İzmir Dağ Bisikleti Grubu

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Sevgili Arkadaşlar,

Bugün canım bisiklete binmek istedi öğleden sonra ve eski bir dostu birlikte binmek için aradım. Sonra dedim ki kendi kendime "eski günlerde ne güzel kemikleşmiş bir gruptuk, şimdi binecek kimse bulamıyoruz"

Aslında bulamıyoruz değil, buluşamıyoruz. Birbirimizden habersiz biniyoruz çoğu zaman. Artık İzmir'de çok daha fazla bisiklete binen insan var. Ve şehrimizin avantajı olan dağ rotalarının yakınlığı dağ bisikletini avantajlı kılıyor.

Çoğu arkadaşımız tek başına dağ yollarına çıkıyor, hem riskleri hem de rotaları paylaşmak için İzmir Dağ Bisikleti Grubu'na start verme zamanı gelmiştir diyorum.

Eskiden hiç bir yorum ya da tartışma yapmadan bir karar verip haftasonu programını ona göre uygulardık. Böylece her kafadan ses çıkmadığı için de karmaşa olmazdı ve herkes eve zevkten 4 köşe dönerdi.

Konuyla ilgili olarak free host üzerine ya da yerleşik bir domain'e bir sayfa açmayı düşünüyorum.

Fikirlerinizi bekliyorum.

Scudo

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Arkadaşlar izmirbisiklet.com altında , bağlantılar başlığında 3. sırada grubumuz sanal olarak hayata geçmiştir. (link)

Nuri O.

Forum Demirbaşı
Tepki
81
Bisiklet
Trek
merhaba , foruma da üye oldum , takip edeceğim ;) hayırlısı olsun izmir'li bisiklet severlere ...

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Arkadaşlar geç te olsa;

Yarın sabah saat 8′de Karşıyaka grubu Soğukkuyu trafik önünde buluşuyoruz. Saat 9′da diğer yerlerden gelecek arkadaşları Ege Üniversitesi kampüs önünden alıp Sabuncubeli’nden tırmanıp Karagöl’den Karşıyaka’ya iniyoruz.

Yola çıkan herkesin yanına karbonhidrat, aburcubur ve su almasını hatırlatırım.

Sabuncubeli'ni tırmanırken durmamak lazım.

ilker g.

Daimi Üye
Tepki
108
Ege universitesi hastenesi önünde beklemişim.Kafa iyiyken yanlış okumaktan.9.20 ye kadar orda bekledim gelen giden olmayınca manisaya doğru yol yapıp geri geldim.Kısmet değilmiş demekki karşılaşmak.

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Ah be, biz de kampüse baktık gelen giden olmadı.

Böyle işlerde hep kısmet değilmiş demek lazım ;) Çok bir şey kaçırmadın :) Devamı gelecek.

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
@Mehmet İlker Gel

Başlığı oku bakayım ne yazıyor :D MTB ile asfaltta giden tayfa dağ bisikletçisi sayılmaz.

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Mehmet İlker hiç uyuduğun oluyor mu kardeşim :) Saat 02:15 diyor.

Madem asfalttan çıkmam diyorsun, o zaman da yalnız kamazsın merak etme.

ilker g.

Daimi Üye
Tepki
108
Yok çıkmam demedim eminim ki toz toprak çok hoşuma gidecek ;) Söyle haftasonu kamplı çadırlı falan yaparsanız birşeyler yada günü birlik sadece toz toprakta tekerlekleri değiştirip gelirim ;) Okuduğum bölümdem dolayı pek uyumak mümkün olmuyor :)

ilker g.

Daimi Üye
Tepki
108
unutmadan söyleyeyim o manisa yokuşu nasıl birşeymiş öyle ya :) motorlu araçla giderken anlamıyorsun yaklaşık 15 km yokuş çıktım sanırım :) 15 km yokuşta zorlanıyormuşum :)

mathcup

Daimi Üye
Tepki
175
ben manisaya gitmeyi denedim yarı yoldan geri döndüm sıcaktan dolayı fenalaştım resmen :D.gezi duyurularını burdan yaparsanız bende katılmaya çalışırım :).

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
@Aybars Öge Sürücü

Oğlum al beni geçerken.Zili biliyon. :D :D

yaminkutlu

Forum Demirbaşı
Tepki
748
Önder bisikleti dağa taşa vurmaz. Bu hafta sonu nif'e kampa çıkıyoruz(KARŞI BİSİKLET OLARAK). Buca tarafından çıkmadıysanız çıkmanızı tavsiye ederim.Manastırın çıkışından daha taşlı ve mükemmel bir doğası var.

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
@yaminkutlu

Önder bisikleti dağa taşa vurmazsa ben onu vururum aklı başına gelir. 4 günde sele kararı verdik yahu :)

@yaminkutlu

Haftasonu planı belli olmuştur. Nif Kulübe'de mi kamp kuracaksınız?

Pazar günü Kavaklıdere'den Nif Kulübe, oradan Kaynaklar'a iniş...

Süper plan...

yaminkutlu

Forum Demirbaşı
Tepki
748
biz cumartesi çıkar gece orada kalırız. yalnız bucadan çıkacağız. Buca-Belenbaşı-Kırıklar-Nif. sizi de bu taraftan bekliyorum.Şu İzmir'deki bisikletliler buca korkusunu yensin artık... Aytaç abi ben ve eren olacak. İsterseniz birlikte çıkarız.biz kalırız siz dönersiniz.İsteyen çadırını matını uyku tulumunu vb. gerekli malzemesini alır bizle kalır.Şehrin gürültüsünden kaçmak için mükemmel bir yer. Gece çay keyfi, ateşte sucuk...

Aybars Öge Sürücü

Forum Bağımlısı
Tepki
1.494
Arkadaşlar kesin ve net haftasonu planı;

Cumartesi Karşı Bisiklet ekibiyle kampa çıkış burada Karşı Bisiklet'in kamp yeri ve yola çıkışı saatini Yamin bize bildirir Öğlen sıcağı geçtikten sonra da İzmir'e dönüş

Pazar günü ise Şerif bizi Evka-5'ten Karagöl asfaltına çıkarıyor. Gölge ve su bulduğumuz yerde yemek molası ve dinlenme yaparız

• Beğen
Tepkiler: aytacaksoy