Her yıl 900 bisikletli ölüyor...

redwar

Üye
Tepki
25
İsim
Yahya Yurtseven
Bisiklet
Diğer
Kaskın pek sıkı değil biraz daha dar ve kafaya 1-2cm boşluk şeklinde oturması gerekiyor 56cm kafa çevresi olan XL kask türlerinde alttan bağlama iplerinin 1-2cm çene kısımlarına daha düşük olması gerekiyor ki düşüş sırasında kask kafanızdan çıkmasın.. Tekerinize Taş Değmesin

Scudo

redwar

Üye
Tepki
25
İsim
Yahya Yurtseven
Bisiklet
Diğer
@Asilzade Bu konuda çok haklısınız zaten hayatını bir hiçe sayan veyahut kask takmak duruşunu şeklini bozuyor diye kask takmayan bir ton arkadaşımız var bu ülkede 13-16 yaş arası gençlerin genelde yaptığı hatalar bunlar.. Son zamanlarda modifiyeli bisiklet bile çıkarmışlar :) :)

• Beğen
Tepkiler: Rocketman

ahlaksahibi

Daimi Üye
Tepki
338
İsim
yusuf
Bisiklet
Salcano
Gözümün önünde iki kişi can verdi bisikletten düşerek ikisi de kafasından yaralanmıştı.o gün bugün kasksız bisiklet sürmem

Galois

Üye
Tepki
14
Bisiklet
Carraro
@Mehmet Çiftçi Ama şu da var kazaların bir çoğu sizin hızlı gitmenizden değil yoldaki araçlar yüzünden oluyor o yüzden kaskı takmak lazım

prokamikazae

Forum Bağımlısı
Tepki
493
İsim
Bio
Bisiklet
Carraro
(link) acmistim ancak surucu serefsiz oldugu surece yapicak bir sey olmuyor cok da... Biz her ne kadar kacinsak da biri gelip size vurucaktir, kimsenin olmadigi genis bir yolda bana carpan araba gibi... Siz siz olun kaskinizi ihmal etmeyin..

• Beğen
Tepkiler: Rocketman

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.471
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dünyadamı Türkiyedemi. Bir de kaynak belirtilse güzel olacak. Türkiyede her yıl 6000 kişinin trafik kazalarında yaşamını yitirdiği düşünülürse bisiklet sürücüleri için sıkıntı büyük demektir. Ben bu rakamın abartılı olduğunu veya dünya geneli bir istatistik olduğunu düşünüyorum. Yani ölümlerde aslan payı pasif sürücü bisikletçilerde her yedi kişiden biri bisikletli demektir. Buda araç sürücülerinin birbirini bırakıp biz bisikletlileri gözüne kestirdiğini gösterir.

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Anlamıyorum arkadaşlar bazı insanlara o ehliyetler nasıl verilmiş ve o adamlar canımızı nasıl hiçe sayarak o araçları kullanıyorlar anlamıyorum.Trafik içinde sıkıştırılma,dibimizden geçme bunlara zaten alışmak zorunda kaldık ama bana yeşil ışık yanmış yavaştan kalkıyorum yanımdaki araç da hafif hareketlendi ancak diğer yoldan kırmızı yandıgı halde hiç frene basmadan son sürat geliyor (araç kiralık megane 34 plakalı) yanımdaki aracı görmese benim belki de orada hayatımı kaybedecektim.Bu kralik filo arabası kullananları görsem ellerinde bir telefon,dikkatsiz sürmeler,sabırsızlık var.Şans eseri mi desem bilemiyorum ama o araç yüzünden bir bisikletlinin hayatı bitecekti.

bilmiyorum zevk ile sürdüğüm bisiklet bir gün canımı alacak mı? sanırım bir gün şansım bittiği gün olacak bu

(link)
resim ile anlatim anlamayanlar icin resimdeki benim solda olmamın neden sola döneceğim içindir.

• Beğen
Tepkiler: Atasoy

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Aracın solundasınız resme göre. Farkında mısınız ?

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.300
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Reklamin iyisi kotusu olmaz. Subliminal reklam uygulanmis konuda..

Desert Fox

Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BerkEvren evet farkındayım neden? çünkü sola döneceğim.sağda dursam sola dönebilir miyim? ancak o aracın kırmızı ışıkta geçmesinin önüne geçemez

@Kuzey Ege aynen sizin oraya takılmanız gayet iyi

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
@DESERT FOX Araç hatalı, ama sizin şeridiniz de hatalı. Trafiğin sağında kalmalısınız. Kavşakta sola bile dönecekseniz bunu sağ şeritten yapmanız gerekiyor.
(Çizdiğiniz ışık/kavşak ikilisinin aynısını bende haftada 4-5 defa kullanıyorum. Ben de sola dönüyorum ve bahsettiğim hatta kamera yok diye ışıklara uyan kimse yok.)

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.901
Bisiklet
Cervélo
@DESERT FOX

Yeşil yandı ve yanınızdaki araçla birlikte sola dönmeye başladiniz. Sizi altına almamasi için kacabileceğiniz bir yer var mı? Veya size laf etse, haksız mı? Diyelim sağ salim döndünüz sola. Şuan şeridin solundasiniz ve saginizdan araçlar geçiyor. Ne yapacaksınız? Araçlardan yol isteyip saga yanaşmaya mı çalışacaksınız yoksa soldan mı devam edeceksiniz?

Sormamın temel sebebi, acaba aklımıza gelmeyen, trafigi ve kendinizi daha da riske atabileceğiniz hamleleriniz var mı acaba diye :naslyany:

Desert Fox

Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Serkan Mıstınoğlu resimde yandaki aracın (sağ sinyali yanmakta idi) sağa döndüğünü görebiliyor olmanız lazım görmediyseniz bir daha bakmayın.kendim b sınıf ehliyetine de sahip bir insanım trafik kurallarını da biliyorum.o araç eğer sola dönecek olsa idi onun solunda durmam zaten mantıksız ve bunu nasıl uydurdunuz anlamadım.Eğer sola dönecek olsaydı aracın arkasında duruyor olacaktım.

• Beğen
Tepkiler: Hüseyin Odabaş

Fireblade

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Cube
arabacının teki dibimde beni sıkıştırarak ilerliyor fakat ben takmıyordum. önümde durup park eden jip kapısını açtı, ben hemen kaçtım fakat arkamdaki arabacı jipin kapısına girdi, arkama baktığımda ise manzara korkunçtu.

her gün buna benzer olaylar yaşıyorum.

Desert Fox

Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BerkEvren sağdan dönüş sizce ne kadar mantıklı ve makul? o durdugum yol tek şeride yan yana 2 araç kadar geniş sağ seridin solunda duruyor gibi düşünün lütfen.tamam sizin gibi sağda durup sola dönmye çalışsam sağa dönecek araba ile çakışmam daha olası değil mi? sağdan sola dönem dediğiniz şey hem sağa dönmek hem düz gitmek isteyen araçlara karşı beni tehlikeye düşrecek durum

• Beğen
Tepkiler: ilberto

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.901
Bisiklet
Cervélo
@DESERT FOX bisikletle sol seride gecmeniz trafik kurallarina aykiri, trafik isiklarinda solda beklemeniz de aykiri. Olusabilecek her turlu kazada %100 hatali olacaksiniz

Desert Fox

Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
sanırım sol şeritte duran ben o kırmızı ışıkta son sürat geçen olan arkadaşdan daha ağır kusurluyum.Sağ seritin solunda durmak %100 kusursa en iyisi ben öleyim o maganda yoluna devam etsin