İstanbul'da bisiklet tamircisi

Scudo

mtbiker

Forum Demirbaşı
Tepki
55
İsim
Erdi
Bisiklet
Scott
yeşil bisikletten hakan abiyi unutmayalım derim ben

Murat İLK

Daimi Üye
Tepki
376
Arkadaşlar bugün sabah bisikletimin arka vitesinin teli koptu ve Sirkeci'ye gittim.Bir bisiklet mağazasından vites teli aldım.
Vites kolunu daha önce açmadığım için nasıl değişeceğini bilmiyorum zaten yapacak vaktim de yokdu.
Aldığım bisikletçinin dışında 5 bisikletçiye daha gittim vites teli almak istediğimi ama değiştiremediğimi söyledim.
Ve derse geç kalacağımı ve ders çıkışı da acil bir yere gitmem gerektiğini söyledim. Ama nafile hepside bilmediklerini söylediler. 2 tanesi bir
tamirci olduğunu söyledi ona gittiğimde henüz dükkanı açmamıştı. (ama tel no yazıyordu kapıda)
Bu durumda iki soru geliyor aklıma ya gerçekten bilmiyorlar yada fiyatı ucuz olduğu için ilgilenmek istemiyorlar.
Bu gecikmeden dolayı derse geç kalıyorum.

Daha sonra Sefa YILDIZ'ın yanına gidiyorum sağolsun işini bırakıp ben dersten gelene kadar
değiştiriyor, kendisine burdan çok teşekkür ediyorum.

B

BF Okuru

Misafir
sirkecide benim bildiğim 2 tamirci var.fazla tamirci yok diye biliyorum.yerleşim yerine uzak olduğu için tamir amaçlı giden fazla insan yoktur.daha çok alışveriş için gidiliyor

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
Tahminime göre Sirkeci'deki dükkan fiyat ve kiraları daha tenha yerlere göre daha pahallıdır. Açıkçası tamiratta parça satışı kadar hızlı, kolay ve karlı olmadığından o bölgede tamirci dükkanı açmak pek mantıklıca olmayacaktır ;)

Neyse geçmiş olsun. Sorununun halledildiğine sevindim ;) Sende özellikle kışın boş vakitlerinde bisikletini yavaştan ameliyat etmeye başla bence ;) Edindiğin tecrübe sonradan çok işine yarar ;)

naz34

Forum Bağımlısı
Tepki
1.120
Bisiklet
Carraro
Merhaba Murat Kardeş

Hiç bilmez olurlar mı....?
Satış yapan yerlerde kaç tane adam çalışıyor..
Biri bilmese diğeri bilir...
Ama maalesef işlerine gelmiyor..:(

Bisikletle ilgili neler var, bi bakayım diye gittiğim bigün,
benim de fren pabuçları yapıştı kaldı..
tekerlek dönmüyor..elimle açıyorum yine aynı şey oluyor...
Dükkan dükkan gezdim ilgilenen yok...

Çok sinirlendim..Durdum dükkanların tam orta yerinde :
" satışta varsınız, tamirde yoksunuz...siz nasıl esnafsınız..?
küçük iş diye bakmazsınız, satışlar kesat diye şikayet edersiniz..
dönüşümde bütün bisiklet sitelerine girip ilgisizliğinizi yazacağım"
diye avaz avaz bağırdım.."

Baktım iki dükkandan birden iki kişi elinde aletle koşturdu geldi..
Bisikletimi kenara çekerek hallettiler sorunu...:D

Umarım tekrar böyle ilgisizlikle karşılaşmazsın...
Görüşmek üzere...sevgi ve selamlar....

Selim Siliğ

Forum Bağımlısı
Tepki
904
@Murat İLK

Murat aklına gelen iki ihtimalin de olabilitesi yüksek, genelde satışçılar adı üstünde satar satış sonrası ilgilenmezler. Sirkecide tek bir tane tamirci var, onun da yerine bilenler gider sadece; biraz zor yerde. Reklam yasak olduğundan isim veremiyorum.

sone_style

Daimi Üye
Tepki
83
sirkeci bisiklet ve kompenantlarının tamir edildiği bir yer değildir
sirkecide bisiklet ve kompenantlarının toptan parakende satışı yapılır...
aslı bisiklete sorsaydınız yönlendireceği bir yer vardı.. ;)
efor bisiklette genelde alper adında bir arkadas oluyor oda yardımcı olurdu.. (bana oldu zamanında) ama alperde olmasa bi tamirci var orası kesin..
mağzalara pekte isyan etmeyin bence..

Murat İLK

Daimi Üye
Tepki
376
Genel olarak eleştiri amaçlı yazmıştım bundan dolayı mağaza ismi vermedim.
Konu kilitlenebilir.

cekici98

Üye
Tepki
3
Merhaba,

Tarabya'yakın veya ulaşımı zor olmayan bir yerde bisikletimin bakımını yaptırabileceğim, gerektiğinde parça temin edebileceğim bir yer biliyoru musunuz? Bilenler paylaşırsa çok sevinirim.

Tesekkurler.

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Arkadaşlar,

Ümraniyede adam gibi bakım yapan ve yedek parça satan bisiklet tamircisi var mı?

Adresi yazabilir misiniz?

:(

• Beğen
Tepkiler: bahtiyar közen
B

BF Okuru

Misafir
ben de orayı tarif ettim arkadaşlara zaten:)

erkana selamamı söyleyin:)

ronartest

Üye
Tepki
5
Arkadaşlar, Başakşehir veya civarında genel bisiklet bakımı yapan bir yer var mı?Tavsiyelerini bekliyorum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Eren Celik

Daimi Üye
Tepki
20
Çağatay AVŞAR kardeşimiz vefat edeli neredeyse 3 ay oldu. Hiçbir gelişme yok! Katil veya katiller elini kolunu sallayarak aramızda dolaşıyorlar. Bu nedenle "imza kampanyası" açıp,Forum yönetiminin veya içimizden birinin hazırlayacağı uygun bir metin ile birlikte Cumhurbaşkanı'na yollamayı düşünüyoruz. Katılmak isteyen arkadaşlardan cevap bekliyoruz. Kişisel olarak "byyurt" rumuzlu arkadaşımız müracaat etmiş. Geçen gün yine aynı arkadaşın açtığı "ÇAĞATAY AVŞAR için sesimizi duyuralım" ((link)) başlıklı konu içinde mesajlaşırken, "hakano" rumuzlu arkadaşımız bir metin hazırlayıp,hep birlikte yollamamızın daha etkili olabileceğini önermişti. Ben de moderatör arkadaşlardan birine ö.m ile durumu ilettim. Henüz bir cevap gelmedi.

ronartest

Üye
Tepki
5
Evet tam da tahmin ettiğim gibi.Başakşehir'de blok başına 8-10 bisiklet var en az.ama Patlak tamiri eden bir tamirci bile yok.koca ilçede bu sektörde büyük boşluk var.eskiden yazları pazarın yanında elemanın biri patlak tamiri, fren ayarı vs yapardı önünde 20 kişi sıra olurdu.sonradan eleman gelmez oldu(kazandıklarıyla biyerde tekel bayii açmıştır heralde :) ) . benden bu konuda ilgililere tavsiye.gelin burada bisikletçi(genel manada) açın.pişman olmazsınız.