2 [​IMG]

Bornova'dan çıktıktan sonra Belkahve rampasını tırmanıp. Kemalpaşa girişindeki benzin istasyonuna kadar hiç durmadan pedaladık. burda benzin istasyonunda verdiğimiz Urfalı Kurban kamyon şöförü bize "Wait wait" diyerek bekleterek fotoğrafta karede aramıza girdi. Kurban bizi Gevur sanıyormuş. İzmirliyiz çok şükür az çok gevuruz :D
    3 [​IMG]

Kemalpaşa içinden artık dağa tırmanmaya başladık. yerleşim alanı yavaş yavaş ayaklarımız altında kalıyor...​
    4 [​IMG]

Çocuklar çok sevdi bizi. elbette en başta onlarda bizi gevur sandı. Türkçe konuşunca yüzlerindeki ilk ifade görmeye değerdi. sağolsunlar bize doğru yönü gösterdiler.​
    5 [​IMG]

6 [​IMG]

Tırmanırken ara sıra durup bikaç poz fotoğraf çekilmesek olmaz:)
    7 [​IMG]

8 [​IMG]

Amcamız ve tayı ile epey yol katettik. Amcamız da konuşkanmış. yolumuz sayesinde su gibi akıp geçti. ​
    9 [​IMG]

10 [​IMG]

En küçüğünden beslenme molası verdik. dağ havası iştah açıyor. az yedik desem yalan olur. utanmasak çantanın yarısını boşaltacağız.​
    11 [​IMG]

12 [​IMG]

Yanılmıyorsak bir bukalemun gördük. çok hızlıydı sabit bir foto çekemedik. yakalayabildiğimiz kadarını sizlerle paylaşıyoruz​
    13 [​IMG]

Veeee rakım 780. çok yüksek değil ama artık karnımız çok aç. zirveye de fazla bişi kalmadı. bi kenarda durup daha önceden kamp ateşi yakılmış bi yerde biz de kendi ateşimizi yaıp yemek için hazırlıklarımızı yapıyoruz.​
    14 [​IMG]

Ateş hazır olana kadar bikaç foto çekmezsek olmazzzzzz.....​
    15 [​IMG]

16 [​IMG]

17 [​IMG]

18 [​IMG]

19 [​IMG]

20 [​IMG]

Sonunda sucukları pişirmeye başladık. o kadar açtım ki bi parçasını çiğ olarak yedim :D
    21 [​IMG]

işte sucuklar bu boydaydı :)
    22 [​IMG]

Offff yine çok fena ağzım sulandı. sizin de değil miii??? ​
    23 [​IMG]

24 [​IMG]

bi yandan sucukları pişirirken diğer yandan da tırmanırken terleyen giysilerimizi kurutma derdindeyiz​
    25 [​IMG]

26 [​IMG]

MMMMMMM. çok güzel oldu. ohh be kendimize geldik valla....​
    27 [​IMG]

sizlerde buyurmaz mısınız??​
    28 [​IMG]

29 [​IMG]

Sucuk ekmek üzerine yediğimiz onca şeyi hiç saymıyorum. sanki aylardır aç kaldık:) işimiz bittikten sonra herhangi bir faciaya sebep olmamak için ateşi iyice söndürüp üstünü toprakla kapattık.​
    30 [​IMG]

ve dönüş yolundayız. çıkarken çekemediğimiz bazı fotoları şimdi çekelim dedik. manzara bi harika​
    31 [​IMG]

32 [​IMG]

33 [​IMG]

amcamız nereye ev kuracağını biliyor vallaa. insan yaşlanmaz buralarda​
    34 [​IMG]

35 [​IMG]

36 [​IMG]

37 [​IMG]

sonunda kazasız belasız şehir merkezine indik. çayların yanında gelen bedava su ikramı çok iyi geldi. ​
    38 [​IMG]

39 [​IMG]

Baksanıza nasılda gülüyor. elbette bu güzel turumuzdan sonra böyle mutlu olup gülmemek elde değil. yorgunluğumuzun üstüne gördüğümüz yerlerin hazzı içindeyiz.​
    40 [​IMG]

bundan İzmir girişine 20 km yolumuz var. yolumuzun üzerinde sayısal lotocuda kupon doldurduk ama maalesef kazanamadık kazandıramadık. Belkahve inişi muhteşemdi. 70 km li hızlar gördüm. şansımıza karşıdan esen sert rüzgar yoktu. ​
    gün sonunda hava iyice serinledi. herkes tam zamanında eve girdi. ​
    bu turda yol arkadaşlarım Atilla Abi, Levent, Olcay ve Özgü'ye çok teşekkür ediyorum. ​
    başka bir turda görüşmek üzere hoşçakalın ​
    NOT: İlerleyen sayfalarda ilave resimler gelecek.....

