Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

İlk Gezim Kırklareli - Babaeski (93km)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında gazoz tarafından paylaşıldı.

1. gazoz

gazoz Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar hayatımda ilk kez bisikletle başka bir yere (merkezden ilçeye) gidiyorum.

Aslında planlanmıs bir sey değildi.Sabah 7 de şans eseri telefon çaldı bende uyandım sonra uykum kaçtı.Bir küsür saat ne yapacağımı düşündükten sonra bisikletle gezıntıye karar verdim ama nereye gideceğimi bilemiyordum.

aşağıya indim baktım tekerim inmiş şişirttim.tam merkezden cıktım derken arka tekerim yine inmiş,yalpalıyordu..patladı deddim:( neyse yakındaki sanayiye götürüp yaptırım ve yola koyuldum..:)

giderken tabelada Babaeski tarafını gösterdi bende o yöne yöneldim.Artık rotam belli olmustu.

yanımda üç beş lira aldım sadece onunlada su aldım:D

neyse..gidişim güzel oldu sabah ferahlıgı vs..hoşum gitti.

9 da yola cıktım 14,30 da eve geri geldim.Otobüsle dönecektim ama adam bisiketim içinde ücret talep edince düşündüm "eve gidince boş boş oturcam bari geri bisikletle dönerim vakit gecer" ve binmeden geri döndüm.

Yolda giderken 2 şeritli+emliyet seridi bulunan yolda dalmısım en sol şeritten gidiyorum gelen gecen araclar,kamyolar vs hep sağımdan geçiyolar:D ama niyeyse hoşuma gitti serit uzun süre öyle gittim derken yolda trafik polisleri çevirdi:)
    Dediler nerden nereye?
    Kamyonmu sürüyosun? sol şeridin ortasından gidiyosun vs derken emliyet seridinin en ucunu gösterdi :D ordan git dedi.
    teşekkür ettim yola devam..

Sonunda babaeskiye geldim ufak yermiş döndüm dolandım içinde üç beş turda bitti:)
    sonra aynı yolu geri gittim ama son sehre girince niye ise cok yoruldum.

ortalama km:17,20 km
    toplam km :93 km
    5 saatte 1-2 kısa mola ile bitirdim.

Tek sorunum gelirken sıcakta bunalmıstım aldıgım suyu basıma dökmeye başladım giderken elim ayagım ıslandı,ayaklarım pedalllardan kayma ya vs başladı ve pat diye yere arkadan önden araclar geliyordu 2 şerit li yolda tam ortasına düştüm 5 sn de düştüm kalktım:D neyseki bişey olmadı.

işte böyle biraz dizlerim ağrıyor ama gecer yakında:rolleyes:

Bitti

2. mcyc

mcyc Kıdemli Üye

Seviye:
    bu yolları yapmayı planlıyoruz ileride, teşekkürler bilgiler için. işimize yarayabilir özellikle resimler.
    ilk yolculuğunu yapmışsın tebrikler. üstelik 93 km gibi az olmayan bir mesafe ile tamamlamışsın bu işi. bunun için de ayrıca tebrikler (benim ilk turum 34km:D)

gazoz bunu beğendi.
  3. gazoz

gazoz Yeni Üye

Seviye:
    Teşeekkürler
    devamı gelir inş:rolleyes:

soneryen bunu beğendi.
  4. Mesut Girgiç

Mesut Girgiç Onursal Üye

Seviye:
    Paylaşım için çok çok teşekkürler. Lütfen güvenlik önlemlerine maksimum özen gösteriniz. Hertürlü tedbir ve haberleşme olayına özen gösteriniz.
    İlk geziniz için sizi tekrar tebrik ediyorum. :)

gazoz ve soneryen bunu beğendi.
  5. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    walla bravo,çok güzel bir başlangıç yapmışşsın.başarıların devemını diler bize oralardan bol bol resimde göndermeni özellikle hatırlatmak isterim.paylaşımın için teşekkürler.

gazoz ve soneryen bunu beğendi.
  6. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Paylaşım için teşekkürler. Tebrik ediyorum. Bu turun bir başlangıç olup, nicelerini gönül rahatlığıyla ve sağ-salim yapman dileklerimle... Kırklareli'ye sevgiler ve saygılar...

gazoz bunu beğendi.
  7. gazoz

gazoz Yeni Üye

Seviye:

Herkese ilginiz için tek tek teşekkür ederim.
    Tam her şeyi düzeltirken kış geliyor,yazı iple çekeceğim.Belki kısında bir seyler yapabilirim bilemiyorum..
    Ama yakında şurdaki ay çiçeğini almaya gidicem:D yol da giderken gözüme çarpmıstı çok güzel di.Dönerken alırım dedim ama göremedim:eek:

8. M.Ergun GÖZET

M.Ergun GÖZET Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Gazoz; tebrikler kardeşim. Edirne'ye de bekleriz. Asıl bisiklet mevsimi yeni başlıyor, umarım kalabalık bir gurupla birlikte turlarız. Ama bir eleştirim olacak sana;
    Eğer takip ettiğin yol, fotoğrafı çektiğin yol ise çok tehlikeli bir iş yapmışsın.
    Karşı istikametten gelen ve sollama yapan araçlar senin için büyük tehlike oluşturabilirlerdi... Neyseki kazasız, belasız tamamlamışsın.
    Sana nice uzun turlar diliyorum... Ama lütfen fazla risk alma...

gazoz bunu beğendi.
  9. PhysX

PhysX Aktif Üye

Seviye:
    Yorgunluğunu eminim ki değmiştir.. Bende bir yerden bir yere giderken sol şeridi kullanıyordum ki şimdi farkettim bu biraz saçma amacım karşıdan gelenleri görebilmekti arkamdan gelenleri göremeyince korkuyordum ama galiba sol şerit daha sakıncalı :)

Bundan sonra yolu kullanırken daha dikkatli olmak dileğiyle iyi pedallar

gazoz bunu beğendi.
  10. gazoz

gazoz Yeni Üye

Seviye:
    Aslında her iki yerdende gidişimde bir sorun olmadı,çünkü yollar boş denecek kadar az arac geçiyordu.bir tane si geçiyordu arkama bakıyorum göz alabildigine,gördüğüm kadarıyla arac olmuyordu yolda..

Ancak sorun denılecekse tek şey,arkama bakmadan gittigimde bir iki dakkika içinde yanımdan birden kamyon gecmesi:) seslerini de duymuyorum birden gecınce...havası bile götüyor insanı

yorgunluguma deydi:) 1 günde toparladım,hava burada güzel olsa bir tur daha yapmak isterim.

11. drayer

drayer Yeni Üye

tebrikler........ mesut beyin önerilerine aynen katılıyorum dikkatli ol

gazoz bunu beğendi.