İzmir Çevresi Yol Bisikleti Rotaları

ikitekerbirdünya

Aktif Üye
Tepki
60
İsim
Deniz
Bisiklet
Scott
Merhaba arkadaşlar İzmir çevresinde bildiğiniz ,az trafiğin olduğu yol bisikleti için rotalar var mı?

Scudo

andjustice4all

science rocks
Tepki
398
İsim
Doğu Mert A.
Bisiklet
KTM
Urla yönü için, Urla-İçmeler tarafına gidiliyor genelde. Bornova'dan Kayadibi tırmanışı meşhur. Karşıyaka'dan Karagöl tırmanışı var. Balçova'dan radara çıkanlar var. Trafik yer yerde maalesef. Önemli olan bilinçli insanlara denk gelmek.

ikitekerbirdünya

Aktif Üye
Tepki
60
İsim
Deniz
Bisiklet
Scott
@andjustice4all Cevap için teşekkürler.:harika:Trafik olmayan yer yok ama aşırı trafiğin olduğu yerlerde de stres den dolayı sürüşden keyif alamıyorsunuz.

ioalici

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
İbrahim Onur ALICI
Bisiklet
Cube
Ben Izmire yeni tasindim ve Sahilevleri Altievler civarinda sabahlari erken saatlerde suruyorum. Sessiz ve trafiksiz oluyor. Cogu bisikletciyi Guzelbahce Urla yonunde pedallarken goruyorum.

• Beğen
Tepkiler: ikitekerbirdünya

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
rota çok var,
örn. kuzey izmirde
ksk iskeleden / foçaya kadar alanda uzanan geniş bir bölge var.
izmirin kuzeyi ve güneyi arasında güvenli ve sadece bisiklete ayrılmış bağlantı sorunu çözülse çok daha iyi olucak..

• Beğen
Tepkiler: bulut

bulut

Üye
Tepki
23
İsim
hakkı b.
Bisiklet
Carraro
cumaovasından selçuk tarafına gitmek nasıl bir fikir otobanın dışında bir karayolu var mı

• Beğen
Tepki
8
İsim
Gürkan K.
benim de bir sorum var araya sıkıştırayım.
bisikletle karşıya geçmek için vapur kullanabiliyor muyuz?

• Beğen

serkanoz87

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
serkan özdemir
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
kemalpaşaya gidebilirsin aşağı kızılca yukarı kızılca, armutluda tez geçidi, şelaleli bir bölüm var orasıda çok güzel, pınarbaşı üzerinden gittiğin zaman belkahve bölümünde 4-5 km kısım izmir-ankara cad. çıkıyorsun, sonra yeniden kemalpaşaya dönebilirsin, eski aydın yolunu kullanıp efes, tire, ödemiş vs gidebilirsin eski çeşme yolundan ıldıra gidip 1 gece kamp yapabilirsin, mordoğana gidebilirsin yeni yol yapıldığındna eski yol boş oluyor ama biraz virajlı ve zorlu malum :) izbanla aliağaya gidip foçaya kadar gezerek sonra yeni foça k.yaka feribotuyla geri dönebilirsin, dağ seviyorsan balçovadan manastır yoluna behzattepeye çıkabilirisn, sığacık teos yapabilirsin, son olarakta urla demircili ve altınkoy yapabilirsin,

serkanoz87

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
serkan özdemir
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ikitekerbirdünya aynen cumartesi başlayıp 15 eylülde bitecekmiş, bizde eylülde bisiklet ile foçaya gidip akşam feribot ile dönüş planlıyoruz bakalım

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
@serkanoz87

foçaya feribotla gidip bisikletle izmire dönmek daha mantıklı.. çünkü foçadan izmire akşamüstü tek sefer olacak, o da ağzına kadar dolu olacaktır muhtemelen :)

ikitekerbirdünya

Aktif Üye
Tepki
60
İsim
Deniz
Bisiklet
Scott
@Türka¥ Haklısınız ama eylül ilk haftasından sonra okulların açılmasına yakın gidilirse kalabalık olmayabilir.Ama söylediğiniz gibi de güzel olabilir:harika:

serkanoz87

Daimi Üye
Tepki
197
İsim
serkan özdemir
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Türka¥ dolu olacaktır ama gidişte yorulup dönüşte keyif yapmak favorimizdir :) sıkışırız sıkıntı yok, bisiklette alınıyor, ulaştıma daire başkanıyla yazıştım twitterdan bilerek bu konuya değindim,

• Beğen