Hatay

Tepki
22
Bisiklet
Scott
@baranozhan

Hocam Samandağ'da Vakıflı köyüne gidin biraz rampa var ama eğleneceksiniz temin ederim.Yanınızda çanta olsun alışveriş yapabilirsiniz köyde. Ceviz reçeli efsanedir. :)

Scudo

muhammet keleş

Aktif Üye
Tepki
72
konyadan payasa ablamın yanına geldim gezmeye , haliyle bisikletide getirdim varsa burda bisiklet grubu veya bisiklet süren tanışmak isterim.

mavi albatros

Aktif Üye
Tepki
474
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar. kısaca kendimi tanıtayım. hatay merkezde yaşıyorum. memurum. bisiklet binmeye zaman ayırmak istiyorum ve bunu bir kaç hafta içinde yapabilecem sanırım. örneğin işe bisiklet ile gelip gitmek, arkadaşlarımla toplanıp bisiklet gezileri düzenlemek vs. Zaten bunun için mevsim de çok güzel :)

henüz bir bisikletim yok ve başlangıç olarak nasıl bir bisiklet satın almam gerektiğini bilmiyorum. bu konuda deneyimlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum. zira sık sık bisiklet değiştirmeye maddi imkanım yok. bu günlerde satın alacağım bisiklet ile acemilik dönemini atlatıp sonra tam teçhizatlı bir bisiklet satın almayı planlıyorum. bisiklet kullanmayı küçüklüğümden beri biliyorum ama hiç düzenli olmadı :utn:

genel kullanımım şehirde olacak. almam gereken bisikletin türü vy önereceğiniz markalar nelerdir. bütçe ortalama 400-450 tl. bir de nedenlerini kısaca anlatırsanız çok sevinirim :) herkese iyi günler.

profilimde mecburen bisiklet markası seçmeliydim. salcano diye seçtim ama bisikletim yok henüz..

mavi albatros

Aktif Üye
Tepki
474
Bisiklet
Salcano
arkadaşlar merhaba. ben bisiklet almak istiyorum ama sizlerden fikir almak lazım. umarım fırsat bulur deneyimlerinizi paylaşırsınız ..

ukara0781

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
selamlar mavi albatros hataylıyım ama ankarada yaşıyorum ben de profosyonel salcano kullanıcısıyım ve çok memnunum benim size acizane önerim bisiklet kullanmayı biliyorsanız iyi bir bisiklet almanızdan yana olacaktır çünkü zaten kullanmayı biliyorsanız sıkıntı olmaz...ve salcanonun geniş servis ağı ve kalitesiyle tavsiye edebilirim...bende memurum hataya dönüş yaparsam tanışmak isterim hataylı bisiklet sever hemşerilerimle....iyi günler ve bol pedallı ve güneşli sürüşler diliyorum
:alkis:

ukara0781

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
merhaba arkadaşlar ankaradan taşınalı bir ay oldu kendime yol arkadaşı arıyorum :alkis:

GoMMeS

Daimi Üye
Tepki
143
Bisiklet
Salcano
merhabalar hocam. hoşgeldiniz memlekete dönüş mü yaptınız yoksa tayin filan mı? Antakyada pedallayan var. ancak kırıkhanı bilemiyorum. 35-40 km mesafe var aramızda bir gün tanışıp beraber pedallarız inşallah.

erol baybo

Üye
Tepki
7
daha önce salcano sv 40 vardı çalındı :( 1000 tl civarı limitim var tavsiyelerinizi bekliyorum

M.J.

Daimi Üye
Tepki
193
Bisiklet
Salcano
Çok geÇmİŞ olsun. 1000 tl ye gÜzel bİsİkletler var. Tavsİyem orbİs plus luca5 ve ustu.