2. Caner Bozkurt

Caner Bozkurt Forum Demirbaşı

Seviye:
    Güzel bi tur olmuş belli resimlerden paylaşım için teşekkürler.
    Bi sorum olacak nif'teki alabalık çiftligine kadar çıkmadınız galiba?

burl bunu beğendi.
  3. unlu

unlu Kıdemli Üye

Seviye:
    vay vay vay demek kaçırdığım şey buymuş. nereden nereye gittiniz yav ben anlamadım. önceki hafta gittiğimiz köye uğradınız mı göremedim de heralde kemalpaşa ya ordan dağa sonra tekrar kemalpaşa ya indiniz heralde. levent abinin geldiğini bilmiyodum. haftasonu görüşürüz hadi hoşçakalın.

burl bunu beğendi.
  4. simpleman

simpleman Yeni Üye

Seviye:
    serdar yine eline sağlık fotoroman olayında senin üstüne yok valla :D
    canifirthart arkadaşımıza ben cevap vereyim. çiftiğe 5 kilometre kadar kalmıştı ama hem hava bozmaya çok meyilliydi hem yorgunduk hem de çok acıkmıştık. açıkçası bütün bunları es geçemedik ama bir dahaki sefere bu yoldan kaynaklara ineceğiz umarım.
    serdar yeniden teşekkürler ayrıca yol arkadaşlarımız atilla abi, levent, özgü'ye d çok teşekkürler.

5. simpleman

simpleman Yeni Üye

Seviye:
    selamlar. soruya ben cevap vereyim. çiftliğe 5 kilometre kadar kalmıştı. ama hava bozmaya meyilliydi ne zaman yağacak diye bekliyorduk hep. ayrıca hem yorulduk hem de çok acıkmıştık. dayanamadık açıkçası... ama bir dahaki sefere bu yoldan buca kaynaklara inmeyi umuyoruz. aslında asıl hedefimiz de buydu bu turda...

unlu, white_sirius, burl ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  6. derya.yildirim

derya.yildirim Kıdemli Üye

Seviye:
    13. fotoğraf ilgimi çekti. Elimdeki dökümanlardan incelediğim kadarı ile İzmir'de olası yaşayabilecek ve gördüğünüz kertenkele türüne benzeyebilecek "İri Yeşil Kertenkele - Lacerta trilineata" var. Fotoğraf biraz daha ayrıntılı olabilseydi daha kesin bilgi edinebilirdim.

Pedalınıza sağlık.

7. deepcriminal

deepcriminal Aktif Üye

Seviye:
    güzel gezi, bizde havalar düzelsin diye sabırsızlıkla bekliyoruz.. :)

unlu ve burl bunu beğendi.
  8. burl

burl Üye

Seviye:

Derya, inan ki yakından fotoğrafını çekmeyi çok istedim ama yaratık kaçıyor. buna da şükür. en azından kareden kaçamadı. 4X zoom la bu kadar oluyor. kusura bakma ;)

handetiras, unlu ve derya.yildirim bunu beğendi.
  9. Levent Temiz

Levent Temiz Kıdemli Üye

Seviye:
    serdar o yorgunlukla mangalın başına üşüşüp sigara içer gibi azımıdan dumanlar çıkan anları da değerli forum üyelerine karelememiz lazımmış şimdi anlıyorum:) , dönüş oldukça hızlıydı ama gelirken 40 km kadar rüzgar karşıdan esti ve bizi yordu o yüzden zirveye 4 km kala (hatta 2km 2 kmde inişle balık çiftliğine ulaşılıyordu) mangalı yaktık. bu kadar keyifli geçtiğine göre gezilerimiz devam edecek ; öle görünüyor :in:

unlu, burl ve Nail USANMAZ bunu beğendi.
  10. Nail USANMAZ

Nail USANMAZ Bisikletkolik

Seviye:
    Yine coşmuşsunuz Serdar. Ayaklarınıza sağlık. Bak sucukların içini pişirmiyorsunuz, ondan sonra soda moda, mideyi bozuyorsunuz.:D Afiyet şeker olsun. Görüşmek üzere.:in:

unlu, burl ve Levent Temiz bunu beğendi.