Hangi Salcano?

bbybaran

Üye
Tepki
4
İsim
baran
Ben bu iki model arasinda kaldim
Salcano city sport 10
Salcano city sport 30
Tek fark cs 10 da hd fren var cs 30 da da v fren var. Hangisini aliyim sizce

• Beğen
Tepkiler: İlker Karakuş
Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@bbybaran öncelikle merhabalar, iki bisiklet arasında bir üst seviye maşa, fren takımı, vites kolu dışında bi fark yok. Sadece hidrolik fren için bile fiyat farkına değer. V frenden hidrolik frene geçtiğinizde aradaki performans farkını gözle görülür bir şekilde fark edersiniz.
Benim tercihim (link)

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Tepki
492
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
Bence de city sport 10 al. Teker patlarsa v frene gore biraz daha zor soker takarsin ama deger.

• Beğen

ersnpk

Daimi Üye
Tepki
516
İsim
Ersin
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
hidrolik disk her zaman daha iyidir..ufak bi yağmurda v frenin tutuşu direk olumsuz etkilenir ama hidrolik fren her koşulda sağlam frenler sağlar size.bakımı zordur ama en azından güven verir bu yüzden değer.

avispa

Üye
Tepki
5
İsim
Talha G.
Bisiklet
Salcano
Hidrolik freni bi dene derim. Arkadaşların da dediği gibi performans farkını hissedersin

• Beğen

Hasan KRN

Aktif Üye
Tepki
53
Bisiklet
Kron
Kardeşim bence v fren al hidrolik bakımı zor başın ağrımasın sonra... Papuçları degiştirip baradine papuç takarsan çok sağlam tutuşu oluyor.bir kullanıcı olarak söylüyorum yağmurda gram etkilenmiyor ve trafikte giderken frenlemeler falan çok sağlam hidrolik gibi hissediyorsun yani.. dolayısıyla çok büyük farkı var bu papuçların. Hem öyle söylenenler gibi yağmurda olumsuz etkilenme olmaz yani kolaydır bakımı, hafiftir

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
Hidrolik fren v ye göre daha dayanıklı ve daha güvenli. Tamam bakımı ve tamir olayı v kadar basit değil ama yapılamayacak gibi de değil. . Ayrıca arkadaşların belirttiği gibi çok ciddi bir performans farkı var ve emin ol daha güvenli. . Şimdiden seçimin hayırlı olsun

m/yalcin

Aktif Üye
Tepki
130
İsim
YALÇIN
Bisiklet
Salcano
v fren al ne kadar basit o kadar kullanışlı...ben city fun 70 v aldım başarılı ve hafif...

Salih Eroğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
290
Bisiklet
b'Twin
Hidrolik al yolda rotoru yamult bisikleti omzuna al eve dön her şeyi hesap etmek lazım Allah korusun yolda herşey gelebilir insanın başına.. Ama yok ben mahallede yokuştan aşağı kayacam dersen ayrı:) şaka bir yana eğer tamirinden anlamazsan her gidişte 30-40 TL bayılırsın yamyamlara..bakımdı vs sen al v fren yolda bozuldu mu penseyle tamir et yoluna devam et o kadar. Yağmurda mı süreceksin al üç renk orjinal baradine papuç keyfine bak. Basit olan her zaman iyidir.

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@mehmet ulaş hidrolik fren giderken nasıl bozulcakmış onu merak ettim şimdi açıklarmısın ?
@bbybaran hidroliğin kalitesini ve sağlamlığını yaşayın derim :harika:

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
@Melih Çolak ya patikadan inerken patlama filan yaparsa diye ki ben hiç duymadım olduğunu ama sıkınntı olursa uzun yolda çıkar

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@mehmet ulaş şuanda tamamı ile atmasyon cevap veriyosun tecrübe ettiğin konulara cevap yaz bundan sonra bence

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
@Melih Çolak duyduğum şeylere cevap veriyorum adamlar anlattığı şeyler onların yalancısıyım hiç hidrolik kullanmam ama ben duyduğum şeyleri paylaştım yanlışsa affola .

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@mehmet ulaş yok estağfirullah kulaktan duyma o kadar çok şey varki en basit örneği yol bisikleti nadirdir parçalanır altında gibi ağzı olan konuştuğu için böyle durumlar ortaya çıkıyor

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Tepki
571
Bisiklet
Mosso
@Melih Çolak tamam o yol muhabbetine bitiyorum zaten lastiği çabuk patlıyor , mazgala giriyorum lastiğe filan :D