Alp Berk

Üye
Tepki
11
Bisiklet
Bianchi
Selamlar herkese merhabalar ben Alp Hatay İskenderun'da ikamet ediyorum. Aslen İzmirliyim. Kamu personeliyim ve boş zamanlarımda eşim ile spor,gezi ve hobi maksadıyla pedal çevirmek istiyorum. Marka modellerden pek anlamıyorum fakat bir haftadır forumu ve bisiklet arama konularını takip ediyorum. Eşim ve arkadaşlarımla kısa mesafeli turlar yapacagım inşalla. Ha bir de hergün 7 km uzaklıktaki işime onunla gidip geleceğim. Arkadaşlar uzun yol mu? dağ bisikleti mı şehir bisikleti mi alayım bilemedim. Forumu da okudum fakat hybrid diye bi kategori var sanırım. Hybrid mi alsam. Bütcem 1000tl. İkinci elde alabilirim. Sizce ne yapmalıyım? İyi forumlar. Teşekkürler

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ukara0781

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Merhabalar arkadaşlar kırıkhandan ÜMİT ben 2011 yılından bu yana profosyonel bisiklet biniyorum yol arkadaşı arıyorum...

ukara0781

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Salcano
Merhabalar BEN HATAY Kırıkhandan ümit KARA Hatayda yaşayıp kırıkhan taraflarına gezintiye çıkan arkadaşlar olursa katılmak isterim yada kırıkhana yakın yerlere gelinirse eşlik ederim herkese bol güneşli günler...05076969350

mirzaberk

Üye
Tepki
79
İsim
Fatih Mirzaberk ASLANTAŞ
Bisiklet
Carraro
@mavi albatros Hatay'da yaşayan bir bisikletsever olarak öncelikle merhaba demek isterim. Üzgünüm ki ayırdığınız bütçe maalesef biraz düşük çünkü o fiyata alacağınız bisiklet emin olun ki size bir tat vermez. Atalarımızın da dediği gibi ucuz etin yahnisi gibi ;) Ama yaklaşık olarak 900 TL civarına iyi bir bisiklet alabilirsiniz. Alabileceğiniz markalar arasında Carraro, Geotech, GT gibi markalar olabilir. Eğer sizin için öncelikli olan sağlamlıksa ( 1 yıldır kullandığım için biliyorum ) ben size GT'yi tavsiye ederim. Sonrasında da Carraro düşünebilirsiniz. Saygılarımla.

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
Hocam selamlar hoşgeldiniz, şimdi bütçe işine sonra girelim, ilk önce hangi yollarda kullanacaksınız bisikleti ? Eğer dağa bayıra girecekseniz hani paldır küldür kullanırım derseniz mtb, yok ben sadece asfaltta kullanıcam ama bozuk yolada girerim dersen şehir bisikletlerinin amortisörlü modellerine bakın, başka bi seçenek olarak ben sadece asfaltta kullanıcam sadece düz toprak yola da arada girerim dersen düz maşa şehir bisikletlerine bakın ! Bunları dememdeki kastım dizayn, akıcılık, ağırlık ve serilik birbirine göre değişiyor.
Siz alanınızı seçin yeterki, modeller gırla dolu yalnız salcanocu arkadaşlar kızabilir o markada çok sorun yaşayan var tavsiye etmiyorum. Bir kere alayım tam olsun dersenizde Merida bakın kadro tasarımları iyidir fiziki anlamda yani, renk anlamında değil. Bisikleti alırken kadronuz kaliteli olsun diğerler aksamlarını ileride yükseltebilirsiniz önemli olan kadroyu sevmeniz ve sağlam olması.
Siz ilk önce alan seçin dağ (mtb) mı şehir mı (düz maşa mı - amortisörlü mü) ? Ondan sonra gerisi gelir. Saygılar :)

amoush00

Forum Bağımlısı
Tepki
1.104
İsim
Emrah Çetintaş
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Geotech
Konuyu hortlatayım bayram tatilinin bir bölümünde Hatay Arsuz bölgesinde olacağım.. Mtb bisikletimi getirmeyi düşünüyorum.. turlara çıkan arkadşlar varsa iletişime geçmeyi düşünüyorum..